1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Batıya Göre En İyi Müslüman : Ölü Müslümandır
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Batıya Göre En İyi Müslüman : Ölü Müslümandır

A+A-

Bugün 1 Nisan diye sizlere şaka falan yapmayacağım. Şaka zamanı değil…
Dünyada olup bitenlere bakarak elbette yaşamsal zevklerimizi sıfırlayıp karamsarlığa kapılmayacağız. Ama olup biten zulümler karşısında da kendimizi taca atmayacağız. Ben şu son günlerde gündemi oldukça sıkı takip ediyorum. Dünyayı teröre kurban etmek isteyenlerin yaptıkları sinsi girişimler sonucunda işin ucu kendilerine de dokununca ne yapacaklarını şaşırmış haldeler. Malumunuzdur efendim! terör eylemlerinin bir hedefi yoktur. Teröristler, kendi çıkarları uğruna zihnini ele geçirdikleri birilerini kullanarak başka birilerinin canlarının ve kanlarının feda edilmesi sonrasında ortaya çıkan kirli bir ittifakın semeresidir. Bugüne kadar terör eylemleriyle yaşanan katliamlarda ölen, yaralanan ve şehit olan kardeşlerimizin birçoğu işte bu kirli ittifaka hizmetçilik edenlerin vahşi yüzleriyle karşı karşıya kaldılar. Terörün net hedefi yoktur. Terör de hedef masumlar başta olmak üzere herkestir. Teröriste göre hareket eden her canlı düşmandır. Hedefe gitme uğruna it gibi yaşayıp geberip gitmeyi şeref zannedenlerin düştüğü iğrenç bir yoldur. Bu işin sonunda ölüp gitmeyi kendilerince şeref addeden serserilerin oluşturduğu bu grupları idare edenler genelde geri plandadır. İşte onlar da ya devlettir. Ya da devletine ihanet edenleri güdenlerin sistemidir. Aynı devlet içerisinde yaşayıp ta ihanet sarmalı içerisinde öğütüp zor hedeflerini kolay kılacak gençleri ve cahil insanları öne çıkarır ve hedef tahtası haline getirirler. Aklı karışık gençlerin büyük çoğunluğu cahildir. Onlarda ki bu bilgisizlik kendilerine cahil cesareti sağlar. Zihinleri yıkanmıştır. Berrak değildir. Kin ve nefretle yüklenmişlerdir. Hayatları boyunca insanlara faydalı olmayı hiç hedeflemezler. Oynadıkları atari oyunlarıyla gaza gelecek kadar cehalete saplanmış bu zavallılar günün birinde yiyecekleri bir kurşunla can vermeleri onlar için bir şeref olduğu saçmalığıyla uzun yıllar avutulurlar.
Kürt kardeşlerimiz sanıyorlar mı ki bunların hedefi kendilerini bağımsızlığa kavuşturacak olan bir Kürt devleti uğruna savaş veriyorlar. Düşünsenize Osmanlı’dan günümüze değin birbirleriyle içiçe yaşamış Türk ve Kürt toplumlarının arasında sürtüşme dahi yaşanmamışsa bu teröristlerin hedefi nedir?
İşte bu noktada gerçekler su yüzüne çıkıyor. Ermenilerin ülkemiz topraklarında gözü olduğu bilinen bir gerçek iken ve yaşanan terör olaylarında katledilen teröristlerin birçoğunun Ermeni asıllı olması ya da gayrimüslim olması sizce bir tesadüf müdür?
O halde bir babayiğit çıksın ve şu sorunun cevabını versin!
Kürtlerin dini inancı yüksek oranda hiç kuşkusuz İslam’dır. O halde diyaneti İslam olan bu millete hizmet ettiği safsatasıyla askerlerimizi ve polislerimizi şehit edecek kadar gözü dönmüş bu milisler, İslam Ümmeti adına mücadele veriyor olabilirler mi?
Acı acı gülümsediniz değil mi?
İslam ümmeti olarak hilafetin yıkılmasından itibaren ortaya çıkan fitne ve tuzaklar sonunda yaşanıyor tüm bu iç yakıcı gerçekler…
Geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan acımasız terör olaylarını biliyorsunuz. Fransa’da, Belçika’da patlayan terör bombaları ile bir anda bütünleşen gayrimüslim ittifakına dikkatinizi çekmek istiyorum. Tüm terör olayları ile bir araya gelebilen ve tüm dünyaya kendilerini mağdur gösteren batı dünyasının İslam âleminde yaşanan terör olayları karşısında ki vurdumduymaz tutumu bu konu hakkında tüm gerçeği özetlemiyor mu?
Tekrar ilan ediyorum. Terör eylemleri vuku buldukça İslam ülkelerine dönük sahte gözyaşlarıyla taziye yayınlayan Batılı liderler niçin kendi ülkelerinde yaşanan terör olaylarında gösterdikleri hassasiyeti İslam ülkelerinde yaşanan terör faaliyetleri karşısında gösteremiyorlar?
Bunun sebebi açıktır. Onlar için en iyi Müslüman ölü Müslümandır. Başlığımıza konu bu cümlemi asla unutmayın. Batılı devletlerin İslam dünyasında yaşanan savaşlardan ve terör eylemlerinden zerre kadar rahatsızlıkları söz konusu ise adımı değiştireceğim.
Asıl değinmek istediğim konu, Müslümanların yaşanan olaylar karşısında kopuk yapısına devam etmede ki ısrarıdır. Tüm İslam ülkelerinin birliği ve bütünlüğü İslam ümmetinin hayrı ve geleceği için hayati önem taşımaktadır.
İslam ülkelerine aklınca yol gösterdiğini zanneden ABD ve Batılı devletlerin yönergelerine ihtiyacımız yoktur. Çünkü onlardan gelen her açılımın devamında İslam erlerinin kanı dökülüyor. Kaybeden taraf oluyoruz. Her gün daha fazlası oluyor. Bu bölgede yaşayan insanların nefeslerinde gözleri var.
İslam âleminde ki madenlerden kabaran iştahları, ağızlarından akan salyaya mani olamıyor.
İslami uyanışa vesile olacak gelişmeler karşısında çılgına dönen batılılar, bunda başrol olarak öngörülen Türkiye’nin başı çekmesinden oldukça rahatsızlık duymaktalar. Bunun içinde Türkiye üzerinde iğrenç oyunlar sergiliyorlar. Ülke evlatlarını birbirine kırdırma uğruna ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. İçimizde ki hainleri bile TBMM çatısı altından legalleştirdiklerini düşünerek vatan ve millet hassasiyeti gerektiren tüm konularda insanlarımızın zihninde yeni algılar oluşturmaya çabalıyorlar. İşbirlikçileri olan paralel devletçiler ile medya kanallarını kullanarak hassasiyetlerimizi köreltmeye yönelik attıkları her adım çeşitli vesilelerle ortaya çıktığı için farklı etnik kökene mensup Müslümanları birbirine karşı kışkırtamıyorlar. Sana hamdolsun ya Rab!
Ey milletim! Az kaldı. Lütfen batının oyunlarına ve tuzaklarına karşı olabildiğince dik durun. Asla birbirinizi incitmeyin. Son çabalarıyla saldırıyorlar. Dayanacak takatleri kalmadı. Onları kendi tuzaklarında boğacağız inşallah…
 

Bu yazı toplam 436 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum