1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Balık Bellekliyiz!
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Balık Bellekliyiz!

A+A-

Bugün yılbaşına 4 gün var.
“Bomba” ne zaman patladı?
17 Aralık günü..
Yani 12 günü geride bıraktık.
Biz Millet olarak “Balık bellekli” milletiz. Birçok şeyi acısıyla, tatlısıyla unuturuz.
Bu Millet neleri gördü, neleri yaşadı.
Hani şarkı sözleri var …
Ajda Pekkan’ın şarkısı:
“Kimler geldi, kimler geçti …”
Ya da :
“Buda geçer !”
Fırtınadan sonra havanın nasıl sakinleştiğini çoğu zaman görürüz. Zaman her şeyin en güzel ilacı.
Her sel, çalı- çırpı götürür, su bulanık akar, sonra su berraklaşır.
Şu Türkiye’deki olanlar kimin suçu?
İnsanları ötekileştirirseniz, durum böyle olur.
Polis savcıyı, savcı başsavcıyı suçluyor, sözlerini dinletemiyorlar.
Hukuk nereden nereye geldi?
Şu getirdi, bu götürdü demiyorum. Geriye bir bakınız. Herkes başını iki elinin arasına alsın bir düşünsün.
Kim haklı, kim yanlış, bunu siz değerlendirin ama, kaybeden ülke oluyor, kaybeden millet oluyor.
Hakan Şükür istifa etti.
Erdoğan Bayraktar istifa etti. Bu istifaların getireceklerine bakalım. AK partide daha başka istifalar bekleniyor. İhraç kararı ile disiplin kuruluna sevkler var. Bekleyip görelim.
Güle, güle gitsinler. Nasıl Milletvekili olduklarını, nasıl ve niçin AK partili olduklarını biliyoruz. Kim getirdiğini biliyoruz.
Ancak kim kabul etti? Bunu da göz ardı edemeyiz. Vatandaş iki topa vurdum diye, padişah oluverdi. Bir partiden istifa etti diye, Bakan yapılıverdi.Sonra kalktı “Ben Türk değilim” dedi. Bey efendi orası TBMM’dir. O zaman oradan da uzaklaşıver bir zahmet.
Benim de ayakkabı kutularım var. Geçen gün baktım içleri de, dışları da tertemiz. Sağ olsun bizim evin içişleri bakanı , bunları temiz tutuyor. Onun için bir korkum da yok. Hatta giymediğim ayakkabılarıma baktım onlarında içlerinde bir şey bulamadım.
Siirtli Jet Fadıl’ı hatırlarsınız. Holding kurdu batırdı. Spor kulübüne başkan oldu batırıp kaçtı. Sonra VIP kapısından Türkiye’ye girdi. Milletvekili oldu. Bağırdık, alkış tuttuk :
“Türkiye seninle gurur duyuyor!”
M.Ali Ağca’yı hatırlayınız. Papa’ya suikast yaptı. Yakalandı. Roma cezaevlerinde yattı. Türkiye’ye iade edildi. Sonra burada ceza evinde yattı. Çıkartıldı. Sonra “Pardon” dendi yeniden yattı ve tekrar çıktı ve yollarına gül, karanfiller döşendi. Vatan haini olarak yurt dışına kaçan Nazım Hikmet’e, Vatan haini iddiasıyla vatandaşlıktan çıkardığımız ve yurt dışında ölen Ahmet Kaya adına ödül veriyoruz. Şimdi onlarla gurur duyuyoruz.
Susurluk olayını bilirsiniz. Abdullah Çatlı Allah’ın rahmetine kavuştu. Onunla da gurur duyanlar vardı.
Talabani, Barzani bir zamanlar Türk düşmanı idi. Eşkıya idi, Şaki idi. Sonra kendilerine kim verdiğini bilirsiniz, “Kırmızı pasaport” verildi. “ Kerkük’e müdahale ederseniz, Bizde Diyarbakır’ı karıştırırız” dedi. Kendisini bir partinin genel kurulunda “onur konuğu yaptık” Onunla da gurur duyanlarımız alkışladılar.
Ermeniler her zaman toprak istediler. Soy kırımından bahsettiler. Kendi yaptıklarını unuttular. Kimsesiz, kadın, çoluk, çocuk demeden Doğu’da katliam yaptılar. Devlet güçleri bunları engelledi. Türkler suçlu gösterilmeye çalışıldı. H. Dink öldürüldü. Birçok kişi “Hepimiz H. Dink’iz” diye tezahürat yaptılar.
Düne kadar Persilvanya’dan Türkiye’yi idare etmeye çalışan, isteklerini alan muhterem kişi ile iktidar arasında bağlar kopartılınca, birisi dua isterken, Okyanus ötesindeki hoca bedduaya başladı.
Kim haklı?
Kim haksız?
Türkiye’yi bu noktaya getirenler kim?
Türk halkı bunu hak etmiyor. Kaybeden Türk halkı oluyor. Türkiye oluyor. Türk düşmanları bu tablodan sevinç duyuyor. Suçlu varsa, kimse adalete, polise müdahil olmadan gereği yapılmalıdır ve suçlu suçunu çekmelidir. Gerisi laf-ı güzaf.
Türk halkı iyiyi, doğruyu, hatalıyı, suçluyu, suçsuzu olayları iyi irdeleyip seçmelidir.
Unutmayınız, Başka Türkiye yok…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.