1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Ayrışma Ve Düşmanlık
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Ayrışma Ve Düşmanlık

A+A-
Galiba dünya kurulduğundan beri aynı şeyler devam ediyor. İnsanların çıkarlarına dokunulunca karşısında kim olursa olsun, ne dostluk, ne arkadaşlık, hatta öyle ki, istisnalar hariç ne ana, ne baba,  ne kardeş kalıyor. Üç kuruşluk dünya için insanlar bir birinin kanına giriyorlar, adam öldürüyorlar.Çıkar olunca eşler, kardeşler, arkadaşlar, dostlar kısa sürede can düşmanı olabiliyor.
Devletler de öyledir. Bunun içinde özel elemanlar yetiştirilir. Operasyonlar düzenlenir. Algı ekibi harekete geçirilir. Çevremize şöyle bir bakarsanız bunu çok açık şekilde görürsünüz.
 Tarih boyunca süregelen yöneten yönetilen ikilemesinde dinler, ideolojiler istismar aracı kılınmıştır. Ancak gerçek neden, güç yetki servet edinmek olmuştur.  Dünya’nın çok önemli stratejik bölgeleri vardır. Ancak Anadolu odaklı Ortadoğu coğrafyası hep çatışma alanının merkezi olmuştur. Doğu-batı enerji savaşında Türkiye kilit ülkedir. Türkiye; Bizanslılaştırılacaktı. Dinleme üsleri, ileri teknolojiye dayalı istihbarat üsleri, en iyi yetişmiş ajanlar Türkiye’deydi.   Ilımlı İslam projesi ile İslam ülkeleri denetim altına alınacaktı.

Büyük Ortadoğu projesinde
 yönetim değişimleri yapılacak ve Türkiye ana üs görevi yapacaktı. İslam ülkeleri ile yakınlaşarak içten hançerleme görevi yaptırılacak iç savaşlarla İslam ülkeleri yakılıp yıkılacaktı. Bugün maalesef yaşadığımız İslam dünyasının büyük kısmı bu oyunun acılarını çekmektedir.  Devleti, devletin kaynaklarını ele geçirme sürecinde; dillerde din iman ile halk uyuşturulurken, meşru hükümetlere rağmen, derin devlet, paralel yapı oluşturuldu. Devlet ve hükümet baktı ki, gidişat ve otorite yok olup gidiyor. Ortaklık bozduruldu. Güç, yetki, paylaşımında ortaklık çatladı.  Ne oldu da çatlatıldı? Birbirlerini kumpas yapmakla, ahlaksızlıkla suçluyorlar.   Siyasetçiler, gazeteciler, iş adamları, akademisyenler oyunun birer parçası olarak devlet olanaklarına çöreklendiler

Meclis, bürokrasi, medya ve üniversitelerde  birbirinden habersiz pek çok kişi Özel Eleman mı?Onlar;
 milletvekilliği, üst bürokratik görevlerde, gazete köşe yazarlığı, profesörlük dönemlerinde değil, daha genç yaşlarda bölgesinde güvenilir, saygın, sözü geçen ve gerektiğinde halkıyla bütünleşerek, milleti ve vatanı için yapılacak mücadelede önder olabilecek niteliklere sahip oldukları için seçilirler.  Türkiye Özel Elemanlar Örgütü’nde; bir dönem batıcılar, bir dönem milliyetçiler şimdilerde ise vatansız İslamcı ve etnik kimlikli kişiler organize edildiler. Tiplerine, özgeçmişlerine bakın.
Kimler siyasetçi oluyor?
Kimler hiçbir şeyi yokken birden servet edinmiş, holdingler kurmuş?
Kimler üst düzey bürokrat oluyor?
Kimler gazete patronu oluyor?
Kimler her dönem gazete köşe yazarlığı yapıyor?
Kimler TV’lerde kafa karıştırıcı yorumlar yapıyor?
Türk Millet'nin ve Türk Devleti'nin varlığı ve bekası tehdit altında tehlikededir. Birlik ve beraberliğe odaklı unsurların bu gerçekleri bilerek hareket etmeleri, tarihin yüklediği en önemli görevdir. Hiç kimse bu tarihi sorumluluktan kendini ayrı tutmamalıdır.  
 
 
 
 
Bu yazı toplam 221 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.