1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Beyşehir’de bürokratlarla istişare toplantısı
Beyşehir’de bürokratlarla istişare toplantısı

Beyşehir’de bürokratlarla istişare toplantısı

Öğretmenevi hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda Beyşehir’in yaşadığı sorun ve bu sorunların çözümüne yönelik değerlendirmelerde bulunuldu. Dile getirilen sorunların çözüme kavuşması için el birliği içerisinde çalışmaya devam edileceği anlatıldı.

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, toplantıda yaptığı konuşmada, biraraya  gelmelerinde oluşan bu konseptin ortaya çıkmasında Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir’in büyük emeği olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Biz en son burada muhtarlarımızla yaptığımız toplantıda da dedik ki; Beyşehir konusunda bu bölgeden ya da bu bölgeden olmasa da buradan Beyşehir’in problemleriyle ilgili, olabilecek noktada bürokratlarımızla bir hasbihal edelim, onları buraya, Beyşehir’imize bir davet edelim ve burada Beyşehir’in geleceği ile ilgili olarak ve şehrimize, ilçemize vizyon verebilmek adına burada kendileri ile ilgili bir istişarede bulunalım. Yapmış olduğumuz istişareler neticesinde önceliklerimizi belirleyerek, buradan hareketle şehrimize yeni bir ivme kazandırma adına böyle bir yola çıktık. Ben başta ev sahipliğinden dolayı Kaymakam beye teşekkür ediyorum. Aynı zamanda davetimize icabet eden Beyşehir Belediye Başkanımıza da buradan ben teşekkür etmek istiyorum.

BEYŞEHİR GÖLÜ'NÜN SORUNLARI DA GÜNDEME GELDİ

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir de konuşmasında, Beyşehir’in bazı temel sorunları olduğunu belirtirken, özellikle Beyşehir Gölü ile ilgili yaşanan sorunlara dikkat çekti. Özdemir, gölle ilgili temizlik noktasında ve gölün kurumsallaşması açısından yaşanılan sıkıntıların aşılması için de Beyşehir Kaymakamlığı olarak ilgili kurumların da destek ve katkılarıyla yürüttükleri bir takım çalışmalar olduğunu belirtti. Özdemir, özellikle Beyşehir Gölü için bir Liman Başkanlığı kurulması noktasında beklentileri olduğunu, bu konuda Milletvekili Gülay Samancı’nın kendilerine görüşmeler yapılacağını aktardığını dile getirdi..”dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, yaptığı konuşmasında, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı’nın bugüne kadar kurum olarak kendilerine verdiği katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Sayın milletvekilime seçimi seçimde bıraktığı, bize abi gözü ile şehrine memleketim gözü ile baktığı,bize verdikleri destek için, bize gösterdikleri ilgi için sonsuz teşekkür ediyorum. Çünkü ‘marifet iltifata tabidir’ diye bir laf var… İçimizden kolay yetişmiyor Gülay Samancılar veya diğer çocuklarımız veya sizler, kurumlarda kolay gelmiyorsunuz oralara…”diye konuştu.

“BENİM DÜNYAMDA SİYASET OLMAZ”

Kendisinin devlet umuru görmüş, üç dönem belediye başkanlığı yapmış bir isim olduğunu hatırlatan Başkanımız Bayındır, “Benim dünyamda siyaset olmaz. Benim dünyamda sevgi, olur saygı olur. Değer bilirim, kıymet bilirim. ‘Yardım edenin hakkını veririm’ anlayışı ile yaşıyorum, yaşamaya devam edeceğim. siyasi ayrım yapmam, şehrimin kapısından kim giriyorsa benim için değerlidir. Benim rozetim olmaz, ama gönül rozetimizde Beyşehir var.”şeklinde sözlere yer verdi.

Toplantıda konuşmaların ardından, katılımcı kurumların temsilcileri de ilçenin sorunları ve çözümüne yönelik düşünce ve temennilerini dile getirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.