1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Beyşehir’de ortaöğretim 2016 KPSS’ye 4 bin 351 aday girecek
Beyşehir’de ortaöğretim 2016 KPSS’ye 4 bin 351 aday girecek

Beyşehir’de ortaöğretim 2016 KPSS’ye 4 bin 351 aday girecek

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20 Kasım tarihinde yapılacağı açıklanan Ortaöğretim düzeyi 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) Beyşehir’de girecek aday sayısının 4 bin 351 olduğunu bil

A+A-

Özaltun, yaptığı açıklamada, ÖSYM tarafından Beyşehir’de ilk kez önlisans düzeyinde KPSS’nin Beyşehir’de yapıldığını hatırlatarak, “Beyşehir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü’nden aldığımız bilgiye göre, Beyşehir’de (dün) 16 Ekim’de yapılan ön lisans düzeyindeki kamu personeli seçme sınavına bin 571 kişi katılmış. Lise düzeyinde gireceklerin sayısının ise 4 bin 351 olduğunu öğrendik. Bu çok yüksek bir rakam.Bu verilerde gösteriyor ki, Beyşehir’imiz için bu konuda da çok iyi bir şey yapmışız. Ama, ortada bir başarı varsa bu başarı, birlik beraberlik içerisinde el ele vererek elde edilen hepimizin başarısıdır.”dedi.

“BEYŞEHİR’DE KPSS, ÜNİVERSİTE VE AÖF SINAVLARININ YAPILMASI ÇOK ZOR” DİYENLER YANILDI..
Beyşehir’de düne kadar ‘KPSS, üniversite ve AÖF sınavlarının yapılması çok zor, mümkün değil’ diyen bazı gruplar olduğunu vurgulayan Özaltun, bunu diyenlerin yanıldığını, azmedilirse hayatta her şeyin başarılabileceğinin görüldüğünü belirterek, “Biz her zaman şunu söylüyoruz; azmedersek, ‘mümkün değil’ diye hiçbir şey yoktur.Biz bugün azmettik, bir ekip ruhu çerçevesinde, üniversitemizle, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla, kaymakamlığımızla, kısacası ilgili tüm kurumlarımızla ortaklaşa çalışarak birlik beraberlik içerisinde hareket ederek bu başarıyı elde ettik. Hem ilçemizin ÖSYM Merkezi olması, hem KPSS’nin ve açık öğretim fakültesi sınavlarının Beyşehir’de yapılıyor olmasını sağladık. Burada kazanan kim? Beyşehir ve çevresinde yaşayan insanlar kazandı. Bundan sonra da kazanmaya devam edecekler inşallah. Artık, sözkonusu bu sınavlar için hemşerilerimiz ve ilçemiz çevresindeki yerleşimlerde yaşayan insanlarımız kilometrelerce öteye giderek yol kat etmeyecekler.Çektikleri çile son bulacak. Biz Beyşehir’in kazanması yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

“BU BAŞARIDA EKİP RUHU İÇERİSİNDE ÇALIŞMANIN PAYI BÜYÜK”
Yükseköğrenim anlamında elde edilen bu başarının sadece kendi başarıları olmadığını da dile getiren Özaltun, şöyle devam etti:
“Bu başarı, özellikle altını çizerek söylüyorum dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, ÖSYM Başkanımız Prof.Dr. Sayın Ömer Demir’in ve AK Parti Konya Milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu’nun da arkamızda durarak, bizlere verdiği destek sayesinde oldu. Buna YÖK’ümüzün, Selçuk Üniversitemizin, Ali Akkanat Kampüsü’müzdeki dekanlığımız ve akademisyenlerinin, kaymakamlığımızın, ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün ve ilgili tüm kurumlarımızın katkısı da eklenince başarı kendiliğinden geldi. Bu, hep birlikte el ele verilerek hazırlanan bir projenin hayata geçirilmesidir.Bu ekip ruhu içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF)’DE SINAV YERİ TERCİHİNİN “BEYŞEHİR” OLARAK İŞARETLENMESİNİN ÖNEMİ…
Özaltun, söz verdikleri gibi Beyşehir’in Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınav merkezi olduğunu da hatırlatırken, sınav yeri tercihlerinde “Beyşehir”in işaretlenmesinin önemine de dikkat çekti. Beyşehir’den bu hakkın geri alınmaması için Beyşehirli açık öğretim fakültesi öğrencilerine önemli görevler düştüğünü vurgulayan Özaltun, “Açık öğretim fakültesinde öğrenim gören hemşerilerimizin sınav yeri tercihinde ‘Beyşehir’i işaretlemesi büyük önem taşırken, sınav yeri tercihini başka yerler olarak yazanların bunu ‘Beyşehir’ olarak hala değiştirebilmesi de mümkün. Başka yer tercihi yapanların biz tercih değişikliği yapmasını Beyşehir adına istiyoruz. Biz sadece Beyşehir’de de değil, ilçemiz dışında yaşayanların da tercihini ‘Beyşehir’ yönünde kullanmasını, Konyamızdan, farklı illerimizde yaşayan öğrencilerimizin de güzel ilçemizi sınav yeri olarak işaretleyerek, bu güzellikleri görmesini, güzel insanımızı tanımasını arzu ediyoruz. Ömürlerinde bir kez de olsa bu fırsatla birlikte Beyşehir’de sınava girerek bölgemizi tanımalarını istiyoruz.”ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.