1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN AĞALAR, LAFA BAKMAYIZ
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN AĞALAR, LAFA BAKMAYIZ

A+A-

Ülkemizde erken seçim havası esmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de önce MHP lideri Bahçeli ardından da Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmenin ardından erken seçim için sürpriz tarihi 24 Haziran olarak açıkladı. Vatana millete hayırlı olsun.

Tarihe baktığınız zaman baskın bir seçimle karşı karşıya olduğumuz anlaşılır. Dikkat çekici olan ise tüm muhalefet partilerinin seçime hazır olduklarına dair yaptıkları açıklamalar olmuştur.

Hani her yönden seçime hazırlar ya!

Ağızdan çıkan ifadelere bakıldığında geçmişte yaşadığımız altı boş bol vaatli kuru laf kalabalığı alışkanlıklarının halen sürmekte olması yeni bir yenilginin ayak sesleridir.

Hepsinin ağzında nakarat gibi ifadeler : “Tayyib’i saraydan indireceğiz. “

Diyelim ki indirdiniz…

Siz ne vaat ediyorsunuz? Vatandaşa hangi projelerinizle geldiniz? Türkiye’de yaşayan tüm halklar, lafla peynir gemisi yürümediğini uzun yıllar önce çözdü. Ağzınıza pelesenk ettiğiniz, eleştirmekten imtina etmediğiniz Marmara denizi alt geçitlerini, üst köprülerini, Çanakkale boğazı köprüsünü, hızlı tren hatlarını, mecburi SSK eczanelerinin yerine serbest eczane uygulamalarını, gelişen dev filosuyla Türk Hava Yolları şirketini, yapılan devasa İstanbul yeni havalimanını, hayatımızın her alanında istifade ettiğimiz e-devlet uygulamalarını ve daha kaleme alamadığım onca yatırımı göz göre göre kötülemediniz mi?

Lafa geldiği zaman ağzınızı açıp konuşuyorsunuz da siz bugüne kadar ülkeye dev yatırımlar kazandırma uğruna ne gibi bir plan yaptınız? Hangi projelerinizi halkın önüne koydunuz?

Hala geçmişte ki alışılagelen Süleyman Demirelvari vaat bombardımanı uygulamalarıyla halkın gönlünde yer almaya mı çabalıyorsunuz?

Atalarımızın bir sözü vardır: “ Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz“ Siz bu seçimde de aynı tıngırtıyla yola çıktığınız için yine başarılı olamayacaksınız. Tüm seçim başarınızı, diğerlerini alabildiğine kötüleme eksenli kurduğunuz için tıkanıp kalacaksınız.

Şunu demek çok mu zor? “İktidarın yaptığı bu yatırımları şu şu şu yatırımlarla daha da taçlandırmayı vaat ediyoruz.“

Halk iyi gözlemcidir. Eskiden uyutula uyutula kazanılan iktidarlar devrini kapatalı çok oldu. Siz neyin gürültüsünü yapıyorsunuz?

Meral Akşener, halen cumhurbaşkanı olacağı hayaliyle, sanki bulunmaz bir nimetmiş yaygarasıyla halkın önüne çıkmaya çabalıyor. Diyelim ki cumhurbaşkanı seçildin. Ne yapacaksın?

Hadi kapsamı genişletelim…

Diyelim CHP iktidar oldu. Ne vaatleriniz var? Ne yapacaksınız? Vaat ettiğiniz gibi sarayı mı yıkacaksınız? Yahut ta yapılan devasa İstanbul havalimanı projesini mi iptal edeceksiniz? Yetmeyen Atatürk Havalimanı yerine ortaya koyacağınız taahhüdünüz nedir arkadaş?

Diyelim IYI Parti olarak iktidar oldunuz. Bugüne kadar ne gibi projeler üzerine bir plan geliştirdiniz? Yapılanı kötülemekten öte başka ne koydunuz ortaya? Meral Hanım cumhurbaşkanı olsa ne değişecek?

Tayyip Erdoğan tarafından ustaca manevrayla meclise sokularak tüm kirli çamaşırları teker teker dökülen HDP’nin bile seçimlerde başarılı olacağına dair iddialarda bulunması vallahi komedi filmlerini aratmıyor.

Öte yandan Saadet Partisi de hangi akla hizmet bilinmez ama seçimlerde birinci parti olacağı vaveylasıyla kendine fırsat yaratma peşinde koşar.

Aman ya rabbi!

Memleket bir gecede Hababam Sınıfına dönüşüverdi.

Her kafadan bir ses çıkıyor.

Ortada bir gerçek var. O da şudur: Bu Bremen mızıkacılarına karşı AK Parti yeniden başarıyı yakalar. Daha güçlü meclise girer. MHP’de Meral Hanım’a bir nanik yaparak meclise girer. CHP her zamanki yerine geçer. Ana muhalefet kürsülerinde müzmin mağlup Kılıçdaroğlu’nun kuru tıngırtılarıyla yoluna devam eder. Bugünlerde pek sevdikleri pohpohladıkları SP ise eğer CHP ile bir ittifak yapmazsa dışarıdan esip gürlemeye devam eder.

Seçimin özeti şimdiden bu!

Önemli olan sıkıntılı günlerde yapılan Güney çıkarması karşısında adam gibi çıkarak; “ Bu harekâtın ardındayız. Ordumuz her zaman başaracaktır” diyerek tüm desteğini ortaya koyan MHP seçimlerde başarıyı yakalayacak.

CHP ise, her zamanki gibi inanılmaz bir hazımsızlık göstererek başkomutanı ve ordusunu karartmanın bedelini seçimde yaşayacağı düşüşle görecek.

Her zaman ifade ederim de tabi bizim herhangi bir makamımız olmadığı için kaale alınmayız. Ana muhalefet iyi olanda hükümetin yanında olduğu özverisini gösterebilseydi bugün puanını birkaç puan daha yükseltebilirdi. O şansı da kaçırdı. Yenikapı duruşunu bozmakla çok yanlış yaptı çok.

Şimdiden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, vatanımıza hayırlı olsun.    

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.