1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Asrın Haçlı Seferi püskürtüldü
Asrın Haçlı Seferi püskürtüldü

Asrın Haçlı Seferi püskürtüldü

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, 15 Temmuz darbe girişiminin bir ‘Haçlı Seferi’ olduğunu söyledi. Erdem, Paralel Yapı’nın yabancı ülke istihbaratlarının güdümünde olduğunu ifade etti

A+A-

Konya eski Milletvekili, Milli Eğitim Bakan yardımcısı görevinde bulunan Orhan Erdem, terör örgütü FETO ve 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi. Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi Türkiye üzerine oynanan kırk yıllık hain planı bozduğunu belirten Erdem, “Türk milleti 15 Temmuz Cuma günü ülkemiz üzerinde oynanan kırk yıllık ince bir çalışma ile hazırlanıp her kurumda oluşturulan vatan haini haşhaşi grubun topyekun işgal girişimini bozdu. Bu girişim satılmış şizofrenik imam Fetullah Gülen FETÖ / PDY terör örgütü yolu ile kamu kurumları, yargı, askeriye, polis, STK'lar, iş dünyası içerisinde hücresel yapılar oluşturularak sabırla emek emek hazırlanmıştı. Türk milletinin muhazafakar yapısından faydalanmaya çalışarak milleti milli, dini, manevi hassasiyetleri ile aldatan bu örgüt, önce eğitim kurumlarına el attı. Bu sayede bilhassa imkanı olmayanlar başta olmak üzere özel yetenekli çocuklarımızı hücresel yapısının içine alarak mankurtlaştırdı. Sözde abiler, ablalar son 30-40 yılda en zeki çocuklarımızı kendi ülkelerini bombalayacak pilotlar, masum sivil insanlarına ateş açacak kadar cani beyinsiz komutanlar, hain bürokratlar, yargı mensupları, iş adamları, akademisyenler haline getirdiler.”ifadelerini kullandı.

DIŞ İSTİHBARATIN GÜDÜMÜNDE
Dış ülke istihbaratlarının güdümünde olan FETÖ yapılanmasının yargıdaki yapılanması ile önce Balyoz-Ergenekon senaryolarıyla kendinden olmayan askerleri sistem dışına ittiğini kaydeden Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önem arz eden askeri buluş-proje sahibi kişiler nasıl olduysa peş peşe intihar etti veya casusluk davaları ile hapse atıldı. MİT'e yapılmak istenen operasyon, gezi olayları, 17-25 Aralık hamlelerinin her birisi ile de ülkemizde kaos yaratarak Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan'ın sesini kesmek ve Ak Parti'yi bitirmek istediler. Daha doğrusu hainlerin iplerini elinde tutan kukla oynatıcısı böyle istedi. Çünkü bu sağlansa idi yer yüzündeki tek bağımsız İslam ülkesi, mazlumların hamisi, süper güçlerin oyunlarını deşifre eden Türkiye de işgal edilecekti, toprak bütünlüğü bozulacaktı. Mısır'da, Irak'ta, Suriye'de olan ülkemizde de farklı bir yöntemle olacaktı.
Ne yazık ki biz de Ak Parti olarak 2011'e kadar bu insanlara inandık. Bilhassa yurt dışında Türk okulları adı altında bayrağımız dalgalanıyor diye memnun olduk, okullarını ziyaret ettik, programlarına katıldık. Türkçe Olimpiyatları adı altında ulusal, uluslararası programlarına müsaade ettik. Yurt dışından getirilen yabancı öğrenciler Türkçe şiirler okuyorlar, güzel şarkılar seslendiriyorlardı ancak kendilerine yöneltilen bir soruya iki kelime Türkçe cevap veremiyorlardı. Yine de hainlerin göz boyamasını anlamadık.”

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ
15 Temmuz gecesinde ‘takkenin düştüğü, kelin göründüğünü’ belirten Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “FETÖ bütün hücresel yapıları ile darbeye kalkıştı. Tarihinde defalarca demokrasiye müdahaleler görmüş ülkemiz, daha önce hiç yaşanmamış bir şekilde gözü dönmüş caniler tarafından kendi silahlı kuvvetleri, ordusu tarafından TBMM'nin bombalanmasına, sivil insanlara ateş açılarak yüzlercesinin şehit edilmesine şahit oldu. Ülkemiz kendi uçağı, askeri ile işgal edilmek istendi. Tüm hesapların üzerindeki hesap sahibi Rabbimizin inayeti, Başkomutanımız Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu ve kararlılığı ile halkı dışarıya çıkarak demokrasiye sahip çıkmaya daveti ile büyük bir oyun bozuldu. Asrın Haçlı Seferi püskürtüldü. 93 yıl sonra yeni bir Kurtuluş Savaşı kazanılmış oldu. Tüm medya, bütün siyasi partiler, sendikalar, STK'lar bu mücadelede ortak tavır sergiledi. Türk milleti dünyaya Demokrasiye nasıl sahip çıkılacağını, "Egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğunu" gösterdi. Ülkemiz artık tüm kurumları ile yeniden yapılanıyor. Hücresel yapılar istihbarat ve itirafçıların ifadeleri ile deşifre ediliyor. Bünye içindeki pislikler atılıyor. İnşallah gelecek çok daha güzel olacak. Milli şairimiz Mehmet Akif'in dediği gibi zulmü alkışlamayan, zalimin yanında olmayan yüce Türk milleti "Ezelden beri hür yaşadı, hür yaşayacaktır.”/Dursun SEYİS

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum