1. HABERLER

  2. DENİZLİ

  3. Başkan Subaşıoğlu’ndan ‘Dünya Çevre Günü’ Mesajı
Başkan Subaşıoğlu’ndan ‘Dünya Çevre Günü’ Mesajı

Başkan Subaşıoğlu’ndan ‘Dünya Çevre Günü’ Mesajı

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Dünya Çevre Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı.

A+A-

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Subaşıoğlu, Çevre sorunlarıyla mücadele hususunda hassasiyetin ve bilincin artırılması gerektiğini söyledi.
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Subaşıoğlu, “Küresel boyutuyla insanlığı tehdit eden çevre sorunları, teknolojideki hızlı gelişme, sanayileşme ve plansız yapılaşma nedeniyle her geçen gün etkisini artırmaktadır. Tüm dünya ülkeleri, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini gerçekleştirebilmek, açlık ve yoksullukla mücadele edebilmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir, daha yeşil bir dünya bırakabilmek için çevre sorunlarını en az indirecek ortak çalışmalar yürütmektedir. Çevre sorunları ve buna bağlı geliştirilen politikalar, günümüzde ekonomide, enerjide, şehirleşmede ve daha birçok alanda belirleyici etkiye sahiptir” dedi.
ÇEVRE SORUNLARIYLA MÜCADELEDE HASSASİYET VE BİLİNÇ ARTTIRILMALI
Çevre sorunlarıyla mücadele hususunda hassasiyetin ve bilincin artırılması gerektiğini dile getiren Başkan Muhammet Subaşıoğlu, bu durumun eğitim kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar arasındaki işbirliğiyle mümkün olabileceğini ifade etti. Başkan Subaşıoğlu, “”Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu hususta bilinçlendirilmesi ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır. Dünya Çevre Günü vesilesiyle, vatandaşlarımızı çevrenin ve doğal zenginliklerimizin korunması, kaynaklarımızın tükenebilir olduğu gerçeğini göz ardı etmeden bireysel tedbirlerin alınması konusunda duyarlı olmaya çağırıyor, tüm vatandaşlarımızın çevre gününü kutluyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.