1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Bbp Ve Destici
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Bbp Ve Destici

A+A-

Türkiye’de bilebildiğim kadarıyla irili ufaklı, 30 tane parti bulunmaktadır. Hepsinin kendisine göre siyasi görüşü bulunmaktadır. Hepsinin ekonomik görüşü ve Türkiye’deki olaylara bakış açısı farklıdır.

Ancak bu partilerin bir çoğu tabela partisi, bir çoğu şovenizm partisi ve bir çoğu da rejime karşı, rejim düşmanı, Osmanlı hayranı, Osmanlı ve Türkiye düşmanıdır.

Bu yönleriyle Avrupa’daki Türk ve Osmanlı, Müslüman halklara da çok yakınlar. Selçuklu Devleti’nin kuruluşundan, Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna kadar bizlerle mücadele vermişler ve bizi parçalayarak Anadolu’dan çıkartmanın hesapları içinde olmuşlardır.

Bilenler bilir, Avrupa haçlı zihniyeti Selçuklulara ve Osmanlılara karşı irili ufaklı 24 sefer yapmışlar, bunların hepsinde milletimiz karşısında hüsrana ve yenilgiye uğramışlardır.

İşte son büyük hainliklerini, içimizde önce beslediğimiz, sonra büyüttüğümüz ve hatta devletin içine kadar aldığımız FETÖ hainliğidir.

Referanduma adım adım yaklaşıyoruz. Her kişi, her kurum, her siyasi parti farklı görüşler içindedir. Hepsinin görüşü tabi ki kendisine aittir.

Bence son açıklamaları ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici en akılcı açıklamayı yapmıştır. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile en son Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde bir törende karşılaşmış ve sohbet etmiştik. Kendisinin son derece makul, inançlı ve Milliyetçi biri olduğunu gözlemledim.

İşte BBP Genel Başkanı Destici geçtiğimiz gün şu açıklamayı yaptı:

Referandum sürecinin kardeşçe ve barış içerisinde geçmesinin başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, diğer siyasi partilerle herkesin üzerine büyük sorumluluk düşmektedir.

Destici, şöyle konuştu:

"Kamplaştırıcı, ayrıştırıcı hal ve tavırdan bir kere herkesin uzak durması gerekiyor. Bu ülke hepimizin ve biz 16 Nisan’dan sonra da burada hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bu topraklar Hz. Mevlana’nın hoşgörü tohumunu ektiği topraklar. Dolayısıyla da hepimiz bu hoşgörüye uygun hareket etmek zorundayız. Bu millet kolay kolay yanlışlar yapmamış, müdahale etmesi gerektiği yerde de müdahale etmiştir. 12 Mart muhtırası olmuştur, millet bunu düzeltmiştir. 80 darbesi olmuştur, Kenan Evren yüzde 90 oy ile Cumhurbaşkanı olmuştur, ama millet kendini göstermiş ve kendi Cumhurbaşkanını seçmiştir. Ben inanıyorum ki millet yine burada vereceği karar ile nihai çözüm noktası olacaktır."

Referandum sonucu ne olursa olsun, Türkiye’nin her alanda bir yenilenmeye ihtiyacı olduğunu belirten Destici, şöyle konuştu:

"BBP olarak bugüne kadar hep milletin yanında durduk, doğruların yanında durduk, yanlış kimden gelirse gelsin onun karşısında olduk. Her zaman ’önce devletimiz, sonra partimiz’ dedik. Hayır diyenlerin önemli bir kısmı iktidar karşıtlı olduğunu görüyoruz. Evet diyenlerin de önemli bir kısmının partisinin aldığı karara uyma ya da iktidarın başındakileri sahiplenme gibi hareket ederek kabul ettiğini görüyoruz. Bu, Cumhurbaşkanı seçimi olmayacak. O gün olacak olan 18 maddelik anayasa teklifi metnini oylayacağız. 16 Nisan’dan sonra ’ya keşke şu metni okusaydım da sonra karar verseydim’ dememek için herkesin anayasa değişikliği teklif metnini okuması lazım. O zaman sandıktan doğru bir sonuç çıkmış olur. Burada kararımızı bütün tabanımızın hepsi ile konuşarak, istişare ederek veriyoruz. Bilinçli bir şekilde oy vermeye çalışıyoruz. Kararımızı toplantımızın ve istişarelerimizin ardından kamuoyuyla paylaşacağız."

Destici, milyonlarca Türk insanının bulunduğu Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ile de iyi ilişkiler kurmak zorunda olduklarını vurgularken, "Almanya’nın baştan beridir terör örgütlerine kucak açması kabul edilebilir bir şey değildir. Bu terör unsurlarına her turlu faaliyetine izin verirken, taviz verirken Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının kendi vatandaşlarına önceden müsaade alınmış yerleri iptal etme ve davetlerini iptal etme derecesine geldi. Bu muameleyi kesinlikle kabul etmediğimizi buradan iletmek istiyorum. Bize demokrasi dersi verenlerin önce kendi ülkelerinde demokrasiyi sağlamaları lazım." dedi.

Destici, "Devletin varlığına, vatanın tekliğine, milletin birliğine göz diken güçlerin maşa olarak kullandığı PYD ve YPG’nin ülkemiz için birinci ve en yakın tehdit olduğunu çok açık bir şekilde görmekteyiz. Devletimizin şu anda topyekun bir mücadele verdiğini görmekteyiz. Bu doğrultuda bu operasyonları sonuna kadar destekliyoruz." diye ekledi.

Son Erdoğan- Desdici görüşmesinde ise “EVET” yakın gibi görünen Desdici’nin tatmin olduğu bildirilirken, daha referanduma çok zaman olduğu ve köprünün altından çok suların akacağını düşünüyorum.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.