1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Ben kimim ?  (2)
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Ben kimim ?  (2)

A+A-

Yeni meram gazetesinde yazdığım FETO ile ilgili yazımdan dolayı başıma gelmedik kalmadı.O zamanlar FETO değil,Fethullah Hoca efendi idi. Ben bu kimsenin ABD ajanı,Türk düşmanı olduğunu yazmıştım. Yazımı merak edenler  YENİMERAM GAZETESİ ARŞİVLERİNDE BULABİLİRLER.

Köy Hizmetleri bölge Müdürlüğünden ayrılmam sonrasında YENİMERAM gazetesinde  Genel yayın  yönetmeni oldum. Konya’da açılan  ve hocasının da Eskişehir’den  Mustafa  Gerçeker’in yönettiği kursu başarı ile bitirdikten sonra  12 yılı klasman olmak üzere 17 yıl hakemlik yaptım ve bu görevi de  ATLETİZM TESTİNDE  SÜREYİBİR SALİSE AŞTIĞIMİ ÇİN klasman düşürülmemden sonra bırakıp gözlemciliğe başladım. İl gözlemciliğim sırasında Haluk Ulusoy ve merhum Hilmi Ok zamanında  Merkez Hakem Kurulu üyeliği ile birlikte 5 yıl süper ligde olmak üzere, 7 yıl liglerde gözlemcilik yaptım.İki yılda Bülent Yavuz döneminde Eğitim planlama kurulu üyesi görevine getirildim ve onlarca ilde futbol hakem hocalığı yaptım.

Yine Konya’da iki dönem  Hakem ve Gözlemciler Derneği başkanlığı, iki dönem İl Hakem Kurulu başkanlığı, bu derneğin genel merkezinde  Yusuf Namoğlu zamanında denetleme kurulu başkanlığı,Ahmet Çakar döneminde de  Genel Başkan yardımcılığını üstlendim.  Ayrıca Mehmet Keçecilere de bir süre spor danışmanlığı yaptım.Halen Türkiye Futbol Adamları derneği Genel merkez yönetim kurulu üyesi ve Konya Şube Başkanı olarak görev yapıyorum.

Yeni meram gazetesinden kendi isteğimle ayrıldım ve SUN TV’de yayın danışmanı ve haber müdürü olarak yaklaşık 10 çalıştım.Burada çalıştığım sırada başta Yasin Duysak ve A.Galip Hoca’nın da teşviki  ile ailecek Umre ziyaretinde bulunduk.

Bu TV’den ayrıldıktan sonra da şu anda Hakimiyet Gazetesinin imtiyaz Sahibi  Yusuf Gürbüz ve Celalettin Boyalının daveti üzerine bu gazetede göreve başladım ve çalışmaya ve yazmaya devam ediyorum. Yaklaşık 40 yıldır köşe yazarıyım. Allah nasip ederse de yazmaya devam edeceğim. Gürbüz ve Boyalıya’da fırsat verdikleri için teşekkür ederim.

Hiçbir zaman kalemşor olmadım. Tetikçilik yapmadım ve kimsenin adamı olmadım. Bildiğim doğruları yazarken elbette zülfiyare de dokunduğumuz olmuştur. İlkem ise bayrağıma,dinime,vatanıma polisime ve askerime silah sıkmayan herkesle görüşmektir. Yazılarımda çamur atmadan,kanıtı olmadan, kimseyi karalamadım, küfür etmedim,iftirada bulunmadım.Bu ilkem aynen devam ediyor.

Kimseyi memnun etme veya yaranma gibi bir çabam hiç olmamıştır. Geçmişte Yeni İstanbul,Ankara’da yayımlanan Yeni gün gazetesinde de muhabirlik ve yazarlık yaptım.

Elbette isteyenimiz,sevenimiz olduğu kadar istemeyenimiz sevmeyenlerimizde vardır.Bunları daha öncede yazdım. Bizim Konya’da söz “Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der”. Yada merhum Demirel’in dediği gibi ; Meyveli ağaç taşlanır. Hiçbir zaman emek hırsızlığı yapmam.Ancak bazı alıntılar her yazarın olduğu gibi bende de oluyor.Hemen hepsine kaynak gösteririm.Eliboş, fesat kimseler benim yazılarımda  öküz altından buzağı arıyorlar. Ben bundan memnunum. Çok değilse de yasaları da bilirim.Çünkü benim yazılarımı takip ediyorlar.Bu memlekette fesatlık,hasetlik,kendilerinin yapamadığı  şeyleri başkaları yapanlar rahatsız oluyorlar.Ancak ben ne müesseme,nede kişilere kesinlikle zarar vermem.Bu da böyle biline…Araştırıp, bilgi ve belgelere dayalı çok yazı yazmışımdır.Bazı yazılardan da faydalanmışımdır.  Yüce Yüce Peygamberimizin bir  s özünü de hatırlatayım.İlim Müslüman’ın yitik malı gibidir. Nerde bulursa alsın kullansın.

Atasözleri,deyimler ve ünlülerin yazı ve sözleri herkesin ortak malıdır.Bunu da böyle bilsinler.Gazetemizde bazı spor yazarların yazıları da yayımlanmaktadır.Bu kimselerin  haberi olmadan alınıp,yapıştırılıyor dendi,her birinden kendi el yazıları ile  izin alıp,dosyamıza koyduk.Yürekleri olan varsa gelip,benimle her konuda konuşmaya hazırım. Aptallar içinde oruç bozmam.Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Yaptığım bir hata veya yanlış olursa faturasını ödemeye hazırım. Ancak kuru gürültüye de pabuç bırakmam.

Yazımı Hz.Mevlana’nın bir sözü ile bitireyim.

Her söze verilecek cevabım vardır.Ancak bir söze bakarım söz mü diye, birde söyleyene bakarım adam mı diye

Bilmem kendimi anlatabildim mi ?

Bu yazı toplam 494 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.