1. HABERLER

  2. KIRŞEHİR

  3. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Çevre Herkesin Sorumluluğundadır
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Çevre Herkesin Sorumluluğundadır

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Çevre Herkesin Sorumluluğundadır

Belediye Başkanı Bahçeci, çevre Günü Nedeni Ile Açıklamada Bulundu

A+A-

Çevre Günü dolayısıyla açıklama yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, çevre duyarlılığının herkesin sorumluluğun da olduğunu söyledi.
Yaşanabilir bir şehir ve dünya için önceliklerinin çevre olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Bahçeci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Sağlıklı, yaşanabilir, daha yeşil, daha güzel bir dünya için üzerinde durulması gereken en öncelikli konulardan biri çevredir. Çevremizle ilgili gerekli önlemler alınmazsa, iklim değişikliği olmak üzere ciddi çevresel sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden çevrimizi korumak hepimizin sorumluluğu ve görevidir. Etrafımızdaki herkese, arkadaşlarımıza, çocuklarımıza çevre ile ilgili bilgiler vererek çevre konusunda bilinçlendirmeliyiz. Gelecek kuşakların, çevre duyarlılığını bir yaşam biçimi haline getirecekleri bir geleceği şekillendirmek, hepimizin ortak vizyonu ve sorumluluğu olmalıdır. Çünkü çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların gayesi, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanmasıdır. İnsanlığın bu ortak meselesi için görevli kamu kurumları yanında, eğitim kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllü kuruluşlarımız, yazılı görsel ve işitsel basınımız ve tüm bireyler olarak hep birlikte çaba sarf edilmeli ve iş birliğini güçlendirmeliyiz. Amacımız daha yeşil, daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Kırşehir ve Türkiye hedefini gerçekleştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kırşehirlilerin, “Dünya Çevre Günü” nü kutluyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum. “

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.