1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Belediyeler, şehirleri gelecek nesiller için hazırlıyor
Belediyeler, şehirleri gelecek nesiller için hazırlıyor

Belediyeler, şehirleri gelecek nesiller için hazırlıyor

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki şirketi Seha Yapı’nın Genel Müdürü İskender Uslu, İstanbul’da 5.’si düzenlenen “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde konuştu.

A+A-

Kongre kapsamında gerçekleştirilen “Kentsel Dönüşümün Gayrimenkul Sektörü Açısından Geleceği” başlıklı oturumda konuşmacı olan Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu konuşmasında, Konya’daki kentsel dönüşüm süreçleri ve Konya belediyelerinin başarılı uygulamalarından örnekler verdi.
Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, “Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biri olan Konya’da yoğun kentsel dönüşüm çalışmaları yapılıyor. Arsa fiyatları sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de değil, Anadolu’nun diğer kentlerinde de yüksek seyrediyor belediyelerimizin hak sahipleri ile geliştiricilerin anlaşması için gösterdiği çaba, süreçlerin kısalmasını sağlayabiliyor” dedi.
Uslu, “Konya’da dönüşümü hızlandıran en önemli başlık; mahallelerde yapı stokunun yaşlı ve düşük kalite malzemelerden üretilmiş olması. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Merkez İlçe Belediyeleri, şehrin; tarihini, kültürünü ve ruhunu koruyarak gelecek nesillere miras bırakılması için dönüşüm süreçlerini başlattılar ve başarılı bir şekilde devam ettiriyorlar. Kentsel dönüşümün sadece konut yenilemek olmadığının başarılı örneklerini Konya’da görebilirsiniz. Örneğin Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi bedestende gerçekleştirdiği dönüşüm, bölgedeki yeni yapıların tarihi doku ile uyumunu ve ahengini sağlayan çok kapsamlı bir dönüşüm oldu. Bu dönüşüm, Konya'yı geçmişteki görkemine kavuşturmakla birlikte, bölgeyi yeni bir turizm destinasyonu haline de getirdi. Meram Belediyesi, “Dönüşüm Meram” adıyla şehrin kalbinde, kullanım ömrünü tamamlamış, neredeyse kaybolmuş büyük medeniyetimizin izlerini gün yüzüne çıkaran büyük bir dönüşüm projesi başlattı. Tarihi ve kültürel mirasımızın ruhunu koruyan bu güzel proje de hepimize ilham vermelidir. Yine Selçuklu Belediyesi de köklü bir dönüşümle Sille Mahallesi’nde tarihi yeniden gün yüzüne çıkararak Sille’yi, turistik bir cazibe merkezi haline getirdi. Sille’nin bugün, Mevlana Müzesi’nden sonra en çok ziyaret edilen yer olmasını sağladı. Diğer taraftan Karatay Belediyesi 24 ayrı kooperatif hamlesiyle 14 bine yakın konut üreterek eski yapı stokunun dönüşümüne öncülük ederek, konut sahibi olmak isteyen, düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olmasının yolunu açtı.”bilgilerini aktardı.
TÜRKİYE’DE EN ÇOP PROJE ÜRETEN 6. ŞİRKETİZ
Türkiye’nin En Çok Proje Üreten 6. Şirketiyiz 
Bugüne kadar yaklaşık 15 bin adet konutu sahiplerine teslim ettiklerini ifade eden Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seha Yapı olarak, Türkiye’nin en büyük yapı şirketleri arasında yer alıyoruz. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Real Estate Stars ödüllerinde başta Konya, Kırşehir ve Irak’taki projelerimizdeki  bin 928 konutun inşasını tamamlayarak Türkiye’nin En Çok Proje Üreten 6. şirketi olma başarısını gösterdik. 
Konya’nın en büyük imarlı arsası üzerindeki bin 77 konutluk Zermeram’da ikinci etap satışlarına devam ediyoruz. Birinci etabımızı vaat ettiğimiz gibi önümüzdeki yıl, ikinci etabı da hemen ardından 2020 yılında sahiplerine teslim edeceğiz. Geçtiğimiz Haziran ayında satışına başladığımız Seha Kanyon Park Evleri projemizin satışları da oldukça iyi gidiyor. Bu projemizi de yine önümüzdeki yıl sahiplerine teslim etmeyi amaçlıyoruz. Bunlarla birlikte Konya Yazır’da geçtiğimiz aylarda aldığımız üç arsada karma bir konut projesi inşa edeceğiz. Şu an tasarım ve geliştirme aşamasında olduğumuz projemizde önümüzdeki baharda satışa çıkmayı hedefliyoruz. Diğer yandan 3. İstanbul projemizde birinci ve ikinci etap satışlarımız devam ediyor. Yaklaşık bir yıl içerisinde ilk etaptaki konutların yüzde 70 gibi önemli bir bölümünün satışını tamamladık.” (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.