1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Başkanlardan Kadir gecesi Mesajı
Başkanlardan Kadir gecesi Mesajı

Başkanlardan Kadir gecesi Mesajı

Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yarın akşam (1 Temmuz Cuma)) idrak edilecek olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.

A+A-
Akyürek'den Kadir gecesi mesajıKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalıların, ülkemizin ve İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik etti. Başkan Akyürek, Kadir Gecesi vesilesiyle ülkemizde, İslam dünyasında ve tüm dünyada yaşanan acıların son bulmasını, huzur ve mutluluğun artmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Kadir Gecesi mesajı şöyle:
“Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olan ve bin aydan daha hayırlı kabul edilen Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayında oruç tutarak, zekat vererek, Kur’an okuyarak, teravih namazlarını hep birlikte büyük bir coşkuyla eda ederek Kadir Gecesi’ne ulaştık.

Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek gün ve geceler, günahlarımızın affı için çok ciddi fırsatlardır. Kalplerin arınması, gönüllerin aydınlanması ve huzurumuzun artması açısından Kadir Gecesi’ni en güzel şekilde değerlendirirken ülkemizdeki terörün bitmesi için; Filistin’de, Suriye’de, Arakan’da, Irak’ta, Doğu Türkistan’da ve dünyanın farklı coğrafyalarında zulüm altındaki Müslüman kardeşlerimizin feraha erişmesi için dua etmeyi unutmayalım.

Ellerin semaya açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı bu faziletli gecede, İslam dünyasında ve tüm dünyada yaşanan acıların son bulmasını, huzur ve mutluluğun artmasını temenni ediyorum.

Bu düşüncelerle tüm hemşerilerimin, ülkemizin ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eder; gecenin tüm insanlığın barışına, kardeşliğine vesile olmasını dilerim.”
Hançerli'den Kadir gecesi mesajıKaratay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında; “İnsanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olan ve pek çok hikmeti ve rahmeti bünyesinde barındıran Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz. Yüce Rabbimizin bu mübarek ay içerisinde bizlere sunduğu özel bir gün olan Kadir Gecesi'ni 1 Temmuz Cuma'yı, Cumartesi'ye bağlayan gece idrak edeceğiz. Pek çok hayır ve bereketi içerisinde barındıran Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Kadir Gecesi, tüm insanlığa rahmet ve yol gösterici olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Bu bakımdan bu mübarek gecenin gönül dünyamıza ışık tutmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını ve huzur getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ülkemizde yaşanan üzücü olaylara da değinerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Ülkemizde ki birlik ve beraberliği bozmak isteyen ve kardeşlik bağı ile kenetlenmiş bu coğrafyanın insanlarını hedef alan şer odaklarını şiddetle kınıyorum. Yaşadığımız bu elem verici olaylardan dolayı şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet ve şifa bekleyen kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bu mübarek gecede edilen tüm duaların kabul olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz ve tüm İslam Aleminin mübarek Kadir Gecelerini en güzel dilek ve duygularla tebrik ediyor; Ramazan Bayramına sağlık, afiyet içerisinde huzur ve mutlulukla erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum" dedi.


Başkan Altay'dan Kadir gecesi mesajıBaşkan Altay'dan Kadir gecesi mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kadir Gecesi’nin bir fırsat gecesi olduğunu ifade eden Başkan Altay,“Milletimizin birlik ve beraberliği için bu gece dua edelim” dedi.Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kadir Gecesi’nin bir fırsat gecesi olduğunu ifade eden Başkan Altay,“Milletimizin birlik ve beraberliği için bu gece dua edelim” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Altay mesajında, “Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini aynı anda yaşıyoruz. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Kuran-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu ifade edilen Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik için vazgeçilmez bir fırsattır. O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşehrilik ruhumuzu bu gece de daha da arttırmalıyız” dedi.

Kutlama mesajında milli birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Altay, “Son dönemde artan terör saldırıları millet olarak hepimizi derinden üzmektedir. İçinde bulunduğumuz manevi ayda dahi devam eden bu hain saldırılarda maalesef birçok vatan evladını kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Amacı ülkemizdeki huzur, istikrar ve barış ortamını bozmak olan bu saldırılar dün olduğu gibi bugün de amacına asla ulaşamayacaktır. Bu zor dönemde millet olarak bize düşen birlik ve beraberliğimiz ile kardeşliğimize kast eden bu olaylar karşısında birlik, beraberlik ve sağduyumuzu kaybetmemek, dua etmek ve güçlü durmaktır. Bu vesile ile vatan savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm yararlılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Mesajının son bölümünde bu manevi gecede dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimizi de dua etmeliyiz diyen Başkan Altay, “Kadir Gecesi’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyorum. Hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyor, hep birlikte bayrama kavuşmayı diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.