1. HABERLER

  2. MANİSA

  3. Başkan Çelik’ten Almanya Federal Parlamentosuna Sert Tepki
Başkan Çelik’ten Almanya Federal Parlamentosuna Sert Tepki

Başkan Çelik’ten Almanya Federal Parlamentosuna Sert Tepki

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Almanya Federal Parlamentosunun 1915 Ermeni Olayları İle İlgili Sözde Soykırım Kararı Almasına Sert Tepki Gösterdi. Alman Devletinin Tarihinin Kirli Sayfalarla Dolu Olduğunu İfade Eden Başkan Çelik, “şanlı Ve K

A+A-

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Almanya Federal Parlamentosunun 1915 Ermeni olayları ile ilgili sözde soykırım kararı almasına sert tepki gösterdi. Alman devletinin tarihinin kirli sayfalarla dolu olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Şanlı ve köklü tarihinin hiçbir notasında soykırım yapmamış olan bu milleti bu tür ayak oyunları ile durdurmaya çalışmak için yapılan tüm çalışmalar başarısızlık ile neticelenecektir” dedi.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Almanya Federal Parlamentosunun 1915 Ermeni olayları ile ilgili sözde soykırım kararı alması ile ilgili sert bir açıklama yaptı. Başkan Çelik, “Geçmişinde resmen insanlık suçu işlemiş bir devlet olan Almanların bugün parlamentoda Türkiye hakkında almış olduğu sözde Ermeni soykırımı kararı çelişkilerle doludur. Alman Federal Parlamentosunun 1915 Ermeni olaylarını soykırım olarak niteleyip bu yasa tasarısını kabul etmeleri kabul edilemezdir. Şanlı ve köklü tarihinin hiçbir notasında soykırım yapmamış olan bu milleti bu tür ayak oyunları ile durdurmaya çalışmak için yapılan tüm çalışmalar başarısızlık ile neticelenecektir. Son zamanlar topyekûn Türkiye’nin gelişmesini hazmedemeyen ve kendi geçmişlerini görmezden gelen devletler sözde Ermeni soykırımı yasa tasarıları ile Türkiye’nin önüne bir set kurmak istemektedirler. Ancak şunu bilmelidirler ki dünyada lider ülke olma yolunda büyük adımlar atmış olan Türkiye’yi durduramayacaklar. Geçmişinde Yahudileri fırınlarda, gaz odaların katleden Almanya bu sözde Ermeni soykırımı kararından önce kendi kirli tarihini görmelidir. Yaklaşık 10 yıldır hükümetimizin bu konu üzerinde belirtmiş olduğu tarihi arşivlerin açılması meselesine Ermeniler sessiz kalırken Avrupa ülkelerinin bu işi sahiplenmeleri manidar ve bir o kadar anlamsızdır. 6 asır boyunca 7 kıtada adalet ve hakkaniyetle hüküm sürmüş olan bir milletin torunları olarak dün olduğu gibi bugün de bu tür ayak oyunlarına paye vermeyeceğiz. Alman Federal Meclisinin almış olduğu sözde Ermeni soykırım kararını esefle kınıyorum. Ayrıca Türk asıllı olan parlamento üyesinin de bu kararın altına imza atması da hainlik boyutunun nedenli büyük olduğunu göstermektedir. Türk Milleti bu tür ayak oyunlarına asla teslim olmayacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.