1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Berber, Aday Adaylığını Açıkladı
Berber, Aday Adaylığını Açıkladı

Berber, Aday Adaylığını Açıkladı

Tükiye’nin çözülmesi gereken temel toplumsal sorunları olduğunun altını çizen İyi Parti Milletvekili Aday Adayı Berber, bu sorunların en başında milli birlik ve beraberlik, eğitim ve hukuk sisteminde var olan aksaklıkların geldiğini sıraladı.

A+A-

Dilhan DUMANOĞLU

24 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Şakir Berber, İyi Parti Konya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile İyi Parti Konya Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı. Şakir Berber “35 yıldır bütün süreçlerini çok yakından takip ettiğim Türk siyasal yaşamının, son dönemdeki kadar gergin, gerilimli başka bir dönemine şahit olmadım.  Bu çerçevede, bu gergin siyasal ortamın doğurduğu bütün toplumsal sorunların çözüm yeri olarak gördüğüm, çoğulcu demokratik siyaset zemininde, Türk siyasetine birleştirici, uzlaşmacı yeni bir yorum getirdiğini düşündüğüm, İYİ Parti’den aday adayı olarak önce memleketime, sonra ülkeme ve insanlığa hizmet etmek istiyorum.”
2-009.jpg

“ACİLİYETLE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN 
TOPLUMSAL SORUNLAR VAR”
Türkiye’de aciliyetle çözülmesi gereken temel toplumsal sorunlar olduğunu ifade eden Berber, bu sorunların en başında, toplumsal birlik, beraberlik ve toplumsal bütünleşmenin geldiğini söyledi. Bu sorunun çözümünü ise şöyle açıkladı: “Bütün toplumsal kesimleri kucaklayıcı, uzlaşmacı bir siyasal söylem ve yaklaşımla bertaraf edilmelidir. Aksi halde siyasi iktidarın içini boşalttığı  ‘devlet ve milletimizin bekası’ sorunuyla gerçekten karşı karşıya kalacağız. Yasalar, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve insan hakları temel ekseninde hiçbir toplumsal kesim kendini dışlanmış hissetmemelidir.”
“EĞİTİM SİSTEMİNİ, ‘KEVGİRE’ DÖNDÜ”
Son 15 yılda yapılan uygulamaların eğitim sistemini, ‘kevgire’ döndüğünü vurgulayan Berber, Hukuk sistemininde iflas ettiğini ve insanların adalete güveni kalmadığını dile getirdi. Başta eğitim ve hukuk olmak üzere projelerini hayata geçirmek için aday olduğunu ifade eden Berber ‘Türkiye İyi olacak’ diyerek sözlerini tamamladı
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.