1. YAZARLAR

  2. E. Reha KORKMAZ

  3. Benim Adım Kemal!...
E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Benim Adım Kemal!...

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini açıkladı ve ''Yaşanacak bir Türkiye'' sloganıyla ekonomi ağırlıklı vaatlerini tek tek sıraladı.
***
Kılıçdaroğlu'na “Sosyo-Ekonomik vaatleriniz çok konuşuluyor. Maliye Bakanı ‘-Kaynağını açıklasınlar ikna olayım ben de oyumu CHP'ye veririm’ dedi. Ne diyorsunuz?” diye soran gazetecilere oldukça garip bir cevap verdi: “-Ben hesap uzmanıyım”
Seçim meydanlarında; “Benim adım Kemal, ben kaynak bulurum” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, SSK Genel Müdürü olduğu dönemde kaynakları kuruttuğu ve kurumu iflasın eşiğine getirdiği gazete arşivlerinde yer almıştı.
Bu arada CHP seçim vaadlerini de sıraladı. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:
-Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Siyaseti kirlilikten kesinlikle arındıracağız. Bu ülkeye sözüm söz birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz.
(Siyasi ahlaktan bahsederken Kılıçdaroğlu’nun, Şehit savcımız Kiraz’ın evine taziyeye gittiğinde halk tarafından “-Ahlaksız Kemal” şeklinde karşılandığını hatırlayalım.)
***
-12 Eylül askeri darbesinin mirası olan darbe yasalarını tümüyle ortadan kaldıracağız.
(Bu zihniyetin çok sıkıştığı zaman yaptığı Cumhuriyet mitinglerinde “Ordu Göreve” yazılı pankart ve sloganlarını hatırlayalım.)
***
-Milletin vekillerini liderler değil milletin kendisi seçecek. Lider sultasına son vereceğiz. Türkiye'de lider sultası olmayacak artık.
(Bu durum İnönü’nün liderliğini yaptığı CHP dönemine tamamen zıt bir durum)
***
-Medyayı özgür kılacağız medya üzerindeki bütün baskıları kaldıracağız.
(Sabahtan akşama kadar Cumhurbaşkanımıza hakaret eden, gezi eylemlerinde gezizekalıları eyleme çağıran, saatlerce canlı yayında halkı tahrik eden medyanın baskı altında olduğunu savunmak ne kadar komik...
***
-Hiç kimsenin inancına siyasal düşüncesine müdahale etmeyeceğiz.
(Bakın bu konuda CHP’nin eline kimse su dökemez. 27 yıl iktidarda kalan CHP’nin bu konudaki icraatlarını lütfen büyüklerinizden dinleyin.
***
-Kürt sorunu konusunda en sağlıklı çözümler üreten söylemlerinde en namuslu parti CHP'dir. Bu sorunu çözerse CHP çözer. Sorunu çözmek için 4 koşulu milletin önüne koydum. Samimi ve dürüst olacaksın, gizli kişisel bir ajandan olmayacak, millete hesabını veremeyeceğin angajmanlara girmeyeceksin dedik, TBMM'ye bilgi vereceksin dedik. Hiçbirisini dinlemediler. Kanın akmadığı herkesin barış türküleri söylediği yaşanacak bir Türkiye'yi biz inşa edeceğiz sizin yüzünüzden.
(Açılım sürecinde zaten kan akmıyor. Bu süreci baltalamak isteyen zihniyet nasıl olurda sağlıklı çözümler üretmekten bahseder anlayabilmiş değilim...)
***
-Ülkemizin uluslarası alanda ciddi bir rekabet gücüne kavuşması gerekiyor.
(Ne olur birileri dış itibarımız ile ilgili olarak Sn Kılıçdaroğluna bilgi versin.)
***
-Her yıl en az 15 bin üniversite mezununu çeşitli branşlarda yurtdışına doktoraya göndereceğiz.
(Diğerlerini nereye göndereceksiniz?)
***
-Eğitim sistemini ideolojik prangalardan kurtaracağız. Bir yılı okul öncesi olmak üzere zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağız.
(Gezi eylemlerinde Kılıçdaroğlu’nun alnından öptüğü gençleri mi ideolojik prangalardan kurtaracaksınız?)
***
-Sosyal devleti güçlendireceğiz. 17 milyon yoksul vatandaşıma sesleniyorum. Birileri köşeyi döndü birileri açlıktan öldü. 17 milyon kişi yaşanacak bir Türkiye'de 'Ben yoksul değilim' diyecektir.
-Aile sigortasını getireceğim. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak.
(Açlık sınırının ve asgari ücretin altında kalmışsın Sn. Kılıçdaroğlu)
***
-Kamuda çalışan 800 bin taşeron işçisi var. CHP iktidarında taşeron işçisi diye bir kavram olmayacak. Tamamınızı kadrolu olarak işe başlatacağız. CHP iktidarında çağdaş köleliğe izin vermeyeceğiz.
(800 bin kişinin oyunu almak için güzel bir vaad olmuş.)
***
-Vergi denetimini silah olarak kullanmayacağız. Beni eleştirdin diye ertesi gün iş adamının önüne 50-60 tane vergi müfettişi göndermeyeceğiz.
(Bu sözün ucu Pensilvanya’ya dokunur. Demedi demeyin...)
***
Burada tüm vaadleri sıralayamadık belki ama inanın oy uğruna bu kadar vaadi sıralamak çok enteresan olmuş. Emeklilerin, Romanların, Taşeron işçilerinin, asgari ücretlilerin ve hakeza ve hakeza oyuna oynayan CHP için sürekli yaptığımız söylemleri tekrarlıyoruz: “-Halkın manevi değerlerine saygı duyun yeter. Halkımız son derece akıllıdır, kendisine yakın olanı hisseder ve destekler.” İktidara gelmek bu kadar basit aslında.
***
 

Bu yazı toplam 184 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.