1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. ARMAGEDDON SAVAŞI MI?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

ARMAGEDDON SAVAŞI MI?

A+A-

Anlaşılan o ki kıyamet savaşına adım adım yaklaşıyoruz.  Dünyamızda korkunç bir silahlanma yarışı var. Sessiz sedasız herkes cephaneliğini alabildiğince doldurabilme uğruna büyük uğraş veriyor.
Bundan on yıl önce hiç tahmin bile edemeyeceğiniz ülkeler arasında ittifaklar yapılıyor, dostlar düşman, düşmanlar dost oluyor. 
Bu çılgınlığa ilk kıvılcımı atan Amerika birleşik Devletleri oldu. Kudüs’ü İsrail’e başkent olarak ilan etmesi bu çılgınlıkta ki önemli adımlarından biriydi.
Nabız yokladılar. Dünyanın tepkisini ölçtüler. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde yapılan oylama ile birkaç tane devletçik dışında geri kalanlar dimdik Amerika’nın karşısında durdular. 
Bunun şokunu yaşayan Amerika hemen karşı hamle ile kendisine muhalif olan tüm ülkelere yönelik olarak kirli bir savaş başlattı. Kimisine verdiği ekonomik desteği kaldırdı. Kimisine her devirde olduğu gibi içlerine yerleştirdiği ajanları kanalıyla fitne planını yürürlüğe koydu.
Fitne planlarını uzunca zamandır yürürlükte tuttuğu devletlerin başında da Türkiye geliyordu. Çünkü Türkiye dişli bir ülkeydi. Şanlı bir geçmişe sahip olmasının yanında milletçe tek vücut olabilme direnci gösterebilecek nadir ülkelerden biriydi.
İşte bugün oynanan oyunun özeti budur.
Kısa bir süre önce tüm İslam âlemine yönelik attıkları fitne kıvılcımlarıyla kukla tayin ettikleri kişileri devletin en üst kademesine oturtup yazdıkları senaryoyu kendi rejisörlüklerinde oynatmaya başladılar.
Mısır’ın başına gelenleri hatırlayın. Halkının milli direnci bizim kadar olmasa da devletine sadık yiğitlerin az sayılmadığı Mısır gibi bir devletin idaresinden halkın özgür iradesiyle seçerek oturttuğu adam gibi adam Mursi’yi kodese tıkıp kendi kuklaları olan Sisi’yi yönetime getiren bu Amerika menşeli bir oyunun parçasından başka bir şey değildi. Şu an Mısır’ı diledikleri gibi oynatabiliyorlar.
Ekonomik cendereden başını alamayan diğer Afrika, Asya devletleri içinse susturma planları sus payı niteliğinde sağladıkları dolar desteğinden başka bir şey değildi. O devletler ayakta kalabilmek için üç kuruşa muhtaç idiler. 
İçimizde ki hainlerle bu işi kıvıramayan Amerika’nın bize de oynamaya çalıştığı ekonomik savaş devletimizin birikimi ve ekonomik gücü yaşanan belli başlı sıkıntılara rağmen bir şekilde atlatılabiliyor.
İşte bizi ayakta tutan buydu.
Diğerlerini çöküşe götürende buydu.
Biz oyunun farkındaydık. Bu oyunun yıllar boyu yaşanan kirli Amerikan kumpaslarının bir parçası olduğunun hep bilincindeydik.
Bugünkü direniş gücümüz ve azmimiz bundan geliyor.
Bizde diğer İslam ülkeleri ya da Afrika ülkeleri gibi kuyruğumuzu kıstırıp oturduğumuz yerde kalsaydık, planladıkları kirli oyunları devreye girecek ve bir şekilde sindirilecektik.
Bu duruşumuzu bozmadığımız sürece rabbimiz hep yanımızda olacaktır.
İçimizde yaşayıp ta ekonomik baskıyı kişisel kazanca çevirenleri de o hainlerden farklı görmüyorum. Onlara Allah’ın gazabı bu dünyada, azabı da ahirette olacak.
Yaşanan onca kirli oyuna ve reisicumhura yönelik suikast girişimlerine rağmen başarısız olmalarının ardında ki nedenin adına koruma denen iri cüsseli, elinde son model silahlarla vazife ifa etmeye çalışan güvenlik unsurları olduğunu mu sanıyorsunuz?
Güldürmeyin beni…
Onlar birer vesile olsa da tek bir gerçek vardır ki o da rabbimizin üzerimizde ki yardımıdır.

Bu yazı toplam 821 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.