1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Batı, Ortaçağa Geri Dönüyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Batı, Ortaçağa Geri Dönüyor

A+A-

Aklıma deli fikirler geliyor. Uzun zamandır ülkemize ihanette ve cinayette sınır tanımayan PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinin uzun yıllar boyunca ülkemizde ve insanımızın belleğinde yarattığı hasar öyle kolayca onarılabilecek bir durum gibi gözükmüyor. Özellikle dış odaklı iç hainlerin kolayca kamufle olması gerçeğinden hareketle yola çıkarsak işimiz daha çok uzun süreceğe benzer.
Yazımın başında işaret ettiğim deli fikir, bunca zamandır vize dost görünüp ülkemizin ilerleme yolunda attığı adımları hazmedemeyip desteklediği terörist unsurlarla işbirliği yapan batılı devletlerin gördüğümüz kadarıyla diplomasi yoluyla çözüme yanaşmayacakları görülüyor. Uzun yıllardır bu konuda ki yaklaşımlarımızı kulak ardı eden batının tavrına verilecek en net tepki aynı metotla onları köşeye sıkıştırmaktır. Dünyada ki batı karşıtı organizasyonların desteklenmesi ve tepkisiz kalınması batı dünyasının en iyi anlayacağı dildir. Bunca zamandır diplomatik yollarla yapılan çabalarımız onca ısrara rağmen neticelenmediğine göre ve batı dünyasının da ülkemize yapılan saldırılar karşısında tepkisiz kalmasının anlamı şudur: “ Biz size dost değiliz. Biz ülkenize karşı terör örgütlerini destekliyoruz. Bizim bölgenizde ki planlarımızı uygulamada gösterdiğimiz gayreti siz bir şekilde engellediniz. Ne olursa olsun biz bu konuda ısrarlı olmaya devam edeceğiz. Ülkeniz parçalanana kadar terörü desteklemeye devam edeceğiz.”

Ortada bu kadar açık ve net durum varken bizim sizinle ortak hareket etmemiz söz konusu olamaz diyen batının kaypak devletlerine karşı net tedbir almalı ve adam olmalarını beklemek zorundayız. Olmayacaklarsa da net tavır alarak doğru insanlarla doğru devletlerle ileri adım atmak zorundayız. İçten pazarlıklı batı dünyasının bunca zamandır okudukları martavallarla kaybedecek zamanımız kalmamıştır. Amerika Başkanı Trump ile de görüşerek FETÖ elebaşı olacak baş pisliğin iadesini en kısa sürede sağlayarak idam yasası çıktıktan sonra ilk idamı bu haine uygulayarak kararlılığımızı göstermek zorundayız.
Geçenlerde AB’den geri çekilme düşüncelerimizin ortaya çıkmasıyla panikleyen Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, "Türkiye’deki gelişmelere etkide bulunmak ve bazı şeylerin daha iyiye gitmesini sağlamak üzere elimizdeki önemli bir imkândan mahrum kalmış oluruz" ifadelerini kullanmış.
Geri zekâlı herif! (Cumhurbaşkanımızın; “Kimsin sen?” sorusunun cevabını da bu vesile ile vermiş oldum.) Türkiye’nin daha iyiye gitmesinde bugüne kadar hangi katkılarda bulundunuz? Attığımız adımlarda katkınız olduğunu mu sanıyorsunuz? Biz sadece içimizde ki FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinin kafasında ki çirkin planları uygulamasını engellemek amacıyla batıyla entegre adımları attık. Bu vesile ile uzunca bir süre onları geride tutabildik. Bugün ulaşılan noktada gördüğünüz ilerlememiz sizlerin kudurmasında başrol oynuyor. Böyle hızlı gelişme gösteren Türkiye gerçeği sizleri zıvanadan çıkardı. Açıklamalarınızda bile saçmalamaya başladınız. Elinizde ki en önemli beklenti olan darbe oyununuzda tutmadı. Amerika bir yandan Avrupa bir yandan Türkiye’nin darbeyi püskürtmesi beklemediğiniz bir gelişmeydi? Siz değil miydiniz darbe gecesi köşesine pısıp keyifle ülkemizin bitişini seyreden?
Sizinle ortak hareket düşüncesi bile sakıt bir mantığın ürünüdür. Artık Türkiye’nin elini öpmeyi öğreneceksiniz. Yılbaşında planlanan AB’ye girişle alakalı referandumda halkımızın büyük çoğunluğunun ret vereceğini görüp şok olacaksınız. BU size İngiltere’nin verdiği şok etkisinden çok daha fazlasını yaşatacak. Şişkin egolarınızın ceremesini çekeceksiniz. Sanıyor musunuz ki Türk halkı gece gündüz AB’ye girmek için dua ediyor? Bende halkımızın çoğunluğu gibi AB’ye girmeme uğruna her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım. Avrupa ülkelerinin birkaçı dışında büyük çoğunluğunu gezdim. Türkiye’de ki özgürlük ve imkân ortamının çok daha fazla olduğuna bizzat şahit oldum. Türkiye’nin bu aşama sonrasında AB gibi bir saçmalığa girerek dertsiz başını derde sokmayacağını artık biliyoruz.
Bundan sonrası için belirlenecek yeni stratejiler ve planlar olacak. Bu planlar çerçevesinde hareket edecek ve en doğru müttefiklerle yolumuzu alacağız. Ona da zaman karar verecek.
Batı için geri sayım başlamıştır. Bundan böyle yaptıklarının meyvesi olan acı meyveyi işleyecekler. İngiltere ile başlayan çözülmeleri daha da büyüyerek devam edecek. Dünyanın bir gerçeği olan tarih çağlarında sanırım yeni bir çağ başlayacak. Bu çağda Avrupa ülkeleri gerilemiş ve dünyaya el avuç açmış zavallılar olarak yeniçağa adlarını yazdırmış olacaklar.
Ey batı! Üzgünüm ama adaletin kılıcı keskin olur. Yutkunmak zorundasınız. Başınıza gelecek olan tüm gelişmelerden kendiniz mesulsünüz. 

Bu yazı toplam 443 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.