1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Avrupa Mahkemeleri Mahkeme de Türk Mahkemeleri Değirmen Damı mı?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Avrupa Mahkemeleri Mahkeme de Türk Mahkemeleri Değirmen Damı mı?

A+A-

Asırlar var ki Avrupa kendisini dünyanın merkezi, diğer kıtalarda yaşayan insanları, milletleri devletleri de reayası gibi görüyor. Sömürge devirlerinde edindiği bu huyu ilelebet devam ettirmek istiyor. İşin en acı tarafı ise Asya ve Afrika'daki birçok devlet ve millet de bunu gayet tabi, gayet normal görüyor. Her mesele de dünyanın önemli bir kısmı Avrupa ve onun türevi ABD ye adeta “EMRET SAHİP” temennası yapıyor. Efendiler! Bu çizgiden çıkanları değişik yol ve metotlarla tedip ediyorlar. Bu yollar bazen savaş oluyor, bazen ambargo! Efendiler! Genellikle bu söz dinlemeyen ülkenin yöneticilerini, devletini, halkını kaosla, iç kargaşayla, iç savaşla tedip etmeyi kendilerine verilmiş bir hak görürler. İşin ne acı tarafı ise yukarıda da belirttiğim gibi dünya milletlerini ekseriyeti bu durumu hazmetmiş durumda. Bu gerçekleri ancak Osmanlı torunları görüyor. Neden? Çünkü Dünyada esir olmamış, esaret yaşamamış iki milletten biri bizleriz de ondan. Yani, biz Türkler,” yılgın horoz” iklimine hiç girmedik.
Tanzimat’la başlayan, Cumhuriyetle zirve yapan batılılaşma serüvenimiz, bazı mustağriplerimizi batıya sevdalı mecnunlar haline getirmişse de, milletimizin ekseri kısmı “özgürlüğü köleliğe dünya verilse değişmem” düsturunu elan tüm hücrelerinde yaşamaya devam ediyor. Bu nedenledir ki ne Avrupalılar bu özgür, bu şanlı milleti anlayabiliyor ne de içimizdeki batı bağlıları. Bu cümleden olmak üzere son yıllarda ülkemizde yaşanana Avrupa Türkiye ilişkilerindeki çıkmazların sebebi gayet kolay anlaşılabilir. Avrupalı /ABD li “efendiler!” şunu kabullenmek zorundalar: her kuşun eti yenmez, Dünyayı 400 sene, hem de adaletle yöneten bir imparatorluğun varisleri ölür, lakin köle olmaz. Çünkü İslam Ümmetinin Türk milleti şubesi nin kültürü buna müsait değildir.
Bu bilgiler bize Türkiye AB ilişkilerinde son yıllarda yaşanana gerginliği ve onun çarelerini açıklıyor olması gerek. Buna göre
1- Avrupa Türkiye'ye Türk milletine kendisine muhtaç insanlar gözüyle bakmamalı.
2- İçimizdeki müstağripler köhnemiş ikiyüzlü her konuda hilekâr Avrupa’yı bize sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterme gayretinden vazgeçmeli.
3-Evet, Avrupa kendi içinde, kendi milletlerine, adalet, zenginlik, refah getirmiştir. Lakin aynı kazanımları kendi dışındaki milletler için asla düşünmemektedir.
4Eşitlik deyince Avrupalının aklına kendisinin sözünün dinlenmesi, Refah deyince, Avrupalı halkların her ne biçimde olursa olsun zengin ve refah içinde yaşamasını anlıyor. …
Avrupa’nın kendisini efendi bizleri köle gibi görmesine en büyük misal Adalet mahkeme konusunda ortaya çıkıyor. Son yaşananlardan birkaç örnek verelim: Fehriye Erdal, Yunanistan'a sığınan Fetöcüler, Avrupa'nın değişik şehirlerinde elini kolunu sallayarak gezen, haraç toplayan, eylem yapan, pkklılar, dhkcliler , fetöcüler. Buna ek olarak dün gece Oynanan, Dinoma Kiev- Beşiktaş maçında yaşananlar... Fehriye Erdal olayından başlayalım. Özdemir Sabancı’yı 25. Katta öldürüp Belçika kaçan bu katili Bekçika yıllarca yargılamadı. Yok silahı otomatik değilmiş yok örgütle ilişkisi falan filan. Sonunda ne yaptı. Bu katili önce kaybetti sonra ardından 30 yıla mahkum etti. Güler misin ağlar msın? Hani Avrupa kurumları mükemmeldi, hani Avrupa değerleri adalet üzerine bina edilmişti. Elinde ki bir katile bile sahip çıkamadı/çıkmadı. PKK’lılar tüm Avrupa’da rahat rahat haraç topluyor uyuşturucu ticareti yapıyor Avrupa’dan gık yok. Niye Çünkü bunlar Türkiye düşmanı. Avrupa şimdi de FETÖ ile sarmaş dolaş. Fetö örgütü ne yaptı Avrupa’nın kutsadığı vazgeçilmez saydığı yönetim biçimi olan demokrasi yönetiminin merkezi olan TBMM’yi halkın seçtiği Cumhurbaşkanın külliyesini ve kendisine karşı duran masum halkı bombaladı. E, Avrupa ne yaptı." Gelin koçlar bana sığının" dedi. Türkiye’deki mahkemelere ikinci sınıf muamelesi yapan Avrupa adaleti bu çelişkilere ne diyor? Ne diyecek bizim mahkemelere “değirmen damı”, hukuk insanlarımıza da “değirmenci “gözüyle bakıyor. Ulan ikiyüzlüler! Evet bizim ülkemizde adalet çok iyi çalışmıyor, evet bizde adalet maalesef mükemmel değil, lakin sizin adalet anlayışınızın, sizin demokrasi anlayışınızın ne olduğunu da çok iyi biliyoruz. Sizin mahkemelerinizin gerçek yüzünü, Fehriye Erdal vakasında gördük, Almanya’da yakılan Türk Aileler konusunda gördük; Demokrasi konusunda nasıl ikiyüzlü olduğunuzu Mısırdaki darbe de gördük, 15 Temmuz darbesinde bizzat yaşadık… Bu sebeplerden dolayı bize ders vermeye ne hakkınız var ne de yetkiniz. Tarihiniz ve bu gününüz kanla, katliamla, zulümle dolu.
Tarih hakkınızdaki kararı açıkladı:
MENE; Allah senin krallığını saydı ve onu sona erdirdi. TEKEL; terazide tartıldın ve eksik bulundun. FERES; AB’niz bölünecek ve dağılacaksınız.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.