1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Asırlık Bir Kavganın Finali
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Asırlık Bir Kavganın Finali

A+A-

Şeytanın kardeşi Batı, Dünyayı asırlarca adalet ve merhametle yöneten “Saltanat-ı Âlem Penahı” (dünyanın eteklerine muhtaç olduğu devleti) yıkmak için yüzyıllarca uğraştı. Mertçe yenemediği Devlet-i İslam’ı, Yaltaklanarak, hulüs çakarak, tuzaklar kurarak, fitne çıkararak… Alt etmeyi denedi. Bu hamlelerin hepsi Cihan Devletinde büyük yaralar açmışsa da yıkamadı.
Şeytan, kardeşi olan Batıya son hamlesini yapması için en zehirli, en yıkıcı, en keskin silahı önerdi: “nasıl yapacaksan yap, neyle içireceksen içir! Al şu Irkçılık zehrini Osmanlıya içir ve Onu bitir!” Temellerini insana, İslam’a ve adalete dayandıran, köklerini bu âb-ı hayat suları ile besleyen “Osmanlı Çınarı” Batıdan gelen bu zehirli suyun, köklerine ve gövdesine sirayet etmesi ile zayıfladı, sarardı ve çok geçmeden basit bir rüzgarla yıkıldı. Halbuki daha önce yani bu zehir damarlarına girmeden, vücudunu zehirlemeden önce ne kasırgalara dayanmış, ne fırtınalara meydan okumuştu.
Asırlar boyu Şeytana ve onun yeryüzündeki en büyük yardımcısı Batıya diz çöktüren, onları “şeytan azapta gerek” sözü mucibince sürekli zayıf ve perişan bir halde yaşatan, bunun sonucu olarak onların zihinlerinin tüm hücrelerine, damarlarında dolaşan zehirli kanın her damlasına “Osmanlı yenilmez” inancını yerleştiren, Onları Osmanlı Üzengisini öpmeye bile hasret bırakan Koca Çınar, bu zehrin etkisi ile parçalandı, zayıfladı ve yıkıldı.
Bu Koca Çınarın ilk önce Balkan dallarını kopardılar. Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Romanya… Bir bir ayrıldılar gövdeden. O dönemin muzdarip ve mahzun şairi Akif’i ağlatan ve onu milleti uyarmak için harekete geçiren bu hadiseler maalesef durmadı devam etti:
“Hani milliyetin İslam idi. Kavmiyet ne?
Sarılıp sımsıkı duysaydın a. Milliyetine.
Arnavutluk ne demek? Var mı şeriatta yeri?
Küfrolur, başka değil, kavmını sürmek ileri.
Arap’ın Türk’e; Lazın Çerkez’e yahut Kür’de,
Acemin Çinliye rüçhanı mı varmış? Nerde!
Müslümanlıkta "anasır"mı olurmuş ne gezer,
Fikr-i kavmiyeti telin ediyor peygamber…”
İnsanlık tarihinin ilk ırkçısı şeytan, (çünkü o, ilk defa Ademden kendisinin üstün olduğunu ileri sürmüş ve bunun nedenini yaratıldığı şeye ( ateşe) dayandırmıştı.) kavimleri, cemiyetleri zayıflatmak parçalamak istediği zaman en çok kullandığı silah maalesef kavmiyetçilik, ırkçılık silahı olur.
Asırlar önce başlayan fikir kavgalarından (Batıcılık, Türkçülük, Turancılık, Osmanlıcılık, İslamcılık…) galip çıkan ve Cumhuriyetle birlikte uygulamaya konulan kavmiyetçiliğin ülkeyi getirdiği nokta bu. Müslüman olan Arap ve Boşnakların devletten ayrılmasını İslam Kardeşliğinin de (haşa) bir işe yaramadığının belgesi olarak sunanlar, kavmiyet üzerine bina ettikleri devletin nasıl zayıf bir temele oturduğunu bu günlerde gözleri ile görmekteler, görmekteyiz. (gerçi Türkiye’de kavmiyetçilik bile yarım yamalak uygulandı. Mesela 1940 yıllarda Türkçüler hapse atıldı, işkencelere uğradı)

ARAPLAR KAÇA BÖLÜNDÜ? KÜRTLER KAÇA BÖLÜNÜR?
Güya Osmanlı Araplara zulmetmiş ti. Batılı amcalar onlara büyük bir Arap devleti vereceklerdi. Arap dünyasına bir bakın 30’a yakın Arap Devleti var, hepsi perişan hepsi birbirine düşman. Dünyanın parasına hükmediyorlar ama zavallı Filistin 300 milyonluk Arap Dünyasının ortasında 7-8 milyonluk İsrail tarafından sürekli zulme uğratılıyor gık yok.
Balkanlar da Osmanlıya ihanetlerini çok pahalı ödediler ve ödemeye devam ediyorlar. Biz Türklerde maalesef bu rüzgâra kapıldık. Bu günlerde üşümemizin, zayıf olmamızın nedeni sizce nedir?
Kürt kardeşlerimiz bu kadar tecrübeden sonra aynı gemi ile yola çıkmak istiyorlar. Kürt Vatandaşlarımız şunu iyi bilmeliler ki, Irkçılık gemisine binen her millet ya ayrılık kayalarına bindirmiş, ya bölünme kasırgasına yakalanmış ya da parçalanma kıyılarına demir atmıştır. Olmaz ya bir Kürt Devleti kurulursa, Batı ve Onun yakın dostu Şeytan bu devletten Gurmançi, Zaza, Keldani devletlerini de çıkarır. Tıpkı Araplardan, Mısır,Suriye, Suud, Küveyt, B.A.E, Umman, Katar, Libya,Cezayir, Fas,Tunus…devletlerini çıkardığı gibi.
CHP’ li Birgül Ayman Güler, o meşhur konuşmasını yaparken bunları hiç düşünmedi mi acaba?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.