1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Başkanlara ziyaret
Başkanlara ziyaret

Başkanlara ziyaret

Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Zafer Samancı, Yazı İşleri Müdürü Dursun Seyis ve Kurumsal İletişim Müdürü Ahmet Turan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’u ziyaret etti.

A+A-

Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yusuf Gürbüz, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Zafer Samancı, Yazı İşleri Müdürü Dursun Seyis ve Kurumsal İletişim Müdürü Ahmet Turan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
Hareketli bir seçim dönemi geçirdiklerini kaydeden Başkan Kılca, “75 günlük seçim maratonu yaşadık. Konya’mızda tüm esnaf kardeşlerimizi sanayicilerimiz gezdik. Daha sonra ev, mahalle sohbetlerimiz oldu, muhtarlarımızla bir araya geldik. Bizim uzun yıllara dayanan bir belediyecilik geçmişimiz var. 22 yıl boyunca Büyükşehir Belediyesinde değişik görevlerde bulunduk. Özellikle büyükşehir yasasının uygulanmasından sonra koordinatör olarak görev yaptık. Bu süreçte Konya’mızın büyükşehir yasasının uygulandığın tüm beldelerde hizmetlerimiz oldu. Daha önceki hizmetlerimizin deneyimi ile Karatay’a talip olduk” dedi.
31 Mart seçimlerinde Karatay’ın oy oranıyla bir numara olduğuna değinen Hasan Kılca, “Karatay oy oranıyla Türkiye’de birinci sırada. Hemşerilerimiz bize bu sorumluluğu verdi. İnşallah bizde hemşerilerimizin bu güçlü desteğini onlara göstereceğiz. Belediyecilikle ilgili tecrübemizi Karatay’a aktaracağımızı vatandaşlara söyledik. Yüze yakın bir proje açıkladık. Bu projelerin bir kısmını yapmaya başladık. Yine kültürel sosyal ve sporla ilgili projelerimiz var bunların altyapısını oluşturuyoruz. Planlayıp programladıklarımız var, bunları hizmete alacağız” diye konuştu.
Kılca, Karatay Belediyesi olarak tasarruf tedbirleri çerçevesinde gereksiz harcamalardan kaçınarak, israfın önüne geçmek istediklerini aktardı. Başkan Kılca, tutumlu olmak adına bazı değişiklikler yaptıklarını dile getirerek, “Artık davetiyeleri dijital ortamda yapacağız. Gelenlerin bizlere çiçek getirmeleri yerine bağış yapmalarını istedik, duyarlı vatandaşlarımız da gerekli yardımlarını yaptılar. Törenlerle ilgili bir başlangıç yapıyoruz. Törenlerde kürsüleri, koltukları kaldırıyoruz. Gelen tüm bürokrasi ayakta duracak, sadece bir dua yapılacak, hayırlı olsun denilecek ardından butona basıp ayrılacağız, artık çok uzatmayacağız. Zaman kaybı olmayacak, kimsenin vaktini almayacağız. Törenlerde kurulan platformlara, kürsülere, koltuklara da çok para harcanıyor, bu nedenle yapmayacağız.  Lüzumsuz harcamalara bir son veriyoruz. Buralar gelip geçici makamlar, biz nöbetteyiz ve bu nöbeti en iyi şekilde yapma düşüncesindeyiz. Kapımız tüm hemşerilerimiz açık” şeklinde konuştu. 
Meram Belediyesi’ne gerçekleştirilen ziyarette konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Cumhurbaşkanının da Konya mitinginde müjdesini vermiş olduğu metro ve banliyö hattı ile ilgili bilgi vererek, “Cumhurbaşkanımız da en son gelişinde bize müjdelerini verdi. Bir tanesi metronun ihalelerinin hızlandırılması, Türkiye’de bundan sonra yapılacak ilk metro yatırımının Konya’ya yapılacağı netleşti. Sadece tarihi belli değil ama biz bu yaz dönemi diye bekliyoruz. İkincisi banliyö oldu. Kaşınhanı’ndan başlayıp organizeye kadar olacak. Meram bölgesinde birçok vatandaşımız sanayide çalışıyor ve gününün uzun bir vaktini de yolda geçirmek zorunda kalıyor. Banliyö bu durumda çok iyi olacak. Şehir trafiğine de yardımcı olacak. Seçim öncesi gittiğimi yerlere, seçim sonrası da gittik vatandaşlar çok güzel tepkiler verdi. Bundan sonra amacı ız bize verilen bu güzel tepkilere layık olmak. Projelerimizin hepsini gerçekleştirmektir. Konyalılara, Meramlılara kapımız her zaman açık olacak, biz buraya hizmet sözüyle talip olduk, projelerimiz anlattık. Samimiyetimize, içtenliğimize inanarak bize güvenerek oy veren Meramlılara verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı. Dilhan Dumanoğlu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.