1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Bak Ali Bak! Bak Mehmet Bak
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Bak Ali Bak! Bak Mehmet Bak

A+A-

Bak Ali bak! George sana çok pahalı, çok modern, pek öldürücü, çok gelişmiş silahlar üretiyor. Bak Hasan bak!  Hans Sana çok pahalı, çok modern, pek öldürücü, çok gelişmiş silahlar satıyor. Bak Ahmet,  Maykıl sana çok pahalı, çok modern, pek öldürücü, çok gelişmiş silahlar pazarlıyor. Bak Marksist, Stalinist, antiemperyalist, PKK’lı, kapitalist, emperyalist ABD, sana bedava, çok pahalı, çok modern, pek öldürücü, çok gelişmiş silahları tır tır veriyor. Bak Suudlu kardeş,  bak ABD sana kullanmayacağın kadar çok pahalı, çok modern, pek öldürücü, çok gelişmiş silahlar satıyor ve hiç gizlemeden kendi açıklarını senin petrodolarların ile kapatacağını ilan ediyor. Senin iç işlerine karışarak prenslerinin bir kısmını öldürtüp bir kısmını hapsettiriyorlar. Bak Suud  bak senin verdiğin paralarla ABD ve tekmil kafirler Müslümanları birbirine  kırdırıyorlar.

Bak Acem kardeş bak! Senin mezhep damarını iyi yakalayan Rus’u, Amerikalısı, Avrupalısı, Çinlisi, Sünni kardeşlerini daha çok ve daha kolay öldürmen için Suriye’de, Afganistan’da, Irak’ta, Yemen’de senin önünü açıyorlar ve bolca silah veriyorlar. Böylece kendilerine yönelecek İslami ve insani öfkeyi ümmete döndürüyorlar. Bakın!  El-Kaideli, IŞİD’li Nusralı… Tekmil  güya Sünni terör örgütleri. Elinizdeki silahlar kime ait ve siz bu silahlarla kaç Hans, kaç Corc, kaç Maykıl, kaç Rus, kaç Çinli öldürdünüz? Buna karşılık kaç Ali, kaç Muhammed, kaç Ayşe, kaç Zeynep öldürdünüz. Kaç tana gavur ülkesine, ne bomba attınız kaç İslam diyarına füze fırlattınız? Bak Haşdi Şabi, bak Hizbullah elindeki silahlara iyi bak menşei nere? Sen bu silahlarla şimdiye kadar kaç gavur öldürdün kaç Müslüman öldürdün?

Ey Türkiyeli, Ey Afganistanlı, Ey İranlı, Ey Arap  diyarlarında yaşayan 30 yakın devletin yöneticileri vatandaşları! Bakın artık baş gavur ve hempaları kirli oyunlarını gizlemeye bile gerek duymadan açıktan oynuyorlar ve sözlerini de çok açık ve çok net söylüyorlar: “Bizim düşmanımız tüm İslam âlemi tüm Müslümanlar”  diyorlar. Hala uyanmayacak mıyız?  Katalonya’da basit bir referanduma karşı tüm gavurlar nasıl birlik olup; “Olmaz, ayrılık yanlış, bölünme iyi değil…” derken buna karşılık İslam diyarlarındaki bölünmeleri nasıl da alkışlıyorlar, nasıl da parçalanmaları savunup destek veriyorlar. Bu nedenle Ey ümmeti Muhammed!  Türkü, Kürdü, Arabı, Malezyalısı, Afganlısı, Tunuslusu, Suudlusu… Sünnisi, Alevisi, Şiisi, mezhepsizi… Artık uyan, uyan ki sen uykuda iken İslam diyarları parçalanıyor, bölünüyor. Ümmeti Muhammed sağcı, solcu, Arap, Acem, Türk, Kürt, Peşdun, Afrikalı,  Bosnalı… Ayırt edilmeksizin yok edilmeye çalışılıyor.

Dünyanın, nüfusu çok fazla, toprakları çok geniş ülkeleri devletleri ( ABD, ÇİN, RUSYA, HİNDİSTAN, ALMANYA, KANADA,  FRANSA …) Bölünmek şöyle dursun daha da büyüyüp genişlemeye çalışırken, küçücük Türkiye, küçücük Suriye, küçücük Afganistan, Irak, İran, Libya, Pakistan …Niye daha fazla küçültülmeye, niye daha fazla bölünmeye  çalışılıyor?  Hepsinin başına ya bir terör örgütü ya da komşu bir Müslüman ülke tasallut ettiriliyor? Görelim artık büyük oyunu. Bu oyun ne sadece Türkiye’ye karşı bir oyun ne de Sadece Tayyip Erdoğan’a… Bu oyun hem  Suud Kralına, hem İran Mollasına, hem Afrika’daki bütün İslam diyarlarına karşı bir oyun.  Bu saldırı tüm İslam dünyasına, tüm Müslümanlara,  tekmil “Allah” diyen “Kuran” diyen “ İslam” diyen, adı Ali, Muhammed, Ayşe, Fatma, Zeynep, Mustafa, Abdülaziz… Olan herkese karşıdır. Ey Ümmet-i Muhammed Ümmet-i merhume olmak istemiyorsan düne şöyle bir bakıver: hani İngiliz gavuru Osmanlıyı parçalayacağında Arap kardeşlere ne vaad etmişti; “Size koskoca bir Arap İmparatorluğu kurduracağız…” Sonuç onlarca parçaya ayrılmış bir Arap Dünyası. Şimdi aynı vaatlerde bulunuyor aynı gavurlar. Ey Kürtler size koskoca Bir Kürt devleti vaad ediyoruz “ diyorlar. Ey Kürt kardeşlerim Arapların daha dün aldandığı vaadler size de yapılıyor sakın kanma. Nasıl ki bu kafirler dün Araplardan otuz devlet çıkardı kurulacak bir Kürt devletinden de “sünni kürtler” “alevi kürtler” Türkiyeli kürtler” Iraklı Kürtler, İranlı Kürtler”  Zazalar, diye 5-6 tane devletçik çıkarırlar ve yıllarca sizi de birbirinize kırdırırlar. Şimdi Arap dünyasını Mısır, Suud, Katar… Ayrımına tabi tutup düşmanları İsrail hemen yanı başlarında Müslüman Arap Filistin halkını kırarken bu zulmü görmeyip birbirleri ile mücadele ediyorlar.  İslam dünyasını etnik yapı, mezhepsel ayırıma tabi tutanlar kendi ülkelerindeki 72 milleti,  bir arada tutmanın hal ve çaresine bakıp faziletinden bahsediyorlar.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.