1. HABERLER

  2. BİLECİK

  3. “Benim De Sıram Var” Projesine Dört Dörtlük Destek
“Benim De Sıram Var” Projesine Dört Dörtlük Destek

“Benim De Sıram Var” Projesine Dört Dörtlük Destek

“Benimde Sıram Var” projesi kapsamında Osmangazi İlköğretim Okulu’nda dört sınıf yenilendi.Bilecik Ticaret Sanayi Odası (TSO) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Bilecik genelindeki okullarda sınıfların yenilerek öğrencilerin...

A+A-

“Benimde Sıram Var” projesi kapsamında Osmangazi İlköğretim Okulu’nda dört sınıf yenilendi.
Bilecik Ticaret Sanayi Odası (TSO) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Bilecik genelindeki okullarda sınıfların yenilerek öğrencilerin daha modern şartlar da eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmeleri amacıyla “Benim de Sıram Var” projesi imzalanmıştı. Bu kapsamda Eds Enjeksiyon Döküm Sanayi, Bayraktar Ticaret, Edebali Kırtasiye ve Tekeli Gıda Sanayi birer sınıf donatarak destek oldular.
Osmangazi İlköğretim Okulunda düzenlenen açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Eds Enjeksiyon Döküm Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Kamer Osanyan, Bayraktar Ticaret Sahibi Kemal Bayraktar, Tekeli Gıda Sanayi Sahibi Osman Tekeli, Edebali Kırtasiye Sahibi Öznur Alkan, Bilecik TSO Genel Sekreteri Yalçın Yıldız, Okul Müdürü Adem Eren, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından konuşma yapan Osmangazi İlköğretim Okulu Müdürü Adem Eren, okullarına yapılan bu destekten çok mutlu olduklarını belirtti. Eren; “Okulumuza vermiş olduğunuz destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sunmuş olduğumuz imkanlar onların yetişmesi adına çok önemli. Vermiş olduğunuz destek sizin için küçük bir damla olabilir ama bizim için bir dalga etkisi yarattı. Sınıfları yenilenen çocuklarımız bu sayede daha mutlu, istekli ve hevesli oluyorlar. Diğer hayırseverlerimizi de çocuklarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.
Toplu sınıf açılışının gerçekleştirilmesinin ardından katılımcılar tarafından donatılan sınıflar tek tek ziyaret edildi. “Benimde Sıram Var” projesi kapsamında verdikleri destekten dolayı çok mutlu ve huzurlu olduklarını belirten hayırseverler, öğrencilere hayırlı olsun dileklerinde bulunarak bu desteklerin artarak devam etmesi temennisinde bulundular.
Açılışın ardından mutluluğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ise; “Bu proje kapsamında desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Devletimizin bu kapsamda destekleri elbette oluyor. Ama asıl önemli olan ve bizlerin hoşuna giden, sanayici, esnaf, iş adamı, veli, idareci, öğretmen ve öğrencinin işbirliğinde bu hizmetlerin yapılmasıdır. Bunu sadece bir hayır olarak görmüyor, birlikteliğe vesile olması nedeniyle de çok önemsiyorum. Öğrencilerimizin sizleri örnek alarak, kendinden sonra gelecek nesillere, sizler gibi birer hayırsever olmalarını arzu ediyorum. Öğrencilerimize ve eğitime yapılan yatırım en iyi yatırımdır" dedi.
Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Uzun ise “Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliği ile başlatılan Benim de Sıram Var Projesi, sanayici ve hayırsever vatandaşlarımızın desteği artarak devam ediyor. Desteklerinden dolayı Eds Enjeksiyon Döküm Sanayi, Bayraktar Ticaret, Edebali Kırtasiye ve Tekeli Gıda Sanayi’ ye teşekkürlerimi sunarım. Projeye eğitim gönüllüsü herkesin desteklerini beklerim ”dedi.
Konuşmaların ardından destekçilere plaket verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.