1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. BEKLENEN SONUÇ VE AK PARTİ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

BEKLENEN SONUÇ VE AK PARTİ

A+A-

Ak Parti  6. Olağan il kongresini yaptı ve beklenen başkan, beklenen sonuç ortaya çıktı. AK parti’nin ilk kuruluşunda da Başkan Hasan Angı vardı, bugünde Konya teşkilatı başında yine Hasan Angı büyük ve zor bir görevi arkadaşları ile birlikte üstlendi.
Bu genel kurulun ayrı bir havası ve yeri var. Bir defa yaklaşık 16 yıl önce AK Parti kurulurken ve il başkanlığına getirilen Hasan Angı belki bu kadar zor bir dönem içinde olmamıştı. Ancak bugün gerek dünya, gerek Türkiye ve gerekse de Konya konjonktüründe AK parti kadrolarının yükünün hayl sıkıntılı ve zor olduğunu yazmaya gerek görmüyorum.
Genel kurulda konuşmacılar Hasan Angı ve Başbakan Binali Yıldırım kisa bir biyografi ile Dünya ve Türkiye  panoramasını  izleyicilere ve dinleyicilere sundu.
Bunun yanı sıra  Konya’nın da büyük beklentileri olduğu Hasan Angı vasıtasıyla  Başbakan Binali Yıldırım’a iletildiğini sanıyorum.
Konya siyasetin, ekonominin, ticaretin ve sanayinin, turizmin, sosyal yaşamın merkezlerinden ve Türkiye’ye yön verecek bir kentimizdir.  Bu nedenle Konya’nın talepleri ve eksikleri hemen yerine getirilmelidir.
AK Parti’nin yukarıda da belirttiğim gibi Konya il kongresinde beklenen oldu ve  Başkan Hasan Angı ile birlikte 50 kişilik bir yönetim kurulu bir nefer gibi önce Konya, sonra Türkiye için  çalışacaklar ve partiyi  büyük olasılıkla  2019 da yapılacak  3  seçime götürecek kadro iş başına getirildi.
Asıl maraton bugünden itibaren başlayacaktır.
Türkiye’nin  içte ve dışta büyük sorunları var.
Bunların en başında  terör gelmektedir.
Terörden daha önemlisi ise ekonomi.
Daha sonra İşsizlik,
Çiftçinin sorunları,
Emeklinin sorunları,
Memurun, işçinin sorunları dağ gibi.  Öncelikle bu sorunların 2019 seçimlerine kadar  büyük bölümünün halledilmesi gerekir ki, 2019’a AK parti yüz akıyla ve halkın önüne  yüreklice çıkabilmelidir.
6. Olağan kongre bazı partilerde olduğu gibi, kavgadan, gürültüden uzak, bir birini anlayan, bir birine sarılan ve bir şenlik havası içinde geçti. Bu AK parti içinde olumlu karşılanırken, olumsuz olarak karşılayan  kesimlerinde var olduğunu biliyoruz. Demokrasi  açısından sıkıntılı görenler var.Ancak AK parti içindeki insanların bir birine inanışı, lidere biat anlayışı bu partinin özelliğidir.
Bu nedenle  yeniden göreve gelen başta Hasan Angı ve ekibine  gelecek için, Türkiye’nin aydınlık geleceğe taşınması için, Konya’nın sorunlarının çözülmesi içi yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum. Başta Hasan Angı olmak üzere ekibin kucaklayıcı oluşu, insanları  ötekileştirmeden yaptığı çalışmaları, siyasi anlayışı ile bu işi başaracağına inancım var. Artık Türkiye’nin yönetimlerde yanılmaya, aldatılmaya zamanı ve  lüksü yoktur. Geçmişte yapılan bazı  yanılgıların ve hataların Türkiye’nin başına neler getirdiğini bugün hepimiz görmekteyiz.
Yazımı Hz. Mevlana’nın bir  sözü ile bitireyim.
Çaresizlik,
Allah’tan güzel işarettir.
Duanın vaktinin geldiğini gösterir.
Süzülüyorsa gözünden yaşlar,
Hüzünlüyse güzel yüzün,
Rabbin seni özlemiş, sesini duymak istemiştir.

Bu yazı toplam 456 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.