1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. AYDINLIK YARINLAR İÇİN SANDIĞA… 1
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

AYDINLIK YARINLAR İÇİN SANDIĞA… 1

A+A-

Siyasi yasaklar başladı, Allah Nasip Ederse hafta sonu sandığa gideceğiz.

Bugünleri değil, gelecek nesillerimizi düşünerek oy kullanacağız.

Adalet ve Kalkınma Partisi zorlama listeyle Vatandaşın karşısında. Diğer partilerde de belirlenen adaylar da zorlama.

CHP’de Zihniyetini anlayamadığım ve ne işi var diyebileceğiniz Abdül latif Şener. Saadet Partisinde ise bıkkınlık verecek kadar her seçim dönemi ilk sıradan aday gösterilen Mustafa Özkafa. Milli görüşün geldiği nokta da bu.

Seçilebilirsek en önce biz ya da kızımızla, damadımızla Meclise gidelim.

Bu seçimler ilk defa bu derece önem arz ediyor.

Ya aydınlık, çağdaş, Muhafazakar aynı zamanda kafa tutmasını bilen, 5’li çeteyi reddeden bir Türkiye..

Ya da ne gerek var, hızlı Trene, Nükleer Santrale, Kanal İstanbul’a, Otoyollara diyen bir Türkiye.

Devlet kabuğuna çekilecek, yatırım yapmayacak. Memur ve Sağlıkla işi götürecek.

Vay anasına, yok böyle bir dünya…

Hiçbir siyasi partiden ne olacak bu gençliğin hali, Eğitim de nasıl bir reform yapacaklar duydunuz mu?

Hiçbir partiden, eğer devlet yatırım yapmazsa, biz nasıl dünyaya entegre olacağız, elektriği nasıl üreteceğiz, dışa bağımlılıktan nasıl kurtulacağız çözümünü işittiniz mi?

Bol keseden vereceğiz, atanamayan yaklaşık 1 milyon öğretmeni atayacağız da bu iş nasıl, hangi bütçeyle olacak, nasıl bir reform olacak ve bu kalitesiz Eğitim Fakültelerine nasıl bir kalite getirilecek, KPSS’de alan branşında yarı soruya cevap veremeyen yüzbinlerce öğretmen bu gençliğe ne verecek, çare olabilecek bir seçim beyanı hiç duydunuz mu?

Yahudi sermayesinin üretmeyin boş verin, yeraltından hiçbir ürün çıkartmayın biz size her şeyi daha ucuza vereceğiz mantığını nasıl yok edip, kilit vurulan yeraltı zenginliklerimiz nasıl ortaya çıkarılacak duyanınız var mı?

Milli gelirde adalet nasıl sağlanacak, üst tabaka ile alt tabaka arasında adaletsizlik nasıl giderilecek, bu bütçe açıkları hangi çözümle yok edilecek, merdiven altı işçi çalıştırma, vergi kaçakçılığı nasıl önlenecek, işsizliğe yatırımsız nasıl çare üretilecek bir açıklaması olan var mı?

Ayşe teyzenin filesi nasıl daha ucuza dolar, tarımda dışa bağımlılık nasıl önlenir, hayvancılıkta kendi kendimize nasıl yeteriz var mı bir planı olan?

İnşaat maliyetleri uçuyor. Enflasyon dizginlenemiyor. Vatandaşın cebi her geçen gün eriyor, ülkemize gelen yabancı çok çok ucuza tatil yaparken, memleketin insanı denizi sadece televizyonlarda seyretmesinin önüne nasıl geçilecek? Var mı bir hesabı olan.

Dinsiz nesil yetişiyor, okullarda verilen eğitim Allah’a emanet, dershanelerin yerini sözde okulda verilen ek dersler giderecekti, kaç müfettiş kaç okulda denetim yaptı, sonuçları ne oldu, Allah için neticesi nedir bilen var mı?

Manevi hayatımız ne olacak, toplum nasıl dizayn edilecek, bu kanunlarla toplumda ne hırsızlığın ne soysuzluğun ne de Ahlaksızlığın önüne geçilemiyor.

Bu Diyanet İşleri ne zaman görev bilinciyle hareket edip, devlet sistemine karşı harekete geçecek? Devletin kolay zengin olma mantığı Milli Piyango, sayısal, loto, toto gibi kumar oyunlarına karşı nasıl bir sistemle mücadele verecek? Faiz haramdır da haramdan arınması için helal gıda sertifikası gibi helal para için Diyanet İşleri nasıl bir fetva ile devlet sistemine karşı mücadele edebilecek?

Yarın yazının devamında görüşmek üzere.

Allah’a emanet olun.

 

Bu yazı toplam 557 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.