1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. BATI AVRUPA YALPALARKEN, DOĞUSU AYAĞA KALKACAK
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

BATI AVRUPA YALPALARKEN, DOĞUSU AYAĞA KALKACAK

A+A-

İslam dünyasının dağılmasına yönelik uzun yıllar öncesinden kurgulanmış süreç hızlandırılmıştır. Bu kurgunun işlemesini yavaşlatan ya da oyunlarını bozan Türkiye’nin tez elden dize getirilmesi için tüm oyun ve kumpaslar ortaya dökülüyor. Türkiye’nin bertaraf edilmesi için malumunuz önce Avrupa destekli piyonlar öne çıkarıldı. Bu oyunda Almanya kozu kullanıldı. Peşinden öbürleri geldi. Hollanda, Danimarka ve diğerleri… Onlar oyunda başarı gösteremeyince Amerika devreye girmek durumunda kaldı. Ortam puslu. Artık düşmanlıklar gizlenmiyor. Üzerimizde baskı kurarak geri adım attırmaya çalışıyorlar. Almanya’nın seçim döneminde ki Türkiye düşmanlığı odaklı siyasi çabaları ile Amerika’nın PYD’ye gönderdiği tırlar dolusu mühimmat vs. Bu sürecin oluşmasında uzun yıllar çabalayıp vücuda getirdikleri FETÖ ve PKK terör örgütleri ne yaptılarsa halkı birbirine düşüremediler. Oyunda belki de en son plan olan darbe girişimi de ellerinde patlayınca yeni planlar üzerinde çalışıp, uzun yıllar beslemeleri ve alana sürme süreci oldukça uzun süreceğinden ötürü yüzsüzlükte sınır tanımayan bir takım çıkışlarla binlerce tır mühimmat göndererek cephanelik yığmaya başladılar. Ama biz biliriz ki hesapları bozan yüce bir Rab var. Değil 3000 tır, 10.000 tır bile olsa hesaplarını ters yüz eder. Milletimizin inancı, kararlılığı ve duruşu bu kiri de temizleyecektir.

Cumhurbaşkanımızın Doğu Avrupa ülkelerinden Ukrayna, Polonya, Sırbistan’a seyahatinin baş sebebi, merkez Avrupa ülkelerinin tükenen güven kredileridir.

Mesela bu oyunda Türkiye’nin yanında yer alan ve oyunun farkında olan Katar, onurlu duruşuyla dost veçhini gösterdi.

Bunun yanısıra İslâm dünyasını tamamen kontrol altına almak, İslâm dünyasındaki dayanışma ve oluşumların önünü kesmek, toparlanıp kendine gelmesini önlemek için akla ziyan kozlarını oynayan ABD, bulduğu her fırsatı değerlendiriyor ve Türkiye’ye diz çöktürmeye çabalıyor.

Vakti zamanında; Osmanlı'nın tarih sahnesinden silinmesiyle Müslümanlar bir araya gelemeyecek ve birbirleriyle hiçbir konuda iletişim kuramayacak şekilde kirli planlar yapılmıştı.

Zamanında İslâm’ın merkezi olan İstanbul merkezli Osmanlı İmparatorluğu’nu dağıttıktan sonra gene payitaht üzerinde oynanan oyunlar ve baskılarla Türkiye üzerinden İslâm dünyasını kontrol altına almayı tasarlamışlardı. Bu güce farklı kaynaklardan baktığınızda değişik siyasi gelişmeleri temel alarak farklı isimler verebilirsiniz. Buna İngiltere siyaseti, ABD siyaseti, AB siyaseti, haçlı zihniyeti diyebileceğiniz gibi, beynelmilel siyonizm deyin, beynelmilel sermaye deyin, İslâm düşmanı haçlı-siyonist ittifakı da diyebilirsiniz. Bunların hepsini birbirine bağlayın ve ortak hareket eden ama farklı gibi görünen tüm kurum ve kuruluşlar hiç fark etmiyor.

Bugün gelinen noktada oyunun saklı kısımları deşifre olmuş, gizli yürütülen siyonizm ve emperyalizmin kirli oyunları birer birer ortaya dökülmeye başlamıştır. Görünen o ki kurguladıkları yeni oyunlar için ellerinde ki tüm planları tüketen emperyalistler, hedeflerine ulaşmada türlü çirkefliklere başvurmaya başlamışlardır. 

Amerika sonuç itibariyle Ortadoğu’da ki hedeflerine ulaşmada her türlü çirkefliği yapmaktan geri adım atmamaktadır.

Buna karşılık Türkiye gibi bölgede ki istikrarlı yapısını muhafaza edebilen ülkelerin yaşanan gelişmeler karşısında yapısal konumunu muhafaza etme amacıyla tutarlı olması elzemdir. 

Şu anda İslam dünyasının içinde bulunduğu durum, düşmanların ulaştıkları noktayı göstermektedir. Son oyunlarını ortaya sürmekte oldukları için bizi birbirimizle eritmek üzere kurguladıkları yeni planlar üzerine ciddi kafa yormakta ve ilmek ilmek hedefledikleri noktaya ulaşmada büyük gayret göstermektedirler.

Osmanlı'nın bakiyesi olan bu topraklar üzerinde yaşayanları bağlı bulundukları İslâmi değerlerden ve devlet anlayışından kopardılar, akabinde 1950’li yıllarda farklı şekillerde sıkıştırılıp bizim gibi İslam ülkelerini NATO’ya aldılar. Halkı Müslüman ülkelerin birbiriyle bağını koparmak suretiyle açtıkları kirli oyunlar üzerinde yenilerini geliştirdiler. Osmanlı'nın çökmesinden sonra ilmek ilmek ördükleri planlarında 1960 yıllarından sonra yeni bir safhaya geçtiler. İslam dünyasının ayakta duran nadide direklerinden biri olan Türkiye’nin başına en son bela olarak FETÖ’yü sardılar.

Eğer FETÖ kalkışması başarıya ulaşsa idi, evvela Türkiye’de İslâmî ve milli unsur taşıyan her kurum, kuruluş, çevre ve kişiler bertaraf edilecekti. Türkiye ağırlığını kaybedecek ve dünya emperyalist gücün vurucu gücü haline getirilecekti. Yeni yapılanmalarla maddi olarak bilhassa askeri olarak güçlendirilecekti. Tüm İslam ülkelerinin farklı yapılarda oluşturulmuş FETÖ tarzında düzenekleri muhakkak ki var.

Bunlar kanalıyla bütün dünya Müslümanlarının İslâm anlayışı değiştirilecek ve belki de İslâm yeni bir din(!) hüviyetine büründürecekti. Kuvvetle muhtemel Gülen, dinde reform öncüsü olarak dünyanın en büyük müceddidi ve reformcusu kabul ettirilecekti. Müslümanlar kim bilir kaç sene sonra kendi özlerine tekrar dönmeye başlayabileceklerdi.

Yüzyıllık proje çöktüğü için emperyalistler yeni arayışlar içine girmişler onun için akıl dışı işler yapıyorlar. Aslında sarıldıkları, Suudi Arabistan, Mısır vb. ülkelerin münafık yöneticileri bu projeleri ifa edecek güçte olmadıklarından olaylara doğrudan küffar kanadı olarak girmeye başladılar.

Son zamanların tarihsel dönüşüm noktasının belirlendiği günleri yaşıyoruz. Şu an aleyhimize gibi görünen bu gelişmeleri Allah’ın izni bizimde gayretlerimizle dünya Müslümanlarının lehine çevirmek gibi mukaddes bir vazifemiz var.

Bu yazı toplam 891 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.