1. HABERLER

  2. KONYA

  3. ASKON Konya, yeni döneme daha güçlü giriyor
ASKON Konya, yeni döneme daha güçlü giriyor

ASKON Konya, yeni döneme daha güçlü giriyor

ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalarını ve yeni dönem hedeflerini değerlendirdi

A+A-

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, hafta içi gerçekleştirilecek genel kurul öncesi, 1,5 yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

Göreve geldikleri günden bu yana önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Sinacı, Küresel Covid-19 Pandemisi’ne rağmen verimli bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

Başkan Sinacı, “Göreve geldiğimiz andan bu yana 2020 yılının ilk çeyreğini etkinliklerle yoğun geçirdik. Konferans, yurt dışı alım heyeti kabulleri, ziyaretler ve üyelerle diyalog geliştirme gibi birçok çalışma yaptık. Pandeminin ülkemizde yayılması ile biz de şube olarak tedbirlerimiz aldık. Ama çalışmalarımıza ara vermedik. Online etkinlikler yaptık. Yine maske krizinin olduğu dönemde 100 bin maske tedarik ederek, özelde ve kamuda çalışan sağlık çalışanlarına dağıttık. Üyelerimize maske temini sağladık. Sel ve deprem felaketi yaşayan illerimize ASKON Konya şubesi olarak ayni ve nakdi yardım çalışmalarını yürüttük. Gel al hizmeti veren restoran ve kafelere destek amacıyla üyelerimizi yönlendirdik.

Geleneksel hale getirdiğimiz ‘Çocuklar Üşümesin’ kampanyamızı 2021’de de devam ettik. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit ettiği binlerce dar gelirli yüzlerce öğrenciye, mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan giyim setlerini teslim ettik. Burada yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimiz ciddi destek verdi. ASKON Konya olarak mihmandarlığını yaptığımız Çumra OSB’ye yatırımcı çekme ve OSB alanını genişletme noktasında çalışmalar yürüttük. Sonuçlarını alıyoruz. Yine MEVKA ile çok önemli bir projeye imza attık.

İHRACATA TEŞVİK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTTÜK

Konya’da ihracatın daha da artması için çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Sinacı, “Konya ihracat tarihinin rekorunu kırdı. 2 milyar doların üzerinde bir ihracat yaptık. Bu pandeminin üretim ekonomisini hasara uğratmadığının en büyük göstergesi oldu.  Hizmet sektöründe iş insanlarının yaşadığı sıkıntı bizleri üzse de ülkemizin ekonomik olarak ayakta kalması adına ihracattaki artış bizleri sevindirdi. Geçtiğimiz ay pandemi döneminden sonra ilk programımızla üyelerimizi Moldova'ya iş görüşmelerine gönderdik, önümüzdeki aylarda farklı ülkelerle ilgili B2B görüşmelerinin ağılıklı olacağı iş gezisi programlarımızı planlamaya başladık. Biz de ASKON Konya Şubesi olarak, ihracatın artması adına yeni Pazar arayışları ve dış ticaretin geliştirmesine yönelik faaliyetlere yoğun bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Sinacı, “2021 yılında aşılamanın hızlanması ve geçtiğimiz aylardaki kısıtlamalar sonuçlarını vermeye başladı. Bu yıl sonuçlarıyla inşallah bizleri sevindiren bir yıl olacak. Devletimiz ciddi bir aşılama çalışması yürütüyor. Uzak Doğu’dan temin edilen bir çok üründe alternatif Pazar haline gelen Türkiye ve Konya sanayisi 2021 yılında daha fazla ihracat yapabilecek. Çünkü Türkiye’nin sanayi gücü bir çok ülke tarafından hissedildi. Ürün kalitesi noktasında kendini ispatlayan Türkiye, otomotiv yedek parça, tarım makineleri, sac işleme makineleri, ayakkabı, tekstil, gıda ve ambalaj noktasında ihracatta Pazar ağını daha da artıracak.

İnanıyoruz ki salgın bu yıl artık barınamayacak. Eğer moralimizi yüksek tutar, tedbirli ve planlı gidersek 2021’deki kırılmaları asla yaşamayacağız. Tabii ki ekonomi önemli ama en önemlisi insan sağlığı. En büyük duamız bir an önce Covid-19 salgının bitmesi ve yüz yüze gelerek, geniş katılımlı etkinlikler yapabilmek” diye konuştu. 

GÜÇLÜ YÖNETİM İLE YENİ DÖNEME GİRECEĞİZ

Genel Kurul’a güçlü bir yönetim ile gireceklerini dile getiren Başkan Sinacı, “24 Haziran’da genel kurulumuzu yapacağımız. Mevcut yönetimden çok kıymetli isimler ve Konya sanayisine katkı sunan yeni işadamlarımız da bizimle birlikte olacak. Altın çağına doğru adım adım yürüyen Konya ekonomisine biz de yapacağımız çalışmalar, geliştireceğimiz projeler ile katkı sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.