1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bera Holding, 2021 yılı ilk çeyrek finansal tablolarını kamuoyu ile paylaştı
Bera Holding, 2021 yılı ilk çeyrek finansal tablolarını kamuoyu ile paylaştı

Bera Holding, 2021 yılı ilk çeyrek finansal tablolarını kamuoyu ile paylaştı

17 Haziran tarihinde Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan Bera Holding, 2021 yılı ilk çeyrek finansal tablolarını kamuoyu ile paylaştı.

A+A-

Holding yönetiminden yapılan açıklamada; “2021 yılına iyi bir başlangıçyaparak, dönem satış hasılatını geçen yılın aynı dönemine göre Holdingimiz %33 artışla 841.488.584,- lirayaçıkarmıştır. Dönem net karı ise önceki döneme göre %300 oranında artarak 73,6 milyonTL olarakgerçekleşmiştir. 2020 yılında kararlaştırılan ve 2021 yılında da devam ettirilen sıkı finansman politikası çerçevesinde alınan önlemler ile net finansman maliyeti önceki döneme göre, kur farkıyla birlikte dikkate alındığında sıfırlanmış bulunmaktadır. Net finansman maliyetindeki bu iyileşme dönem net karlılığının artmasında önemli etken olmuştur” denildi.

MPG A.Ş.’DEN 38,5 MİLYON EUROLUK ANLAŞMA

Gruba bağlı şirketlerin ilk çeyrek performanslarına dair verilen raporda ekteki ayrıntılara vurgu yapılmıştır; “MPG A.Ş.’nin 2020 yılında, dünyada emsali az olan zırhlı M4K Mayına Karşı Korumalı Kurtarıcı araçlarını yaparak başarı ile teslim etmesi kendisini savunma sanayi alanında kabul gören üreticiler sınıfına sokmuştur. Bu vesile ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile 16 Nisan 2021 tarihinde imzaladığı 38.500.000,- Euro tutarındaki “8*8 Tekerlekli Kurtarıcı Araç Projesi Sözleşmesi” ile hem yüksek montanlı bir iş almış, hem de Başkanlık nezdinde doğrudan yüklenici/tedarikçi olarak kabul edilmiş bulunmaktadır.”

KONYA KAĞIT A.Ş. HALKA ARZ İÇİN HAZIR

Türkiye’nin önemli oranda 1. hamur kağıt üreticilerinden ve grubun büyük şirketlerinden Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin aktifinde bulunan paylarından bir kısmının Borsa İstanbul’da halka arzı için çalışmalara başlandığını bildiren yönetim;“Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ninhalka arz amacıyla hazırlanan SPK Mevzuatına uyumunu içeren Ana Sözleşme tadilatı SPK ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Onaylanan Ana Sözleşme tadilatı Şirket’in Genel Kurulu tarafından da kabul edilmiş, Ticaret Sicili Tescili ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanarak kesinleşmiştir” ifadelerine yer verildi.

BERA ALANYA MİSAFİRLERİNE KAPILARINI AÇTI

Otelcilik ve turizm sektöründe faaliyet gösteren ve konsept oteller zincirinin ilki olan Alanya Bera Otel,pandemi nedeniyle misafir kabullerine verdikleri arayı 10 Mayıs’da sonlandırdığını kamuoyu ile paylaşmıştır. 2020 yılında elde edilen ve salgına karşı alınan yüksek düzeyde önlemler çerçevesinde misafirlerin güvenli, sağlıklı tatil yapabilmeleri için ilave tedbirlerin alındığı vurgusu otel yönetimince yapılmıştır.

YABANCI YATIRIMCININ BERA HOLDİNG’E İLGİSİ DEVAM EDİYOR 

1 milyar $’ın üzerinde piyasa değeri, 2021 yılı 1. çeyrek hisse değerinin27,50-TL’ye ulaştığı ifade edilen açıklamada; “Yabancı yatırımcının Borsa İstanbul’daki payı Mayıs 2021 itibariyle son 52 haftada yüzde 21,5 gerilemişve tarihin en düşük seviyeleri olan %41,99’ugörmüştür. Buna karşın iseBera Holding’in yabancı yatırımcı oranı %5 artış göstermiştir.Yabancı yatırımcının BİST’teen çok yatırım yaptığı ilk 10 şirket içerisinde Bera Holding’te yer almaya devam etmiştir” ifadelerine yer verildi.

Konsolide verilere dair ekteki bilgileri aktaran Holding Yönetimi sözlerini şöyle tamamladı; “2020 yılı 2. döneminde başlayan döviz kurlarındaki olağanüstü ve kontrol edilemeyen yükseliş ve kredi faizlerindeki artış toplam finansal maliyetlerin artmasına neden olmuştur. Net finansman maliyetindeki bu dönemdeki iyileşme20211. dönem net karlılığının artmasınaanlamlı katkı sağlamıştır. 841.4 milyon TL ciro, 18,5 milyon $ ihracat, 12.1 milyon TL yatırım ve 4 bine yakın çalışanı ile Bera Holding üretmeye, ülkemizin ihracat ve istihdamına bu zorlu dönemde katkı sunmaya devam etmektedir.”

HABER MERKEZİ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.