1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ata: 'Aday öğretmenler'de tatil yapabilecek'
Ata: 'Aday öğretmenler'de tatil yapabilecek'

Ata: 'Aday öğretmenler'de tatil yapabilecek'

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata ” Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinin Milli Eğitim Bakanlığına girişimleri ve talepleri doğrultusunda aday öğretmenler tatil yapabilecekler.

A+A-

15 Ağustos’ta aday öğretmenlerin asıl görev yerlerine atanacakları, 15–29 Ağustos arasında izinli sayılacakları ve iki haftalık eğitimi eylül ayının ilk iki haftasında asıl görev yerlerinde alacaklarıdır” dedi.

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Türk Eğitim Sen-Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; “ Türk Eğitim-Sen olarak, Bakanlığa yazdığımız 11.05.2016 tarih ve 409 sayılı yazıda, Şubat 2016’da atanan aday öğretmenlerin aday öğretmen yetiştirme sürecinin Ağustos ayının sonunda biteceği, sonrasında Eylül ayında görev yapacakları illere gidecekleri, bu süreçte yaz tatilini eğitim ile geçiren aday öğretmenlerin tatil süreci olmadan hizmete başlamış olacakları belirtilerek, aday öğretmenlerin eğitim sürecinin yaz tatili bitmeden tamamlanması hususunda talepte bulunmuştuk.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin resmi twitter adresinden, Şubat 2016’da atanan aday öğretmenlerin yetiştirme takvimi ve seminer çalışmalarıyla ilgili talebimizi karşılayacak şekilde açıklamalarda bulunmuştur. İlgili açıklamada; hizmet içi eğitimin 12 Ağustos’ta biteceği, 15 Ağustos’ta aday öğretmenlerin asıl görev yerlerine atanacakları, 15–29 Ağustos arasında izinli sayılacakları ve iki haftalık eğitimi eylül ayının ilk iki haftasında asıl görev yerlerinde alacakları belirtilmiştir.”dedi.


ADAY ÖĞRETMENLER GÖREVE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Yazıda, hizmet içi eğitimlerin aday öğretmenlerin bulundukları illerde 12 Ağustos 2016'ya kadar devam edeceği, "Anadolu'da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları" konulu hizmet içi eğitimin de aday öğretmenlerin asıl atandıkları ilde yapılacağı belirtildi. Yapılan değişiklikle, iller arası yer değişikliği yapacak aday öğretmenlerin 15 Ağustos'ta bulundukları ilden ilişiklerini kesip, en geç 29 Ağustos'ta esas atama yerlerinde görevlerine başlayacakları kaydedildi. MEB tarafından yapılan bu takvim değişikliğiyle birlikte aday öğretmenlere 2 hafta yaz tatili yapma imkanı sağlanmış oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.