1. HABERLER

  2. KONYA

  3. AYDER Suriye’ye yardım elini uzatıyor
AYDER Suriye’ye yardım elini uzatıyor

AYDER Suriye’ye yardım elini uzatıyor

Anadolu insani Yardım Vakfı(AYDER)Suriye’de devam eden zulme dikkat çekmek için basın toplantısı düzenledi. Umut Çimen, Suriye’de devam eden zulmün bir an önce durmasını istediklerini belirtti.

A+A-

AYDER’in binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan AYDER Basın Koordinatörü Umut Çimen, 2011 yılında başlayan Suriye savaşına dikkat çekmek ve zulüm gören masum sivillere yardım eli uzatmak istediklerini belirtti. 6 yıldır devam eden savaşta çocuk, kadın, yaşlı demeden herkesi katlettiklerini belirten Çimen, “İlerleyen dönemlerde dünyanın küçük büyük devletlerinin dahil olduğu Suriye zulmü devam ediyor. Dün Afganistan’da, Çeçenistan’da, Bosna’da, Filistin’de, Keşmir’de mazlumları katledenler bugün yine aynı şevk ve hevesle Suriye’yi kana bulayarak katliamlara imza atıyorlar” dedi. AYDER olarak zulmün başladığı günden bu yana mazlumun yanında yer aldıklarını belirten Çimen, Türkiye’ye göç eden Suriyeli mültecilere de daima yardım eli uzattıklarını söyledi.

SURİYE’YE YARDIM ELİ UZATIYORUZ
Suriye’de yaşanan insanlık dramının her geçen gün arttığını belirten Çimen, insanların temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını söyledi. Mazlumların temel ihtiyacını karşılamak için iki yeni projeyle yardım eli uzatacaklarını belirten Çimen, projeler hakkında şunları söyledi: “Türkiye sınırına yakın bir bölgede 500 aileye kuracağımız çadır kentle onların barınma, yiyecek, giyecek ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bir ailenin kalacağı bu çadırda, soba, battaniye, minder, gıda kolisi ve mutfak eşyaları olacak. Bir çadırın fiyatı Bin 500 lira. Diğer projemiz ise, Halep kuşatmasından çıkan yüzlerce yetim, esir ve yaralı aileleri bulunuyor. ‘Kardeş ailem’ projesiyle bu aileleri alarak Konya’da bulunan hayırsever ailelerimiz ile kardeş ilan edeceğiz. Şu an Gazze’de, Yermuk Kampı’nda, Arnavutluk’ta, Afrika ve diğer bölgelerde baktığımız yüzlerce ailelerimiz içerisinde kadirşinas Konyalıların destekleri ile Halep’ten çıkan mazlumları da dahil ederek ihtiyaç sahibi ailelerin bilgilerini ayrıntılı bir şekilde bağışçımıza vereceğiz. Kardeş ailem projesinin aylık masrafı 150 TL. Gelin Halepli kardeşlerimize hep birlikte sahip çıkalım.”/Mesut ERCÜMENT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.