1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Başkan Altay: 'Farklılıklar zenginliğimizdir'
Başkan Altay: 'Farklılıklar zenginliğimizdir'

Başkan Altay: 'Farklılıklar zenginliğimizdir'

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Kampüs alanı içerisinde bulunan Alaaddin Erkek Öğrenci Yurdu ve Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan Kimya Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencileri ziyaret etti.

A+A-
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Alaaddin Erkek Öğrenci Yurdu ve Kimya Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Ziyarete Kimya Hatun Kız Öğrenci Yurdu’ndan başlayan Başkan Altay öğrencilerle sohbet etti ve onlardan gelen istek ve önerileri dinledi. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Alaaddin Kampüsü içerisinde bulunan Alaaddin Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Altay, yurtta kalan öğrencilere okul, iş ve sosyal hayata ilişkin deneyim ve tespitlerini aktardı. Ziyarete KYK İl Müdür Vekili Mehmet Sorgun ve yurt yöneticileri de eşlik etti.

Öğrencilere seslenen ve “Sizin Konya’da eğitim almanızdan, bu şehirde yaşamanızdan biz çok mutluyuz” diyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu’ da yaşıyorsunuz ve Selçuk Üniversitesi’nde okuyorsunuz. Selçuklu 604 bin nüfusuyla Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri. Sizlerin rahat etmesi, daha iyi imkanlarda yaşaması için bütün kurumlar olarak gayret gösteriyoruz. Eskiye nazaran her şey daha güzel gidiyor ve daha da güzel olacak. Sizler, bizlerden daha güzel bir ülkede yaşayacaksınız, bunun için gayret ediyoruz” dedi.

“Sizlerin gayreti ile çok daha güzel bir ülke olacağız”
Gençliğin iyi şekilde yetiştiğini ve memleketine sahip çıktığını ifade eden Başkan Altay, “15 Temmuz akşamı gençlerimizin memleketine nasıl sahip çıktığına şahitlik ettik. Hiç kimse evinde kaderimiz ne olacak diye beklemedi. Herkes bulunduğu yerde memleketine sahip çıktı. İyi ki varsınız iyi ki memleketimizi seviyorsunuz ve sahip çıktınız. Yoksa ne sizler ne de bizler burada olabilirdik. Bundan sonra yapmamız gerekenleri de çok iyi anladığımıza inanıyorum. Farklılıkları bir kenara bırakmak, içimizdeki ayrılıkları arttırmak yerine azaltmak gerekiyor. Bu hepimizin boynunun borcu. Aramızda birçok farklılık var ve bu bizim kültürümüzün zenginliği. Önemli olan tek bayrak altında, tek vatan, tek millet, tek devlet olarak yaşamayı başarabilmek. Bunu sizler çok güzel gösterdiniz, bundan sonra inşallah çok daha iyi olacak. Ülkemiz bir yere kadar geldi ama henüz bu yapılanlar yeterli değil. 2023’te daha güzel bir ülke olacağız, bunun için sizlerinde gayret etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Burada bulunmanızdan büyük mutluluk duyuyoruz”
Konya’da okuyup mezun olan birçok arkadaşla görüşmeye devam ettiklerini söyleyen Altay, “Kimse işsiz kalmıyor, önemli olan sizin kendinizi ne kadar iyi yetiştirebildiğiniz. Bu vakitleri iyi değerlendirmelisiniz. Üniversite sadece okuduğunuz bölümü bitirmeniz için gayret edeceğiniz bir yer değil. Kendinize sosyal çevre edinmek için doğru yerde bulunuyorsunuz. Özellikle yurtlarda kalan arkadaşlarımız, her şehirden, her meslek grubundan, her görüşten insanla aynı mekanı paylaşıyor. Bunu lütfen iyi değerlendirin, derslerinize çalışın ama dostluk ve arkadaşlığa da biraz vakit ayırın, kendinize bir sosyal çevre edinin. Bu size ileride çok büyük faydalar sağlayacaktır. “Sizlerle sık sık bir araya gelmeye gayret ediyor, isteklerinizi karşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Burada bulunmanızdan büyük mutluluk duyuyoruz, şehrimize çok büyük bir sinerji katıyorsunuz. Bu şehirde yaşamanız bizim için çok büyük bir keyif. Eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden KYK İl Müdür Vekili Mehmet Sorgun, “Gençlerin kıymetini fark etmesi ve şehrimize kazandırdığı hizmetlerden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda da yurtlarımızı sık sık ziyaret etti ve sizlerden gelen istekleri dinledi. Şu anda ömrünüzün en güzel günlerini yaşıyorsunuz. O nedenle öğrencilik yıllarının, bu şehrin ve zamanın kıymetini bilin. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.