1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. BAKIŞ AÇISI!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

BAKIŞ AÇISI!

A+A-

Geçen gün Abdurrahman Gürbüz’ü Çatalhöyük Çumra Bisiklet Takımımız sporcularına eşortman yaptırdığı için teşekkür babından ziyaret ettim. Burada eski tanıdıklarla sohbet etme imkânımız oldu.
Hamdolsun biz ne dün yaptıklarımızdan pişmanız ne de bugün olanlara düşmanız o gün yapılması gerekenleri yaptık. Bugün de yapılması gerekenleri yapıyoruz. Bundan da hiçbir çekincemiz yoktur.
Şehrimizin, ülkemizin faydasına olan her işe elimden geldiğince yardımcı olurum. Bu işi yapan Ahmet olmuş Mehmet olmuş fark etmez. Bir çivi çakandan Allah razı olsun. Basit kısır düşünenleri de Allah ıslah etsin.
Bizden kimse başka türlü bakış açısı beklemesin.
Şahsen şehrimizde olan her türlü faaliyete katılmaktan kaçınmam. Bu Akparti ilçe genel kurulu olur veya başka toplantı olur katılırım.
Elbette görüşüm ve duruşum vardır. Yukarda ifade ettiğim üzere üstlendiğim görevleri şartlar içinde en iyisini bulmak yapmak ve hizmete dönüştürmek için çalıştım. Allah’a hamdolsun başarılı da olduk. Bugünün şartlarında da birlik ve beraberlikten yanayız.
Başka Türkiye yok.
Dün şöyle idi bugün böyle mi olacaktı?  Gibi kendi kendimize sorular sorarak hayıflanmanın gereği yoktur.
Hz. Mevlana; 
“”Düne ait ne varsa söylenmiş yada söylenememiş,
Bıraktım hepsini orada ..
Çünkü şimdi yeni şeyler söylemek lazım
Her gün bir yerden göçmek
Ne iyi
Her gün bir yere
Konmak ne güzel
Bulanmadan, donmadan
Akmak ne hoş
Dünle beraber
Gitti cancağızım
Ne kadar söz varsa
Düne ait
Şimdi yeni şeyler
Söylemek lazım.””
Evet, bugün söylenecek söz, takınılacak tavır duruş budur.
Dünü inkar edelim falan demiyorum. Ancak, dünde takılı kalmayalım. Süleyman  Demirel’in ifade ettiği gibi; “Dünün güneşi ile bugünün çamaşırı kurumaz.”
Türkiye Cumhuriyeti düşmanları her kim olursa gerektiği gibi cezalandırılmalıdır. Diyorduk. Dün bu noktada zafiyet vardı bugün ise cezalandırılmaktadır.
AB Meclisinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini AB’ye şikayet sözüm ona milletvekili olan maaşını Türkiye Cumhuriyetinden alan Filiz Kerestecioğlu gibiler bir hem kanunlar nezdinde hem de Türk Milletinin nezdinde muhakkak karşılığını bulmalıdır.
Basit muhalefet yapmak için muhalefet değil yapıcı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yararına olacak yeni fikirler üretilmelidir.
Söz konusu vatansa diğerleri teferruattır. Diyebilmeliyiz öyle değil mi?
Tabi bu bakış açısı ve ayrı sevdadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.