1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kanmaz

  3. Batının Tutmayan planı
Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz

Mehmet Kanmaz
Yazarın Tüm Yazıları >

Batının Tutmayan planı

A+A-

Daha önce ki yazımdada hatırlatmıştım;Farkındaysanız Türkiye’de insana “yahu deli misiniz, bunu niye yaptınız?” dedirten olaylar oluyor.
Mesela CHP durup dururken kaset maset, allem kullem, bugün hiçbir CHP'linin savunamadığı birini genel başkan seçiyor, sonra da Ekmelettin İhsanoğlu gibi esasında kendisiyle uzaktan yakından ilgisi olmaması gereken birini cumhurbaşkanı adayı gösteriyor.
Kürt’lerin örgütleri, tam da barışın tamamlanmasına çeyrek kalmışken, haklarının önemli bir kısmını almışken ve gerisini de mecliste alabilecek kadar büyük bir seçim zaferi kazanmışken birden silaha sarılıp, savaşı şehirlere taşıyor ve içlerinden 5-6 bin tanesi birkaç ay içinde geberiyor.
Paraleller, zaten tuzları kuru iken, bir elleri yağda bir elleri balda iken, bir gecede huruç edip intihar saldırısına girişiyorlar. Darbe yapmaya kalkışıyorlar ve hesap vermek üzere hapse konuluyor ve konulmaya devam ediliyor…

Bunlara tek tek baktığınızda bana pek inandırıcı gelmiyor.Peki, insanlara ilk bakışta inanılmaz gelen bu “saçmalıklar” neden gerçekleşiyor?
Bu illegal oluşumların içine girip onlara bu mantıksız çıkışları yaptıran ne?Bunları körleştiren, ülke şartlarını yanlış değerlendirmelerine neden olan kim?Bu yapıların elbette kendi bağımsız gündemleri, hedefleri var.Ama işte bir güç içlerine girip bu gündemi değiştirebiliyor veya bazı adımları öne aldırabili yor. Onlara “yanlış” yaptırabiliyor.
Bu tür yapıların içine girip onların gündemlerini değiştiren emperyalizm, daha önce başarılı olurken şimdi neden başarısız olmuştur?
Çünkü uygulamada uluslar arası istihbarat eliyle gerçekleştirilen bu işler için Türkiye artık elverişli bir ortam sunmamaktadır.
Çünkü artık “devlet” darbeye karşı. Bizzat Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan darbeye direniyorlar ve “şapkalarını alıp” gitmiyorlar. Zaten darbecileri şaşırtan konulardan birisi siyasilerin direnişiyse, diğeri de tankı görünce kaderine razı olup sokağa çıkma yasağı arası verilir verilmez fırınlara koşan halkı bulamamaktı.Köprülerin altından çok suların geçtiğine inanıyorum. Sivil halkın kahramanca ve silahsız olarak darbecileri ekarte etmesinden gurur duyuyorum.
Bundan sonra, “Öyle ise asıl sorun şu; Batılı güçler, kendi istek ve çıkarları ile örtüşmese bile ülkesinin istek ve çıkarlarını savunan bir lideri kabullenip ona adil davranabilecekler mi?”

Sanmıyorum;ABD kendi planlarına posta koyan Cumhurbaşkanını indirmeye kararlı. Bunun için her kesimin içine girip onları ölüme sürüklüyor.
E, gebersinler tabi…Siz şimdi darbeyi Pensilvanya'daki bir”sümüklü vaazın” organize ettiğini düşünmüyorsunuz değil mi?
Özetle;Ben diyorum ki;Onu oraya kim götürmüş, kim ikamet izni vermiş, aynı günlerde Apo'yu postalayıp bize kim teslim etmiş,bir bakmak lazım….Ne dersiniz…biraz düşünmeye varmısınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum