1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Aynı Geminin Yolcularıyız
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Aynı Geminin Yolcularıyız

A+A-

Kamuda başörtüsü serbestliği bazılarını neden kudurtuyor anlayamıyorum!... Aslında anlayabiliyorum da sözün gelişi işte…
Keser döndü sap döndü, gün geldi hesap döndü…
28 Şubat’ın essah oğlanları ve kızları; asker, medya ve yargı! Ve diğer figüranları ile İş dünyasının çıkarcı lobi yalakaları, taşeronları, pijamalı medya patronları…
Siz bir tuzak kurdunuz inanan insanlara, Allah(cc)’da size bir tuzak kurdu…
Fifti fifti…
Men Dakka dukka…
Şu bizim CHP akıllanmayacak mı? (Atatürk’ün partisi diye samimi ve safça destekleyen, milletin değerlerine tepeden bakmayan kardeşlerim müstesna.)
Ama ne gezer; sütünün gereğini hep yaptı, yapıyor, yapacak da…
Bu Allah(cc)’tan korkmayıp, kuldan da utanmayan yüzsüz cenahın kendi özgürlükleri(!) uğruna diğerlerinin özgürlüklerine ipotek koyma hıncı ve hırsı, kendilerini hep efendi(!) diğerlerini de kendilerine tapan kullar olarak görmelerinin bir gereği olsa gerek. Lâkin sevgili insan kardeşlerim(!) maskeleriniz, takkeleriniz düşeli ve kelleriniz, gerçek yüzleriniz gözükeli çok oldu da, Allah(cc)’la savaştığınızın farkına varın artık.
Sizin yolundan gittikleriniz bile çark etti yeryüzünde ve sistemlerini değiştirdi de siz hâlâ ‘erkek(!) adam modu’nda Donkişot’luk peşindesiniz. Yedi düvel bir oldunuz da güneşi balçıkla sıvayamadınız. Güneşe karşı işemeniz de bir fayda vermeyecek…
Anlayın artık! Sizdeki nasıl bir jetondur ki hâlâ düşmedi?
Onun bunun başındakiyle uğraşıp cümle âleme rezil olacağınıza son yüz yılda biriken kirli çamaşırlarınızı AK’lamanın/P’aklamanın bir çıkar yolu var mıdır, yok mudur diye kafa yorsanız daha iyi olmaz mı?
Sizin zihniyetiniz mevta olalı kaç bayram geçti.
Siz bilmiyor musunuz ki; ölenler bir daha geri gelmiyor…
Bu bayram da bari ayıkın artık!
Sizin zihniyetinize ve kötü emellerinize destek verenler de titreyip kendilerine dönsünler…
Millî iradeye saygı duymayı ne zaman öğreneceksiniz?
Millî iradenin medeniyet gösterisi karşısında çatlayıp patlamanın, eşek arıları gibi milletin değerlerine saldırmanın, salya sümük homurdanmanın, ağzınızdan köpükler çıkararak başörtüsüne diş göstermenin sizi daha da aşağıların aşağısına çekeceğini idrak etme yetisi ve fırsatı versin Rabb(cc)’im…
Ulusal ve küresel oyunun kurucularının iplerini boyunlarınızdan çıkarın artık. Zaman, o zaman değil. Sabah güneşinden geçtik de ikindi güneşi de üzerinize doğuyor; el-âleme hepten rezil olacaksınız, uyanın artık!
Yoksa sel gibi büyüyen Millî iradenin karşısında sinek gibi ezilmekten kaçamayabilirsiniz!
Unutmayalım ki; farklı rıhtımlara gitsek de aynı geminin yolcularıyız. Gemiyi delmeye çalışmak hepimizin sonu olur.
Karar, sizin hür iradenizle, kavrama, yorumlama kapasitenizde mevcuttur.
Şu bayram arifesinde bunları yazmak istemezdim; ama yetti artık, bardak taştı. Siz, kimsiniz de Allah(cc)’ın verdiği haklara ambargo uygulama cüretine kalkışıyorsunuz?
Haa, bu arada cânını, cânânını, malını, evlâd-ı iyâlini Allah(cc) yolunda kurban edecek iradesi ve cesareti olmayanlar, lütfen kurban kesmesinler!
Bayram(lar)ınız hayra dönüşsün; tüm yeryüzü Müslümanlarının takvâlarının artmasına, mazlumların kurtuluşuna, zâlimlerin nedametine ve insanlığın hidayetine vesile olsun.
Selâm, bayramı “Bayram” edebilenlere…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.