1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. BAYRAM ÜSTÜ SEÇİM TELAŞI İÇİN SON GÜNLER
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

BAYRAM ÜSTÜ SEÇİM TELAŞI İÇİN SON GÜNLER

A+A-

Yoğun bir dönem yaşamaktayız. Mübarek ramazan ayından çıkmamıza günler kala buradan ifade etmekte yarar görüyorum. Bayramın bitiminden bir hafta sonra ülke geleceğimiz oldukça hassas olan bir seçime giriyoruz. Milletçe kurulan sandıklara giderek tercihte bulunacağız.

Görünen o ki mevcut siyasi iktidara alternatif olabilecek bir muhalefet yapısı halen oluşmamıştır. Durum böyle olunca da vatandaşımız yaşadığımız 15 Temmuz musibeti ve benzeri hadiselerin yeniden vukuu bulmaması için tüm gücüyle çaba sarf etmekte ve siyasal iktidarı dış mihrakların onca algı çabalarına rağmen ısrarla desteklemektedir. Görüldüğü gibi Amerika ve onun bünyesine sığınan milli köpeğimiz terör örgütü FETÖ elebaşı ülkemizde ki seçimlerde AK Partinin kaybı için tüm güçlerini ortaya koymaktalar ve bunda da başarılı olabilmek için belki de milyar dolarlık masrafları göze almaktadırlar.

Halkımız durumun farkında olduğu için zannımca AK Partiyi yeniden büyük bir destekle iktidara taşıyacaktır.

Ama AK Parti’nin de bundan sonrası için seyir yolunda atacağı adımlarda daha yapıcı ve halkın beklentileri ve istekleri doğrultusunda çalışmalar ortaya koymalı ve bunda da taviz vermemelidir.

Şu gerçeği ortaya koymak isterim.

Türkiye genelinde durum bu ama Konya’dan listeye alınan vekil adaylarından halen bir memnuniyetsizlik var. Uzunca zamandır yazılarımda dile getirdiğim halde hala bildiklerini okumakta ısrarlı olan hükümet kanadının niçin farklı ve daha aktif isimlerle yola çıkma çabası oluşmaz?

Anlamakta güçlük çekiyorum.

Vekil listesine baktığımızda daha önce Konya’da vekillik yapmış aynı isimlerin yeniden aday gösterildiğine şahit olmuştuk.

Bu neyin nesidir acaba?

Daha önceden duyduğumuz kişi bazlı referanslar göz önüne alınarak mı böyle bir liste getirilip Konya halkının önüne kondu?

Umudum, inşallah yapılan bu listenin halkın nezdinde gördüğü negatif tesir yerini pozitif yöne çevirir de AK Parti her seçimde destan yazdığı Konya’da yeniden % 65’li rakamlarla hızını korur.

Çok bahsi geçtiği halde Konya sanayiinde çığır açmış devasa tesisler varken Konya listesinde niçin şöyle sanayinin içinden çıkmış ve tozunu sindire sindire yutmuş sempatik işadamlarımızdan ve sanayicilerimizden biri veya birkaçı yer almaz?

Ya bırakın şu “Büyüklerimiz en doğrusunu bilir.” anlayışını da bundan sonra ki seçimlerde Konya’mızın mevcut potansiyeli olan sanayi alanında fikir ve katkı sağlayacak isimler bulmaya çalışın.

Daha öncede âcizane dile getirmiştim. Kim allayıp pulluyor anlamıyorum ama geçmiş belediye başkanı Tahir Akyürek ismi çerçevesinde halk nezdinde oluşan tepki halen dinmemiştir.

Ortaya çıkan duruma bakılırsa, eğer halka rağmen mantığı tepki çeker ve halkın bir kısmı buna istinaden oylarını kullanırken farklı siyasi tercihle hareket ederse Tahir Akyürek yattığı yerden hayda hayda vekil olacaktır. Ama ne yazık ki liste sonunda ki bir ya da iki adayın meclise girememesine neden olacaktır.

Allayıp pullamayın.

Halkı dinleyin, beklentileri karşılayın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum