1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. BEBEK KATİLİ APO !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

BEBEK KATİLİ APO !..

A+A-

Aşağıdaki yazıyı bir okurum bana atmış ve kamuoyuna duyurulması halinde memnun olacağını,insanların uyanması gerektiğini ve kendisinin  şehit annesi olduğunu ve isminin açıklanmamasını istemiştir.
Çok düşündürücü bir yazı olduğu için bu yazıyı sizlerle ve siyasilerle paylaşıyorum. Geçmişte  PKK’lıların  bebek  ve 40 bin kişinin katili olan kişiye “Sayın” derken  bunlar suç sayılıyordu. Artık son zamanlarda sayılmadığı gibi, bazı TV kanalında da ismi konuşulurken, maalesef sayın ifadesi kullanılıyor. Buda beni çok etkiliyor ve üzüyor.
İşte bana gelen yazı :
İstanbul'daki siyasi belirsizlik devam ederken bu siyasi hesaplaşmaya şehitlerin kanı an itibariyle bulaşmış, bulaştırılmıştır. Birilerinin aklına İmralı'da çürümeye terk edilmiş lağım faresi Abdullah Öcalan üzerinden oy devşirme fikri gelmiş olacak ki apar topar kabul edilemez kararlar alınmıştır. Daha iki gün önce siyasilerin nezdinde bebek katili olan Öcalan, bir gecede "sayın" mevkisine yükselivermiştir. 7-8 yıldır avukatları ile görüşmeyen Öcalan'a imtiyazlar sağlanmış, ziyaretçileri ile hasret giderme imkanı sunulmuştur.  Buna maalesef MHP lideri Devlet Bahçeli’de onay vermektedir.
Terörist başına cezaevinden 10 maddelik bir mektup yazdırılıp kamuoyuna sunulmuş, bu sayede Apo'ya özgürlük isteyen kesimin gözüne hoş gözükme çabasına girilmiştir. Öte yandan meydanlarda ''Apo'nun heykelini dikeceğiz'' diyen Selahattin Demirtaş ve Kürdistan hayalleri kuran Figen Yüksekdağ suçlandıkları davalardan beraat etmeye başlamışlardır. Bu emsal kararların nedeni birkaç oy daha fazla almak mı? 
Mahmur Kampı'ndan getirilen teröristleri sınır kapılarında davul zurna eşliğinde karşıladığınız yeterli gelmedi mi? 1980'li yıllardan beri teröre verdiğimiz fidan gibi gençlerin kanı az mı geldi? Terörün ağlattığı şehit annelerinin gözyaşlarını az mı buldunuz? Türk halkının böyle siyasilerin göstereceği yola ihtiyacı yoktur. Bu yüce millet siz gibi dün katil dediğine bugün methiyeler düzmez, düzemez. Dün ak dediğine bugün kara demek siz omurgasız siyasetçilerin işidir. Siyasiler  hangi partiden olursa olsun şunu akıllarına iyi kazınsınlar; Türk halkı için Abdullah Öcalan dün de bugün de yarın da bebek katildir, terörist başıdır. Acaba sizin için dün katil olan teröristin yarın da katil olarak kalabilmesi için kundakta daha kaç tane  bebeğin ölmesi, kaç Mehmetçiğin kanının dökülmesi gerekiyor,?
Çok şükür bu sözüm ona çözüm süreci denen  işten kısa sürede vaz geçildi de, bu malum kişilerin şirretliği, ağzından akan salyalar yok edildi.
+++      +++ 
Bilmem mesaj anlaşıldı mı ?
+++   
Bizde su ve ulaşımda indirim istiyoruz...
Sanırım bu isteğe hayır diyen Konyalı çıkmaz ve hakkımız olduğunu da düşünmekteyim. Şahsen benim aylık su faturam  40-50 TL’den aşağı gelmiyor. İki kişiyiz ve birde küçük kızımız var. Bağ- bahçe de yok ve sulamıyoruz.
23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak olan seçim öncesi, İBB meclisi aldığı kararla suya %46, ulaşımda da %40-45’i bulan indirim yaptı. Madem İstanbul halkı su ve ulaşımdan ucuz bir şekilde yararlanacak, biz Konyalılar neden bu haktan yararlanmayalım?.. Konyalıların indirimli su ve ulaşımdan yararlanması için Konya’da da mı seçimin yenilenmesi gerekiyor?.. Sayın Başkan Uğur İbrahim Altay’ın bu konuda güzel düşünceleri olmalı herhalde. Konyalılar kendisini %70’le başkan yaptı. Aslında bu oranda bir indirim yapman lazım Sayın Altay. Tüm Konyalılar kendisinden bir güzellik bekliyor. 
+++   
19 Mayıs
Tam da yüz yıl önce bugün milli mücadele hareketinin meşalesi yakılmıştı. Bağımsızlığı karakter olarak kabul etmiş bir millet esareti kabul etmedi. Hiçbir zaman da etmeyecek. Ancak devletimizin varlığından ve bağımsızlığından rahatsızlık duyan iç ve dış düşmanlar hep olacak. Zaman zaman Cumhuriyet ile hesaplaşma düşüncesinde olanlar  bulunaacak. Ne yaparlarsa yapsınlar, Necip milletimiz varlığından, bağımsızlığından ve kurucu değerlerinden taviz vermeyecek. Hem dininin gereklerini en güzel şekilde yaşayacak hem de Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkacak. Çıkış yolu, kurtuluş ancak budur.
Yazımı  Üstad Necip Fazıl Kısa Kürek’in bir  dörtlüğü ile bitireyim.
Ya sadece Allah’a baş eğer,
Başka hiç kimseye eğmezsin.
Ya da herkese baş eğer,
Hiçbir şeye değmezsin.

Bu yazı toplam 965 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.