1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Başak Koleji’nden Öğretmenler Günü kutlaması
Başak Koleji’nden Öğretmenler Günü kutlaması

Başak Koleji’nden Öğretmenler Günü kutlaması

Başak Koleji tarafında Öğretmen Günü’ne özel kutlama yemeği programı düzenlendi. Programda konuşan okul yöneticileri öğretmenin değerini ve önemini anlatarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı

A+A-

Konya Özel Başak Koleji Yöneticileri öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Gecesi düzenledi. Düzenlenen organizasyona çok sayıda öğretmen ve ailesi katıldı. Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerini unutmayan Başak Koleji Yöneticileri, öğretmenin anlamının ne kadar önemli olduğu konusunda açıklamalarda bulundular. Açılış konuşmasını yapan Kurucu Temsilci Celal Demir öğretmenlerin işlerinin çok zor olduğuna dikkat çekti. Her zorluğun mutlaka bir karşılığı olduğunu belirten Duran, “Cenab-ı Hakkın yarattığı en güzel varlığın eğitimine talibiz. Atalarımız, ‘Ödül büyükse imtihan çetin olur’ demiş. Mutlaka zorluğun karşılığı vardır. Öyle ki sizin bir kişinin kurtuluşuna vesile olmanız dünyada kazandıklarınızdan ve kazanacaklarınızdan daha hayırlıdır. Sizlerden Allah razı olsun. Zaman zaman eleştirel yaklaşıyoruz tabi ki bu bizim daha iyiye götürmek için yapılan bir şeydir. Her zaman bütün uygulamalar güzel diyerek eksiklerimizi görmezsek ileriye gidemeyiz. Bu çerçevede zor bir iş yapıyorsunuz bunun farkındayız.” şeklinde konuştu.  Günümüz çocukların eğitiminin çok zor olduğunu vurgulayan Duran,  böyle bir işle meşgul oldukları için de Allah’a şükrettiklerini kaydetti.
TARİHİN EN ANLAMLI VE ÖLÜMSÜZ MESLEĞİ 
Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Başar, sözlerine  Aliya İzzetbegoviç’in sözüyle başlayarak, öğretmenin yetiştirdiği gençlerle bütün dünyanın kurtuluşuna vesile olacağını bildirdi. Başar, İzbegoviç’in, ‘Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak lazım.’ Sözünü hatırlattıktan sonra dünyanın en büyük mesuliyetine sahip insanın muallim olduğunu dile getirdi. Başar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Fertler gibi milletler de onun eseridir. Farkında olalım olmayalım her ferdin şahsi tarihinde muallimin izleri bulunur. Devleti ve medeniyetleri yapan da muallimlerdir. Muallime değer verildiği, muallimin hürmet gördüğü ülkede insanlar mesut ve bahtiyardırlar. Muallimin alçaltıldığı, mesleğinin hor görüldüğü milletler düşmüştür alçalmıştır. İslam’da Hz. Muhammed ilk muallimdir. Öğreten, inandıran odur. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Bizlerin yetiştirdiği özlenen nesil yeniden bir Türkiye’yi ve yeni bir dünyayı kuracak, böylece bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olacaktır. Bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.”
SİZLERLE BİZ DEĞERLİYİZ
Son olarak İlkokul, Ortaokul Müdürü Hamza Kaynar, ailesinden çok öğretmen arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini söyleyerek, “Ben annemde babamdan çok, belki eşimden ve çocuğumdan çok sizlerle beraber vakit geçiriyorum. Bunun için sizler ve aileleriniz bizim için çok değerlisiniz. Sizlerle de biz değerliyiz. Hepinizin gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.  Konuşmaların ardından okul öğretmenlerine söz verilerek öğretmenler duygu ve düşüncelerini aktardılar. Öğrencilerin Öğretmenler  Günü için hazırladığı videoyu izleyen öğretmenler duygu dolu anlar yaşadı. Son olarak Müzik Öğretmeni Hüseyin Bilgiç’in keman dinletisinin ardından öğretmenlere hediyeleri taktim edildi. Toplu fotoğraf çekiminden sonra program sona erdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.