1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Avrupa, Ektiğini Biçiyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa, Ektiğini Biçiyor

A+A-

Değişen bir şey var mı? Henüz belli değil. Fransa ilk refleksiyle Suriye’de ki DAEŞ mevzilerini bombalayarak intikam almaya koştu. Bunca zamandır desteklenerek alkışladıkları bir terör örgütü bir anda tu kaka oldu. Şimdi Fransa diyor ki, “Bu bir savaş sebebidir.” Eeee! Geçmiş olsun.
İslam ülkelerini yakıp kavururken kasıp kavururken bomba üstüne bombayla vururken masum insanlar boğazlarından vahşice kesilirken, bölge insanı korkudan kaçacak güvenli bir yer arama telaşındayken neredeydiniz?

İşte biz Türkiye olarak bu gerçeği aylar hatta yıllar öncesinden görmüş ve uyarılara başlamıştık. O gün paçalarına dolanan yoktu. Kendilerini ısırmayan yılan bin yıl yaşasındı. Varsın Müslümanlar ölsündü. Müslüman nüfus azalsın, sinsin ve korksundu. Bugün gelinen noktada besleyip büyüttükleri canavar başlarına bela olmadı mı?
Elbette bela oldu. Daha kötüsü de bela olmaya maalesef devam edecek? Fransa, IŞİD terör örgütünü Suriye topraklarında vurmaya çalışıyor. Rakka’ya bomba üstüne bomba yağdırıyor. Geçmiş olsun. O sizi çok korkutan terör örgütünü artık Suriye’de aramanız gerekmiyor. Öyle görünüyor ki önümüzde ki günlerde Avrupa’nın göbeğine yerleşmiş bu terör örgütü daha çok canlar yakacaktır?
Bu yazdıklarım asla temenni gibi algılanmasın. Bizler Müslümanlar olarak tüm ırkların, tüm dinlere sahip halkların masumiyetine iman etmiş kişileriz. Bizler saldırı olmadıkça, alenen savaş ilan edilmedikçe masum insanların güvenlik altında olmasına odaklanmış samimi insanlarız.
Pekiii! Ne istediniz bu masum insanlardan?

Size zerre kadar zararları var mıydı? Tek suçları Müslüman olmak mıydı?
Tüm beklentileri insanca yaşamak olan bu dev ümmet için yapmadık planlar envaı çeşit tehditler bırakmadınız?
Biz canlarımızla kanlarımızla iç ve dış düşmanlardan arınma peşinde iken sizler Şanzelize’de acı espressolarınızı yudumluyordunuz? Size bir zarar gelmiyordu? Ölenler, yaralananlar, feryat figan edenler, çocuğunun cesedini kucaklayan anaların babaların derdi sizleri enterese etmiyordu. Babasını küçücük yaşta kaybeden yetimciklerin ağlamaları sizler için hiçbir anlam ifade etmiyordu. Yeter ki sizin rahatınız bozulmasındı. Size dokunmayan yılan bin yıl yaşasındı.
Bugün o yılanın artık yedi başı var. Sağladığınız desteklerle büyüyen o yılanın başları size de dönmeye sizi de sokmaya başladı. Hiç tahmin edemeyeceğiniz terör saldırıları karşısında afallayıp kaldınız. Sırasıyla Hollanda, Almanya ve daha bilmem nereler…

Peki, size küçük bir hatırlatma! O terör saldırılarını yıllardır yaşayan ve acısını bastıran İslam dünyasının yarasını kaşımaktan öte ne yaptınız?

Şimdi çıktınız, dünyadan merhamet dileniyorsunuz. Behey zalimler, sizde ölen 140 kişi karşısında İslam âleminde hemen her gün 500’lerle hatta 1000’lerle ifade edilen kayıplar yaşanıyor.
Şimdi size soralım.
Sizin acınızı içimizde yeterince nasıl hissedelim ki?
Artık ölümler ülkemizde normal görünür hale gelmiş. Bunu anlamanız için sizden de bir takım masum insanların katledilmesi mi gerekiyordu?
Buyurun işte! Besleyip büyüttüğünüz canavar döndü dolaştı sizin başınıza bela oldu.
Şimdi Suriye’de IŞİD mevzilerini bombalamak için onca uçağınızla hemen her gün sortiler yaparak bu işten sıyrılıvereceğinizi mi sanıyorsunuz?
Siz yılanın başını büyümeden ezecektiniz?
Ama yılanın başını ezmek şöyle dursun. Aynı yılanla sayısız İslam coğrafyasını kan deryasına dönüştürmenin çabasına giriştiniz. Emperyalist hedefleriniz, beklentileriniz ve sadece size gülümseyen dünya hedefiniz bugün elinizde patladı. Bundan böyle sizde İslam coğrafyasına yaşattığınız terör belasıyla yüzleşmek durumundasınız. Belanın artık köküne inmek zorundasınız. Sınırsız desteklerinizle büyüttüğünüz bu dert ile bizler yıllarca mücadele ediyorduk. Bunca zaman desteklerinizle büyüttüğünüz bu arsız beladan sıyrılmak hemen uçaklarınızla Suriye’de tepelerine çullanmanın çok daha ötesindedir. Düne kadar hor ve hakir gördüğünüz İslam topraklarında yaşayan bu azgın bela kendisini destekleyen güçlerin de artık başının belasıdır. Bunun merkezi artık Suriye ve Irak değil, tüm dünyadır. Özellikle de Avrupa’dır. Zaten Yunanistan’la başlayan, İspanya ve İtalya ile devam eden ve sizi günden güne boğmak için çaba sarf eden ekonomi canavarı karşısında başınıza birde bu belayı sardınız. Şimdi bol bol yedireceksiniz. Bol bol onlara taviz vereceksiniz.
Umarım ki başarıya ulaşırsınız.

Artık Şanzelizelerde, Le Defense’lerde, Eyfel Kulesine nazır alanlarda sıcacık espresso yudumlayarak ukalalık yapmanın zamanı geçmiştir.
Terörle mücadelede Türkiye sizin önderinizdir. En tecrübelinizdir.
Yaşadığı kalleşliklerin haddi hesabı yoktur.
Bu vatanda masum insanların dökülen kanlarının haddi hesabı yoktur.
Bu vatanda ağlayan ana ve babaların, evlatların haddi hesabı yoktur.
Aranızda da terörün kalleşçe desteklendiği ülkelerin haddi hesabı yoktur.
Bu işten sıyrılmanın tek yolu toplu düşünmek ve toplu hareket etmektir.
DAEŞ terörü veya şu bu örgüt üzülerek ifade etmem gerekirse artık Avrupa’nın göbeğindedir.
Belki anlarsınız…
 

Bu yazı toplam 276 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.