1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. BATI, YILIN SON ÇEYREĞİNDE DEĞİŞİM YAŞAR MI?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

BATI, YILIN SON ÇEYREĞİNDE DEĞİŞİM YAŞAR MI?

A+A-

Yılı neredeyse yarıladık. Geçtiğimiz yıl başlayan ülkemizi batıya kul köle edecek girişimlere dur çıkışımız Avrupa tarafından haliyle hiç hoş karşılanmadı. Zaten aksini de beklemiyorduk. Halkımızın ileri görüşlülüğü sayesinde son birkaç yıldır ülke gündemimizi işgal eden her türlü menşei dış odaklı çabalar karşısında şu ana kadar dik durmasını bildik. Bundan sonrası içinde milletçe hazır olduğumuzu ve bin bir hengâme sorasında yakalayabildiğimiz milli uyanış cephemizi yeniden köreltme çabaları, Amerika ve Avrupa’dan gelen açıklamalarda dikkat çeken gelişmelerin ülkemiz geleceği için karanlık etkiler yaratacağı safsatasına kimse itibar etmiyor. Bu millet bu süreçte şunu çok iyi öğrendi. İçimizde onların borusunu öttüren madden ve manen desteklerini asla esirgemeyen batı uşaklarının tüm girişimleri karşısında artık milletçe tetikteyiz.

Geçen hafta sonunda CNN Türk’e konuk olan Avrupa Birliği Bakanımız Ömer Çelik’in olaylara hâkimiyeti ve tüm gelişmelerden çıkarılan sonuçları açık ve net ortaya koyması gerçekten emin ellerde olduğumuzun net göstergesidir. Kendisini buradan kutluyor ve başarılarının devamını niyaz ediyorum. Orada benim gözlemlediğim ana noktalardan biri şu idi. Devlet yönetiminde duygusal yaklaşımların yerinin olmadığı ama bugün gelinen noktada Türkiye’nin tüm ödevlerini başarıyla yerine getirdiği halde AB ülkelerinin bunu görmezden gelmesi ve kirli oyunlarla ülkemizin geleceğe atacağı adımların önüne geçmeyi planlama çabaları karşısında bütün bu gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini ortaya koymasıydı.  

Duygusal değiliz ama enayi de değiliz. Günü geldiğinde tüm şartların önü tıkandığında yürüyeceğimiz yeni bir yol bulur oradan devam ederiz düşüncesi çok yerindedir. Zaten AB’de şunu çok iyi biliyor ki bu AB konusu da referanduma sunulursa halkımızın büyük bir çoğunluğu ret kararı verecektir. Bu karar ortaya çıktıktan sonra AB’nin Türkiye ile oynaşabileceği en baba oyuncağı da elinden alınmış olacaktır. Günümüze kadar yaptıkları farklı bir şey değildi. Her defasında AB gardını ortaya koyarak bizi diledikleri gibi dizayn etme çabaları son bulacak. Bunun sonucunda ülkemizin AB ile bütünleşme girişimlerinin en babası da ellerinden uçup gidecek.

Elbette o konuda da bir takım çabaları sürüyor yeni fikir ve entrikalar hazırlıyorlardır. Şu gerçeği bir kere milletçe bilmemiz lazım. Ne yaparsak yapalım. Bu konuda bize geçit vermek istemeyecekler. Her defasında yeni bir takım saçmalıklar öne sürerek hem bizi rölantide tutmaya çabalayacaklar hem de kurguladıkları yeni planlara için çaba sarf edecekler. Onlar bildiğini yapmaya devam etsin. BU milleti birbirine Allah’ın izniyle düşüremeyecekleri gibi planladıkları tüm kurgular kendi aleyhlerinde patlamaya devam edecektir. Uzunca zamandır İslam dünyasına karşı şeditliğiyle başı çeken Fransa’da bildiğiniz gibi ardı ardına terör eylemleri gerçekleşiyor. Yakın aralıklarla halkı galeyana getirecek bir takım gelişmeler yaşanıyor. Bu da bunca zaman besledikleri yılanın başının kendilerine döndüğünü ve çatalını yavaş yavaş saplamaya başladığını ortaya koyuyor.

Yine televizyonda bir uzmanın bakış açısını sizinle paylaşmak istiyorum. Hollanda ve Fransa seçim sonuçlarıyla AB’nin yeni bir yapıya bürüneceğini ve kendi aralarında oluşmaya başlayan zaman geçtikçe büyüyen AB çatlağının güvenlik endişesini gündeme taşıdığını o sebeple 2017 yılı bitmeden AB ülkelerinde büyük oynamalar olacağını açık ve net bir dille ifade etti.

Duruma bakılırsa, AB için gerileme sürecinin miladının da 2017 yılı son çeyreği olacakmış gibi görünüyor.

Zaten göçmen olaylarıyla aklı karışan batı dünyasının bu durum karşısında da tutarlı bir politika geliştirememesi ve topu birbirlerine atması, medeni ve hümanist ayaklarına yatan gerçek yüzünü net olarak ortaya koymuştur. Uzun yıllardır hümanizm çağrılarıyla medeni batı algısı yaratan Almanya, Hollanda, Avusturya, Fransa ve diğerleri ellerinde ki bu balonun patladığının gayet farkındalar. Patlayan balonlarda beraberinde şaşırtıcı çok sayıda gelişmelere ışık tutuyor.

Örneğin geçtiğimiz haftalarda ki ilginç gelişmelerden birinde de Fransız BFM televizyonunda konuşan sözde uzman alçak Defarges, "Erdoğan adeta bir geçiş dönemine hızla ilerliyor. Güçlerini daha da sağlamlaştırmak isteyecek" diyerek "Nereye kadar götürecek?" sorusunu soruyor. Cevabını da kendisi veren sözde uluslararası politikalar uzmanı! Sadece bir felakete götürebilir" saçmalığını yumurtluyor.

Referanduma itiraz edenlere de akıl veren alçak Defarges, konuşmasının devamında "Türklerin yaptığı başvurular inanılmaz. Ama hiç bir yere varamazlar. Çünkü Erdoğan bunların hepsini adeta kilitleyecek. Bunun sonuca varmasının tek bir yolu var. O da Erdoğan'ın öldürülmesi" diyerek uluslararası bir skandala imza atıyor.

Yüzlerinden sıyrılan hümanist batı maskesinin altından ortaya çıkan iğrenç görüntü budur.     

Bu yazı toplam 724 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum