1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. AVRUPA VE ABD NEDEN TÜRKLERİ SEVMEZ?
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

AVRUPA VE ABD NEDEN TÜRKLERİ SEVMEZ?

A+A-

Avrupa ve Amerikan siyaseti neden Türkleri sevmez diye bir sorunun cevabını arayacak olursak, çok ilginç cevaplara ulaşılabiliyor. Bu bulguları ana hatları ile şöyle sıralamak mümkündür:
Avrupa ve Amerika bir haçlı birliğidir. Haçlı zihniyeti hücrelerine, genlerine kadar işlemiştir. Asırlardır İslam ve Türk düşmanlığı telkinleri damarlarında akan kana kadar düşmüştür.
1-Avrupa ve Amerika, bizi ilk önce Müslüman bir kimliğimiz olduğu için sevmez ve İslamı haçlı zihniyetinin baş düşmanı olarak kabul eder.
2-”Lâikliği” bir tarafa bırakacak olursak, ya da kimliğimize Hristiyan yazdırsak da, Türkleri ve Müslümanları, geçmiş asırlara dayanan kinleri yüzünden yine sevmezler.
3-Türkler farkında olmasalar da, Avrupalılar ve Amerikalılar şu gerçeğin farkındadırlar: Tarihten Türk tarihini çıkarırsan, tarih diye bir şey kalmaz. Eğer Osmanlı arşivleri tam olarak ortaya koyabilirsek bir de buna Selçuklu tarihini ekleyecek olursak, bugünkü tarihi yeniden yazmak zorunda kalacaktır dünya tarihçileri.
4-Beş on yıl öncesibe kadar, Avrupa ve Amerika’nın çantada keklik olarak gördüğü, her dediklerini, kayıtsız şartsız yaptırdıkları ve kendi ekonomileri için bir serbest pazar olarak bildikleri bir ülke idik. Şimdiler de ise Avrupa ve Amerika’yı biz pazar yapma çabasına giriştik ve bu girişimlere de ivme kazandırdık. Bu da Avrupa ve Amerika’lıların canını çok sıkmaktadır ve onun için de bizi asla sevmezler.
5- Avrupalılar ve Amerikalılar, 400 yıl Avrupa topraklarında at koşturan ve Avrupa’yı titreten bir ulusun torunlarını tabi ki sevmezler.
6- Selçuklular tarafından Anadolu İslamlaştırıldı. Osmanlılar tarafından da Orta Avrupa ve Balkanlar haçlı ordularına dar edildi. İşte Avrupa’lılar ve onların üst akılları olan Amerikalılar bunun için bizleri asal sevmezler.
7-Selçuklu ve Osmanlıları silah gücü ile yenemeyen Avrupalılar ve Amerikalılar, Türkleri kendilerine benzeterek, Türk topraklarında belirli bir düzeyde hakimiyet sağladılar. İlk önce ahlaki değerlerimizi yıpratmaya başladılar ve kendilerine benzetmek için her yolu denemeye devam ediyorlar. Giyimimizden kuşamımıza, yaşantımıza kadar...
Sonra kendi içimizde bölmeye çalışıyorlar. A-B-C-D gibi... 8- Selçuklular ve Özellikle de Osmanlılar, İslam Dinini hakim kılmak için her şeylerini feda etmişlerdir. Eğer böyle yapmamış olsalardı, İslamiyet bugün belki de sadece Hicaz yöresinde bir din olarak kalacaktı.
Kaldı ki, Vahhabiliği kuranlarda, İngiliz Dominyon Bakanlığı’nın adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet’i, sapık inançlara kanalize etmeyi başardılar. 
Ne var ki Osmanlı, Asr-ı Saadet’i devam ettirerek batılıların bu oyunlarını bozdu. Batı ve abisi Amerika işte bunun için bizi sevmezler.
9-Batı da ki kiliseler ve Vatikan her an Türklere nefret söylemlerini yenilemektedirler ve kin kusmaya devam etmektedirler.
10- Türkiye Cumhuriyeti, son on beş yılda kendi ülkesini Üniversitelerle donattı. Bu da şu anlama gelmektedir ki, kültür seviyesini yükselten bir ülke, her an Batı’ya ve Amerika’ya potansiyel rakip olacak bir ülkedir. Batı ve Amerika bunun için bizi hiç mi hiç sevmez. 
Osmanlılar döneminde hemen hemen her yerde yine bir medrese vardı. Yani eğitim ve öğretim çok önemli bir unsurdu. Bu medreselerde de bilim eğitimi vardı.
Mesela ilk deniz altıyı, ilk füzeyi Osmanlıların yaptığını biz kendimiz bilmiyoruz. Ama Avrupa ve Amerika bunları çok iyi biliyorlar ve üniversiteleşen bir ülkeyi yani bizi asla sevmezler. 
11-Türkler, kendi gerçek kimliklerine döndükleri ve ekonomilerini güçlendirdikleri zaman, Avrupa’nın ve Amerika’nın refahı ve medeniyeti mutlak yıkılacaktır. Avrupa ve Amerika bunu çok iyi bilmektedirler. Türkiye’nin asla böyle bir yola girmesini istemezler. Ama bir gün böyle bir yola girilir diye korktukları için bizi asla sevmezler.
12-Biz Türkler, Avrupa ve Amerikalılar için en az bin yıllık düşmanız ve böyle giderse de kıyamete kadar da düşman olarak kalacağız. Batılılar düşmanlarını asla sevmezler.
Tüm bunlar gösteriyor ki, Türkiye, eğitimde, sanayide, ekonomide, yaptığı her hamle ile Avrupa ve Amerikalıları çıldırtmaya devam ederken, düşmanlık ve kinlerinin de yeniden alevlendirmeye devam etmektedirler.
Sözün özüne gelirsek; Avrupalılar ve Amerikalılar bizim bin yıllık düşmanımız sa, onlardan bizi sevip, müttefik olmamızı ve AB’ye almalarını da beklemek tamamen saf dillik olur kanaatindeyim. 
Avrupa ve Amerika’nın, ekonomisine saygı duyup sanayileşmeseydik, lâiklik maskesi ile dini inançlarımıza sahip çıkmasaydık, ahlaki yapımızı yeniden İslam ahlakı gibi düzenlemeye yeltenmeseydik, Avrupa ve Amerika bize bir aferin derdi ama yine de bize düşman olur ve bizi yine de sevmezlerdi..
Fi Emanillah!...
 

Bu yazı toplam 15351 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum