1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Beyşehir’de istihdama belediye desteği
Beyşehir’de istihdama belediye desteği

Beyşehir’de istihdama belediye desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 6,8 milyon liralık KOP sosyal projelerini onayladı.

A+A-

“KOP SOGEP” kapsamında desteklenen projeler arasında Beyşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Beyşehir KOP Kadın, Genç ve Engelli Mesleki Gelişim Merkezi Projesi” de yer alıyor.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, biraraya geldiği KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ile proje kapsamında imzalanan protokolün ardından yaptığı açıklamada, kurum olarak söz konusu projenin desteklenmeye hak kazanmasının memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.
Özaltun, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinden oluşan KOP bölgesinin topyekün kalkınmasını hızlandırmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın KOP SOGEP sosyal projeleri ile bu bölgelerin beşeri ve sosyal kalkınmasına yönelik projelere destek verdiğini vurguladı.

 Özaltun, konuyla ilgili şu ayrıntılara yer verdi:
“Beyşehir Belediyesi olarak bu sosyal projelerden bölgemiz insanının da istihdam alanında istifade etmesi için bir çalışma başlattık. Proje ile bölgemizde yaşayan toplumun içinde bulunduğu yoksulluk ve göç gibi olgulardan kaynaklanan sorunların giderilmesi, özel politika gerektiren dezavantajlı kesimlerin ekonomik ve sosyal hayata aktif şekilde katılmalarını sağlayarak toplumsal bütünleşmeyi ve kalkınma sürecini hızlandırmak istedik. Bu bir bakıma bölgemizde yaşayan dezavantajlı kesimler dediğimiz genç, engelli, hükümlü ve dargelirli kadınlarımızın iş istihdamına da kapıları aralayacak bir proje idi. Hazırladığımız proje büyük memnuniyetle ifade ediyoruz ki kabul gördü. Proje çerçevesinde, KOP SOGEP kapsamında ilçemizde Beyşehir Belediyesi’nin iştiraki olan firma bünyesinde bir sosyal gelişim atölyesi kurulması planlanıyor. İlk etapta bölgemizde yaşayan dezavantajları gruplara yönelik olarak iki ay boyunca eğitimlerin verileceği bir kursumuz olacak. Bölgemizin lokomotif sektörlerinden birisi tekstil sektörü olduğu için açacağımız Tekstil Teknolojileri ve Dikiş Eğitim Kursu’na dahil olacaklar, 61,25 liralık günlük yövmiye imkanından da yararlanacak. Eğitim sonrasında katılımcılar, tekstil sektöründe istihdam imkanına kavuşurken belirli orandakiler ise Belediyemiz iştiraki olan firmamız bünyesinde kurulacak temin edeceğimiz tekstil makineleri ile donatılacak sosyal gelişim atölyesinde tekstil üretiminde çalışabilecek. Bu çerçevede eğitim görenlerin yüzde 50’si istihdam garantisi altına alınmış olacak. ” Hüseyin ABAYLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.