1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ATATÜRK KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR.. 1
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ATATÜRK KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR.. 1

A+A-

10 Kasım tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlandı. Solcusu, sağcısı, laiki dindarı, türbanlısı, türbansızı..  Anıtkabir’i ziyarete giden insanlar birbirlerinin kıyafetine bakmadılar, görüşlerini sormadılar. Hiçbiri sen çağdaşsın, gericisin demedi. Hiçbiri birbirini ötelemedi.

İşte gerçekten özlenen Türkiye tablosu karşımızdaydı. Rabbim bu birliği beraberliği bozmasın.

Bizi yıllarca uyuşturdular. Beynimizi hipnotize ettiler. Türkiye Laiktir laik kalacak, Kahrolsun Şeriat, Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye kutuplaştırdılar. 

Bugüne kadar Atatürk ve çizdiği yolu savunan sadece laik ve sol kesimmiş gibi bir algı oluşturuldu.

Dindarlar Atatürk’ü sevemez, onlar Atatürk düşmanı gibi yıllarca insanların duygularını sömürdüler.

Elhamdülillah Müslümanım. Kulun Kanunları yerine, Allah’ın kanunlarının yeryüzünde hakim olmasını isteyen biriyim. Vatanımı, Bayrağımı, Ezanımı, Allah’ın yarattığı her kulu zengin fakir ayırımı yapmaksızın, solcu sağcı, İslamcı, milliyetçi ayrımı yapmadan seviyorum.

Tüm dünya insanlığının çıkış ve kurtuluş yolunun İslam olduğunu, bunu gerçekleştirebilecek yegâne gücünde Atatürk’ün çizdiği yolu doğru anlayarak sapmadan, izinden giden gerçek Müslümanlar olduğunu da biliyorum.

Atatürk Laikti diyenlere, ezandan rahatsız olan hadsizlere, Peygamber Efendimize dil uzatan alçaklara, İmam Hatip düşmanlarına, karanlık mekanlarda ikna odaları kuranlara birkaç Atatürk’ün beyanını aktarayım.

- Camilerin mukaddes minberleri halkın ruhi, ahlaki gıdalarına en yüksek, en verimli kaynaklardır. Minberlerden halkın anlayabileceği dille ruh ve beyne hitap edilmekle Müslümanların vücudu canlanır, beyni temizlenir, imanı kuvvetlenir, kalbi cesaret bulur.

- Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor.

- Din insanların gıdasıdır. Dinsiz adam boş bir eve benzer. İnsana hüzün verir. Mutlaka bir şeye inanacağız. Bu dinlerin en sonuncusu elbette en mükemmelidir. İslam dini hepsinden üstündür..

- Milletimiz din gibi kuvvetli bir fazilete sahiptir. Bu fazileti hiçbir kuvvet, milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz.

- Her fert din ve diyanetini, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır. Orası mekteptir. Fakat nasıl ki her hususta yüksek mektep ve ihtisas sahipleri yetiştirmek lazımsa, dinimizin hakikatini tetkik, tetebbu ilmi ve fenni kudretine sahip olacak güzide ve hakiki ulema yetiştirecek yüksek müesseselere sahip olmalıyız.

- Hz. Muhammed (sav)'in bir avuç imanlı Müslümanla mahşer gibi kalabalık ve alabildiğine zengin Kureyş ordusuna karşı Bedir'de kazandığı zafer, fani insanların karı değildir; O'nun peygamber olduğunun en kuvvetli işareti işte bu savaştır. Büyük bir inkılap yapan Hazreti Muhammed (sav)'e karşı beslenilen sevgi, ancak onun ortaya koyduğu fikirleri, esasları korumakla tecelli edebilir.

Bugün Ahmet Hakan gibi Adalet ve Kalkınma Partisine Atatürkçülerden nasıl oy alınır aklını verenler öncelikle geçmişleriyle yüzleşmeli.

Bugüne kadar Atatürkçüyüm, Kemalist’im diyerek din düşmanlığı yapanlara, mahalle baskısı uygulayanlara, daha düne kadar başörtülü olduğu için insanlara omuz, yumruk atanlara, dağdaki çobanın oyunu sorgulayanlara; Kemalist olmak, Atatürkçü olmak sizin gibilerin harcı değildir. Atatürk’ü anlamak istiyorsan önce onu daha iyi tanımalısın. Onun izinden gideceksen Milli ve manevi değerlere sahip çıkıp, her insanı seveceksin demeyi hem kendin hem de diğerleri kabul edecek.


Yarın yazının devamında görüşmek dileğiyle Allah’a emanet olun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 737 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.