1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Başlığı Aykut Hoca düşünsün
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Başlığı Aykut Hoca düşünsün

A+A-

Bir spor muhabiri için en zor işlerden birisi son dakikada değişen başlıklardır. Son saniyede gelen gol sadece başlığı değil, yazının içeriğini de değiştirebilir ki zamanla yarışırken bu manevra muhabirleri biraz üzer. Ancak Gençlerbirliği’nin 94. Dakikada gelen golüyle Aykut Kocaman’ın işini bizimkinden daha çok zorlaştırdı.

İlk yarıda Milosevic ve Shengelia sahanın en iyileriydi. Konyaspor’un oyunu gol için yeterli olmasa da kaleci Ertaç’ın hatası ve Skubic’in pasıyla Miya takımını öne geçirdi. 45 dakikayı yeşil beyazlılar bir şekilde önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda ise Gençlerbirliği etkili oynadı.  Çiçeği burnunda Hamza Hamzaoğlu’nun dirençli bir kadrosu sahadaydı.

Kocaman’ın takımları için skoru aldıktan sonra savunma yapar tezi 10 haftada çürüdü. Takım çok kırılgan. Oyuncular öne geçtiği maçı koparmakta zorlanıyor, geriye düştüğünde ise oyunu çeviremiyorlar. Fizik kalitesi çok düşük olunca iş kaliteli ayaklara kalıyor ki o da yok denecek kadar az.  Futbolcuları ikiye ayırmak gerekiyor;

1- Lige iyi başlayıp sonradan düşenler(Miya, Milosevic, Skubic, Alper, Serkan, Shengelia)
2- Lige formsuz başlayıp ısrarla kötü oynayanlar(Saymakla bitmez)

Hocanın da çok formda olduğu söylenemez. Kocaman’ın takımın fizik kondisyonunu  arttırması için, yönetimin de takıma iyi isimler alması için ocak ayı beklenmek zorunda. O zamana kadar dalgalı performans devam edecektir. Benim maçı izlerken skora göre iki başlığım vardı. (Başkent hediyesi/ Sadece formalar farklıydı..) Her skora göre hazırlıklıydım. Fakat 94. Dakikadan sonra maçın başlığını atmak geminin kaptanı ve ne yapmak istediklerini anlamadığım mürettebatlarına düşer.  

Önceki ve Sonraki Yazılar