1. HABERLER

  2. SAMSUN

  3. Bafra’da Çevre Günü Etkinliği
Bafra’da Çevre Günü Etkinliği

Bafra’da Çevre Günü Etkinliği

Samsun’un Bafra ilçesinde Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlendi.Kent Meydanı’nda toplanan öğrenciler, Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit ve TEMA Bafra Temsilcisi...

A+A-

Samsun’un Bafra ilçesinde Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlendi.
Kent Meydanı’nda toplanan öğrenciler, Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit ve TEMA Bafra Temsilcisi Süleyman Özata’nın katılımıyla Dünya Çevre Günü Yürüyüşü yaptı. Yürüyüş, Atatürk Meydanında son buldu.
Ali Kale Turistlik Tesisleri’nde devam eden etkinlikte konuşan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Çevre Denetimleri Şube Müdürü Mesut Yılmaz, "Çevre politikalarımız doğrultusunda temel hedefimiz, bir yandan sürmekte olan ekonomik büyümeyi destelemek, bir yandan da doğal ve tarihi güzellikleri ile yeryüzünde başka bir yerde görülmeyen bir ekolojik sahip olan ülkemizde, çevre kalitesini arttırmak, havasıyla, suyuyla, yeşil alanlarıyla temiz çevre oluşturmaktır" dedi.
“İNSANLARIN DA TEMİZ OLMASI GEREKİR”
Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşmada, “Ülkemizde insanlarımız halk etiği gibi mutlu bir ortamda yaşamak istiyor. Bununda sağlanması temiz ve güzel bir çevre. Belediyelerin bir görevi de temiz bir çevre oluşturmaktır. Temizliğin sadece belediyelerin yapmasıyla değil bu şehirde yaşayanlarında sahip çıkmasıyla temiz bir çevre oluşur. Çöp toplama araçlarımız geçiyor, arkasından yollara çöp atılıyor. O bakımdan insanlarında temiz olması gerekir. Öğrencilerimiz ilkokul, ortaokul, lise derken büyüdükçe sorumluluktan kaçıyoruz. Büyüklere uyarak şehrimize sahip çıkmıyoruz. Şehre sahip çıkma adına öğrencilerimizin attığı büyük adım büyükleri de etkileyecektir. Temiz bir şehir olması içinde insanların da kendine düşen sorumluluğu yerine getirmesi lazım” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Halis Arslan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dünyamız büyük bir çevre, evren zaten bir çevre. Öyleyse bu evren çok geniş ve hepimize yeter. Bunu kirletmek ile çok büyük suç işliyoruz. Biz bir yerden rahatsız oluyorsak orada bir çevre sorunu vardır. Bununla da mücadele etmek hepimizin görevidir. Her şeyi devletten ve belediyeden beklemek doğru değil. Hepimiz bu konunun farkındayız. En büyük yakınmada çevreye duyarlı insanlardan geliyor. Onun için nasıl görmek istiyorsak öyle bırak diye bir söz var. Herhalde temiz görmek istiyorsundur, kokudan rahatsız olmak istemiyorsunuzdur, herhalde çöplerin içerisinde boğulmak istemiyorsunuzdur, herhalde klakson sesi, maganda sesinden, egzoz gazlarından rahatsız olmak istemiyorsunuzdur. Sakin, berrak, kuş seslerinin duyulduğu çayırın, çimenin bol olduğu güzel bir atmosferde olmak istiyorsunuzdur. Bu güzel istekleri dile getiren çevrecilere teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından öğrencilerin müzikli gösterileri ile devam eden program Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, en güzel kamu bahçesinde dereceye giren kurum ve okullara ödüllerin verilmesi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.