1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Batı Hikayesinin Sonu Geldi, Bunu Bilin?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Batı Hikayesinin Sonu Geldi, Bunu Bilin?

A+A-

Avrupa masalı bitiyor. Uzun yıllardır İslam ülkelerinin mazlum yapısına bakarak, gelişmemişliklerine bakarak onları küçümseyen onları aşağılayan batı âleminin artık geriye doğru gittiğini kabul etmemizde gerekiyor. İslam âlemi kendi hatalarının cenderesinde boğuşurken elde ettiği kazanımların birer birer elinden kayması riskine karşı batı dünyası da hazırladığı bu yıkıcı emperyalist sistemin günün birinde çöküşe geçeceğini hiç hesaba katmamıştı. Çünkü onların hedefinde birilerinin mutsuzluğunun ve zayıflığının kastedilmesinden nemalanmak yatıyordu. Al işte sana! Yıllar sonra ilmek ilmek işlediği zulüm ocağının cenderesinde kendin de boğulup gideceksin.
Bazı insanların zulüm içerisinde yaşadıkları hayatın seni mutlu edeceğini mi sanmıştın? Buyur o zaman. Kendi eserinin hengâmesinde boğul. Bundan da kimseyi sorumlu tutma bunun tek sorumlusu sensin. Bugüne kadar kendi ülkenin ve kendi ülkende yaşayan insanların felahını hesap ederken diğer ülke insanlarının zulüm içerisinde yaşadığı çekilmez hayattan nemalanmaya odaklandın. Gün geldi. Ateşin artık bacayı sarmaya başladığı gündür. İslam dünyasının yangın yerine dönmüş ahvali karşısında zerre miskal etkilenmeyen ve politikasının bir köşesine koyan batı dünyasının ağzında ki dişleri vampire dönmüş idarecilerinin yaptıklarının semeresini ekme ve biçme günüdür. İslam dünyasına yakıp attığınız ateş sadece İslam âlemini yakarak perişan etmeyecek, Allah şahidimdir ki, Avrupa’da yaşayan halkların büyük çoğunluğu bugün içinde bulundukları yıkımın hiçbir köşesinden kaçamayacaklar. Almanya’sı, İngiltere’si, İtalya’sı, Hollanda’sı. Belçika’sı, İspanya’sı, Fransa’sı, Danimarka’sı ve daha nicesi bu yıkımda başrol oynayan ülkeler olarak ettiklerinin bedelini kanlarıyla canlarıyla ödemeye başlayacaklar. Çünkü sessiz idiler. Ateş kendilerini yalamıyordu. Varsın İslam dünyası yansındı. Varsın kendilerine dokunmayan ateş bin yıl yansındı. Evet, o ateş tüm hızıyla yanıyor. Ama alevlerin bir ucu da artık sizleri yalamaya başladı. Değil mi?
Milletinizin müdafaa azmi de olmadığı için kolay lokma olacaksınız. Boynunuzu bükeceksiniz ve biz neler yaptık ta bu hallere düştük diyeceksiniz? Nitekim kendi aranızda bile onlarca çatlak ses yükselmeye başlamadı mı? Az daha bekleyin o halde… Bir yandan Macaristanlılar Suriyelileri almamaya uğraşırken öte yanda dünyanın gözü önünde olan bu dayanılmaz aile katliamları karşısında sessiz kalmaktan ötürü düşeceğiniz dünya vicdanında ki yeriniz sizi göçmenleri kucaklamaya itecek. İçinizden gelmese de sizi bu gelecek bekliyor ve daha çok beklemeye devam edecek. Aldığınız rakamlar sembolik değil mi? O rakamlar sizin iradenizle ülkenize belki alınacak ama asıl dalga peşinden gelecek. Milyonlarca Müslüman bu ceremenin cenderesinden kurtulma adına ülkesinden kaçarak size sığınacak ve ilk fırsatta nefesini ensenizde hissedeceksiniz. Ne oldu? Çok mu hoşnut kaldınız? Kalmazsınız elbette. Ama daha bu iyi günleriniz. İslam dünyası sizin güncel hayatınızda yaşadığınız dünyanın kokuşmuş yapısıyla alakalı değildir. Onların içerisinde İslam nuruyla nurlanmış değerli kardeşlerimiz elbette var. İşte o kardeşlerimiz sayesinde Avrupa âlemi işine gelmese de İslam’ın varlığını evet hiç te işlerine gelmeyen İslam’ın varlığını enselerinde hissedecekler. Zorlarına gitse de bunu hissedecekler. Bir zaman tepeden baktıkları İslam âlemi karşısında el pençe divan duracaklar. Bu ilk başta biraz sürtüşmeli, çatışmalı geçecek belki ama sizde olmayan İslam âleminin kalbinde olan imani haslet uyanarak tüm İslam dünyasını bir noktada cem edecek ve bugüne kadar oynadığınız oyunlara yeter artık deme kudretini göstererek sizleri öğütecek. Çünkü buna siz sebep oldunuz. Bunun temelinde yatan etken sizin sonu gelmez ve enaniyet bezeli duygularınızdı. Şimdi de o yiyip bitirdiğiniz duygularınızdan geriye kirli geçmişiniz kalacak.
Türkiye’de oynadığınız PKK saçmalığı da başınıza bela olacak. Bunu belki kendi maslahatlarınız için yapıyordunuz. Ama o maslahatlarınızda hitama erecek. PKK’yı kullanarak yıllarca ülkemize verdiğiniz zararın haddi hesabı kalmadı. Uzaktan kumandalı desteklediğiniz uşaklarınız bile ağlamaya başladı. Şımarttığınız bu illet başınızda bitecek. Sizden hak talep edecek, Türkiye’ye karşı kullandığınız bu yıkım hareketi sizin yıkımınız olacak. Doğuda zorla PKK destekçisi yapılmış Kürt kardeşlerimiz, sizden hesap soracak. O kardeşlerimiz kendi çocukları için ve Türk çocukları için sizden hesap sormaya gelecek. Yıllarca huzura muhtaç bırakılmış, kalbi temiz, iyi niyetli doğu halkı; ‘Bizim Türkiye ile sorunumuz yok. Size ne oluyor da yeni devlet kuracağız saçmalığıyla ülkemizin geleceğiyle oynuyorsunuz bre ahlaksızlar! diye haykıracaklar.
Türkiye elbette dimdik ayakta olacak ama sizler çökeceksiniz? Çökerken birbirinize yardıma bile takatiniz yetmeyecek. Kuyruğunuzu poponuza kıstırıp başınıza gelenlere razı olacaksınız.
Ey İslam ümmeti! İşin özünde sizlerde yeterince Allah’a kul, resulüne ümmet olamadınız. Ama zulmün doruk noktaya ulaştığı günümüzde Hak yardımını gönderecektir. Aramızda ki sabilerin yüzü suyu hürmetine, aramızda ki mazlum kadınların yüzü suyu hürmetine, aramızda ki İslam dünyasının bekası için çaba sarf eden mücahitlerimizin yüzü suyu hürmetine Allah’ın yardımı çok yakında gelip bizleri bulacaktır.
Tek isteğim var.
Lütfen kendimize gelelim, Müslüman kanının pazarlığının yapıldığı günümüzde aramızda ki kalleşlere asla inanmayalım ve onlara prim vermeyelim. Sadece ve sadece hakka gönül verelim. Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım. Rabbe and olsun ki bu zayıf anımızda elimizde yetki olmaması, zalim hükümdarlar idaresinde ki yönetimlerimizin gafleti yüzünden rabbimin yardımı devreye girecek ve yardımlar bize Allah’ın izniyle direk olarak ulaşacaktır.
Allah’a şükürler olsun ki İslam’ın hâkim olacağı asır uzakta değil demek ki 21. yüzyılda nasip olacakmış.

 

Bu yazı toplam 234 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.