1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Başarının Adı Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Bisiklet Takımı!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Başarının Adı Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Bisiklet Takımı!

A+A-

1996 Yılında kurulan ilk ilçe bisiklet takımı olan Ç.Ç.B.Spor Bisiklet takımı yirmi yıldır başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Özellikle son üç yıldır Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü Fahri Başkanı Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’un destekleri Ç.Çumra Belediye Spor Kulübü Başkanı Dr. Ömer Yıldırım ve yönetiminin fedakârca çalışmaları ile başarı dolu farklı bir seyir izlemektedir.

Ç.Ç.B. Sporlu Bisikletçilerimizi çalıştıran aynı Milli Takım Antrenörlüğü de yapan1996 kurulan ilk bisiklet takımı sporcularımızdan İsmail Uğurlu Hocanın gayretli, disiplinli çalışmaları YILDIZ A ve YILDIZ B Takımları her katıldığı yarışlarda başarı dönmektedirler.

1996 yılında Milli Bisikletçilerimiz Mustafa Özünal, M. Ali Öztürk ile başlayan ve son Brezilya Rio Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden Ahmet Ökten Ç.Ç.B. Spor alt yapısından yetişmişlerdir.
Şimdi ise yine bu gelenek eksilmeden fazlasıyla devam etmektedir. Milli Takıma Çumra’dan Milli hocamız İsmail Uğurlu tarafından yeni bisikletçiler yetişmektedir.
Son iki ay içerisinde SİVAS, ORDU, ve KASTAMONU illerimizde yapılan yarışlara katılan Ç.Ç.B. Sporlu Bisikletçilerimiz başarının adı olmuşlardır.
Gençlik Spor Bakanlığında Müsteşar olan Faruk Özçelik beyin şehrimize gençlerimizin spor yapması adına katkıları her zaman takdire şayandır. Bizler çalışmalarının ışığında “Gençlerimiz emin ellerde.” Diyebiliyoruz.

Ayrıca Çumra Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz her zaman sporcularımızı ödüllendirerek teşvik etmektedir.
Ç.Ç.B.Sporlu bisikletçimiz MUHAMMED SELÇUK, BİSİKLET MİLLİ TAKIMINA seçilerek bunun karşılığını görmüştür. Önümüzdeki günlerde Edirne’de yapılacak olan BALKAN ŞAMPİYONASINDA Türk Milli Takımında Türkiye’yi temsil edecektir.. Biz Ç.Ç.B.Spor Kulübü olarak bundan onur duyduk.
Böylesi sporcularımızın başarılarında başta merkezi hükümet, Gençlik Spor Teşkilatlarımız, yerel olarak ifade ettiğim üzere Belediye Başkanımız ve işadamlarımız katkısıyla daha fazla daha fazla gencimize spor yaptırmanın bahtiyarlığını duyacağız.
Çumra’mızda yetişen İşadamlarımızdan BATUMLU GIDA SAN VE DIŞ TİC. SAN LTD. sahibi Birol BATUMLU gücü nispetinde ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDİYE SPOR BİSİKLET Takımı Sporcularını başarılarının devamı adına ve marifet iltifata tabidir. Diyerek altınla ödüllendirdi.
Kendisinin adına Ç.Ç.B.Spor Kulübü Başkanı Dr. Ömer Yıldırım ve yönetimden ben Ahmet Yıldız olarak ödüllerini sporcularımıza verdik.
Mütevazı bir yaklaşımla adının zikredilmesini istememiş olmasına karşın biz adını burada zikrediyor, teşekkür ediyor, örnek olmasını diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.