1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Ayasofya Kurtuba’mı olacak..
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Ayasofya Kurtuba’mı olacak..

A+A-

Ayasofya  ah Ayasofya demeye ne vakte kadar devam edeceğiz..? Ah Kurtuba der gibi,Endülüs’deki kurtuba  camii gittimi gitti… şimdi  şöyle idi böyle idi nasıl oldu nasıl gitti demenin ne anlamı var ?

Batılılaşma  temayülü içimizdeki Ayasofya’yı esir almışsa Kurtuba ‘ ya çoktan kilit vurulmuştur.Zalimler Endülüsü İspanya haline getir di…Atinada bir tane camii yok..sırbistandaki camilerde taş üstüne taş bırakılmadı….  hadi bakalım ne yapacağız,

Lozanda varılan anlaşma gereği;batılı dostlarımız hırçınlaşmasın diye istiklalimizin zafer planı olarak bize 97 seneden bu yana dayatılan anlaşmaya sadık kalalım diyorlar …vah ki vah..!… Hayat hırsı ve ölüm korkusu olanlar nasıl çıkar hakikat miracına? Gök ötesine gitmek için basacak sahra, taş bulabilir mi böyleleri?

Hadi bakalım;Cumhurbaşkanımız batıya yine bir hareket çekecek ama bizlerden destek bekliyor…!..biz dahil müslümanlar ne yapa caklar…Ben ifade edeyim mi..? Konuşurlar da konuşurlar..! Slogan atarlar, kendi sokaklarında bağırırlar! Sosyal medyada beğeni twetleri  çarşaf çarşaf yayınlanıyor,yayınlayacaklar..ama nefsini bir kontrol etse batılı değerlerden geçilmez..en şuurlumuz bile kendisi ailesi ve çocukları ile  batılı değerlerin ürünleri ile iç içe yaşar ve kullanmaktan’da geri durmayız..….

Şu anda batılı uluslar şirketlerin işbirlikcileri ülkemizde cirit atıyor…kendi algılarını bizim isteğimiz gibi sosyal medyada paylaşmaya devam ediyor.. haberimiz var mı acaba…TBMM’de onlara borazanlık yapanlar hoplamaya başladı..malum medyaların da konuşmaya başladılar...bunu’da mı bilmiyorsunuz yoksa..!..ne söyler ne yaşarız…! Ah ki ah…

Batılı değerlerin alışkanlığı ile Ayasofyaya sahip çıkamazsınız... Hz.Talut“o sudan içmeyin” dedi, içenler “siz gidin savaşın” dedi.Az kişi o sudan içmedi ve o az kişi zalim Calut’u ve ordusunu yendi.

Selahaddin-i Eyyubi’yi de yalnız bırakmadı mı zamanındakiler;       o hem Kudüs’ü fethetti, hem de fetihten sonra ayağa kalkan Haçlı Avrupa’sını dize getirdi…Biz Reise sahip çıkabilecekmiyiz…emin değilim…

İsrafa esir, hırsa tutsak, zevke zebun olanlar mı zamanın Calut’uy la savaşacak, şer ordusunu dize getirecek? Ve Ayasofya’yı cami olarak açacak..?Camimiz  hür olacak’da  feth’in kılıç hakkı olan ayasofyada ’da, Cuma namazı kılınacak!

Haramlara bulaşmışlar haramilerle nasıl savaşır?Tefrikayla kıyım kıyım olmuşlar bütünleşmiş şer ordusuna ne kadar direnebilir? Ah Ayasofya öyle mi? Ders olmayan kurtuba  yeni kurtubalar doğurur.

Son karakol Anadolu direniyor; o sudan içmeyen azlar zafere eriştirecek. Ne kadar derin ve sinsi fitnelerden geçtiğimiz malum.

Tevhid nettir, nübüvvet nettir, haşir nettir, adalet nettir; güneş gibi, ay gibi, yıldız gibi, kâinat gibi. Haramlar da öyle. Hırs da öyle, israf da öyle… Ölüm hayat gibi bir gerçek.

Konfor düşkünlüğü, hayat hırsı, rahat yaşama arzusu, zevk düşkün lüğü, makam tutkusu,  ölümden ürkme ürkekliği; bütün bunlar fitne üreten ve hakikatin sinir uçlarını bozan amiller değil mi?

Kıbleye dönüp ağlama veya slogan atıp bağırma değil önce içimiz de esir alınmış nefs-i emmare’yi ’ü kurtarma demindeyiz.

Umut o azlarda. Gelecek o azlarla gelecek. Karanlık o azların gözle rinde parlayan bir ışıkla aydınlığa dönüşecek.ayasofya  aynası ümmetin ve her birimizin aynası.

Batından başlayıp zahire hepimizin ve her birimizin yapacağı çok şey var.Mesela;1)Bütün toplum kesimleri yoğun medya çalışması ile bilgilendirilmeli…2)Siyaset kurumu siyasi hamlelerini bütün coğrafyalarda  etkin işletmeli…..3)Her türlü plana açık Cihad’a hazırlanılmalı ve her imkan hazır edilmeli

Elhasıl;Hayati mesele o azlardan mıyız değil miyiz?toplumun hamaset duygusuna kapılıp feryat ettikden sonra tekrar kendi hayatımıza mı döneceğiz,yani demem o ki  Ayasofya diye bir derdimiz var mı yok mu..!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.