1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BEY’LE AYRI DÜNYALARIN İNSANIYIZ…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BEY’LE AYRI DÜNYALARIN İNSANIYIZ…

A+A-

Başbakan’ın verdiği yemeğe katılmaması Ahmet Davutoğlu üzerinden yeni bir tartışma başlattı.

Acaba Sayın Davutoğlu Referandum sürecinde parti önde gelenlerinin davet edildiği görüş alışverişine katılmayarak hayır sinyali mi verdi?

Yoksa Binali Yıldırım Beyin Başkanlık ettiği toplantıya katılmayarak Siz Benim Genel Başkanım olamazsın mı demek istedi?

Toplantıya katılmayanlardan biri de Abdullah Gül. Ahmet Davutoğlu’nun bu günlere gelmesinde en büyük katkıyı sağlayan kişi.

O da mı Hayır cephesine destek veriyor acaba?

Kendileri açıklama yapacaktır, ancak her ikisi de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından halkın en güvenilir bulduğu ve her seçimde en yüksek oyu alabilecek siyasilerdir. Halkın menfaatine olan, gelecek nesillerimizin teminatı olacak bu referanduma Evet diyeceklerine yüzde yüz inancım vardır.

Özellikle Konya’nın bağrından çıkan gerçek Anadolu Evladı Ahmet Davutoğlu Bey’in sonuna kadar Başbakanlıktan alınışını yanlış bulan biri olarak hayal kırıklığına uğrayacağımı hiç zannetmiyorum, geçmişte kendine verilen makama ve Cumhurbaşkanımıza layık karar vereceğine her ne olursa olsun güvenim tamdır.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu günkü Genel Başkanı Binali Yıldırım Beyefendi’nin, Cumhurbaşkanımızın ardından birlik ve beraberliği devam ettirebilecek bir bilgi ve liyakata sahip olduğunu düşünmüyorum.

Başbakanla ayrı dünyaların insanı gibiyiz. Eğitimden tutun da , sağlığa, dış ticeretten iç piyasalara kadar dökülmeyen bir tek yanımız yok.

Aynı gemide yol aldığımız, ülke topraklarını babalarının çiftliği gibi kullandırdığımız, müttefiklerimiz dediğimiz ırkçı Nazi kafaları, her bir teröristin barınma ve beslenme mekanları oldu.

Başbakanımız hala kapıları açarız diyor. Biz açma blöfünü icraata dökünceye kadar tüm sınırlar telli çitle örülmüş olur..

Birçok esnafımız evine siftahsız gidiyor. Kredi kartları borçları patladı. Eğitim de kalite yerlerde sürünüyor. Sağlık hizmetleri desen hepsinden beş beter.

O kadar çarpık yapılaşma var ki,   ne plan var ne adam gibi proje.. Mimari yapılaşmaya ne oldu. Adabına uygun apartmanlara  ne oldu? Asla evlerin dayanıklılığı ve kalitesinden bahsetmiyorum, o benim işim değil.

Biri bana anlatsın, 2-3 metre ara ile yapılan evlerde insan nasıl huzur bulur? Huzurlu bir şekilde nasıl çıkıp da balkonunda ailesiyle bir çay içebilir?

O kadar bilinçsizce ev üretimi var ki, o kadar çok faizle banka kredisi kullanımı var ki, inşallah en ufak aksilikte elimizde patlamaz.

Patlarsa memleket patlar..

Basında çıkmasa sağlığımız Allah’a emanet. Düşünün ekmeğe bile  hayvan yeminde kullanılan soyanın  katıldığı iddia ediliyor, iddiadan sonra denetim başlıyor?

Yaklaşık 1 ay önce yazdım denetim niye yok diye?

 Bu memleketin zabıtası atlı gösteri yapmaktan, belirli yerlerde satıcı kovalamaktan başka ne yapar?

Bu memleketin il sağlık müdürlükleri ne yapar?

Lokantası, pastanesi, fırını sağlık açısından ne zaman denetlenir?

Hali, pazarı ne zaman kontrol edilir?

Hangi kurumlar nereyi ne zaman denetler?

Ekmeğin içinden sigara izmariti çıkar tık yok, Peynire hile yapılır, tereyağına hile yapılır, sucuğa hile yapılır..

Yediğimiz, içtiğimiz hile. Allah dürüst üreticilerden Razı Olsun.

Ne olacak bu neslin hali?

Fiyatlar desen uçtukça uçuyor, ne denetim var ne de kontrol… Ne oluyor da Marketlerde fiyatlar almış başını gidiyor. Pazarda herkes tutturabildiğine satıyor?

Bu nasıl iştir aynı marka ürün bir markette çok daha ucuz, 10 metre ilerdeki bir başka markette çok daha pahalı. Mantık alacak gibi değil.

Cumhurbaşkanımız 3 yetmez 5 çocuk yapın diyor. Gelen su faturalarını görse Sayın Cumhurbaşkanım aman 3’ün üzerine çıkmayın der..

Yani Bu ülke insanının yüzde 80’inden fazlası bırakın yokluk, açlık sınırında..

Ortada zaten iki kelimeyi bir araya getiremeyen, neyin referanduma götürüldüğünü kendine bile anlatamamış bir ana muhalefet olunca da, Başbakan her şey yolunda diyor..

İnşallah Nisan ayının bereketi 16 Nisan’da sandıklara yansır.

 

 

 

Bu yazı toplam 661 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.