1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3.  AYDINLIK YARINLAR İÇİN SANDIĞA… 2
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

 AYDINLIK YARINLAR İÇİN SANDIĞA… 2

A+A-

Kaldığımız yerden devam edelim.
Demek istiyorum ki, Devlet sistemi gelir hanesinin bir grubunu haramlardan elde ediyor ve rızkımıza haram lokma bulaşıyorsa bu haram lokma ile mücadele Diyanetin asli vazifesiyse. Bu çarpık sistemle nasıl mücadele edilecek?
Bir ara Diyanetle atışan Adnan Oktar’da dememiş miydi, sizin konuşmaya hakkınız yok, ALDIĞINIZ MAAŞ Kumar paralarından, faiz paralarından geliyor diye.
Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yaptırımları ile inancımız arasında bir çıkmaz döngü var.
Devletin en güçlü gelir kaynaklarından bir kısmı, Allah’ın kesin haram kıldığı büyük günahlar listesindeyse, hiç kimse sana ne, sen kendi nefsine yenik düşme deme hakkına sahip olamaz. Çünkü bu toplumda 10 milyonlarca memur, emekli, işçi devletten maaş alıyor.
Hz Ebû Bekir’e çok aç olduğu bir gün, bir yiyecek ikram edilir. O da açlığının şiddetinden, o gıdanın nereden geldiğini sormadan bir lokma alıverir. Fakat o lokmanın haram veya şüpheli bir yoldan kazanılmış olduğunu öğrenince, derhâl parmağını boğazına götürüp (bütün eziyetine rağmen) yediklerinin hepsini çıkarır. O yiyeceği getiren kimseye de;
“–Yazıklar olsun sana! Neredeyse beni helâk ediyordun!” der.
Kendisine:
Bir lokma için bu kadar eziyete değer miydi?” diyenlere de şu cevabı verir:
“–Canımın çıkacağını bilseydim, yine de o lokmayı çıkarırdım. Zira Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem Haramla beslenen vücudun müstahak olduğu yer, Cehennem’dir! Buyurdular.
İnşallah yeni sistemle birlikte, Allah’ın yasak kıldığı şeyler ve Devlet döngüsü de tartışmaya açılır. Daha fazla yazmama da gerek yok. Sayın Siyasi PARTİ TEMSİLCİLERİ BUNU BİZDEN ÇOK DAHA İYİ BİLİR.
Bilirde neden seçim beyannamelerinde yer almaz onu anlamam.
Kimisi Ayet el Kürsi okumadan mitinge çıkmaz, kimi neredeyse İlahiyat Profesörü kesilir, bir diğeri, Allah şahit tir ki, bu meydanı başınıza yıkarım der, Muhafazakâr seçmenin oyuna talip olmak için Ayet ve Hadislerden örnek verir, iş icraata dökülmeye gelince bir parça bile seçim beyannamelerinde görülmez.
Derler de derler, Hiç kimsenin inancına karışmayacağız, kılık kıyafet serbestisi olacak. 
Hangi devirdesiniz be mübarekler, o dönem çok oldu biteli. Muhafazakâr seçmenin oyuna talip olan yeni şeylerle gelmeli. Adalet ve Kalkınma Partisi şöyle yaptı, böyle yaptı. Millet fakirledi. Onlar zenginleşti. Hesap soracağız filan. Geçin bunları. Önce her biriniz geçmişinizle yüzleşin. 
Hak, Hukuk, Adalet, Doğruluk, Dürüstlük. Allah için öncelikle her bir Milletvekili adayınız Kuran’ı Kerim üzerine el basıp yemin etsin. 
Ve her bir adayınız bu yemin üzerine mal varlığını açıklasın.
Kimse de laik devlet elden gidiyor diye korkmasın. İşte o zaman bu ülkede her şey rayına oturacaktır. Yalan yere el basıp yemin edende kendi ahir zamanını düşünsün. Geldik gidiyoruz. Aldığımız nefesler sayılı.
Hesap var. Muhteremler hesap var. 
Son sözüm… Hiçbir beklentimize cevap veremeyecek boş ve hayalci, hala kafası ve ruhu CHP zihniyetli 80’li YILLARIN SİYASETÇİSİ Necdet Calp gibi sattırmam, yaptırmam diyerek vatandaştan oy isteyen diğer parti mensupları yerine, hiç olmazsa hatalardan ders alıp daha iyi hizmet üretebilecek ve Devletin başı ile uyumlu çalışıp gereken yasaları çıkaracak bir Meclis yapısına oy vereceğim, benim gibi düşünen ailemde aynı yönde oy kullanacak. OYUMUZ BİR KEZ DAHA Sayın Cumhurbaşkanım ile KERHENDE olsa temsil ettiği partiye vermek olacaktır. Allah(C.C) utandırmasın. 
RABBİM tüm İslam ümmetinin beklentisini karşılayacak sonuçların çıkmasına vesile olsun. İnşallah ilk turda bu iş biter, biter de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kuracağı kabine arkadaşları geçmiş hatalardan ders çıkarır, bu Milletin beklentisine cevap verecek reçetelerle önce Milletimizin sonra da İslam coğrafyasının beklentisini karşılayacak politikalar üretir. Sayın Erdoğan ve Türkiye düşmanı, Yahudi hayranı Kralların, Prenslerin yerine Allah’ın yardımıyla huzur ve saadet getirecek liderlerin bu ülkelerde de çıkmasına vesile olur. 
Allaha Emanet olun.

Bu yazı toplam 461 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.