1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Bilime iz bıraktılar
Bilime iz bıraktılar

Bilime iz bıraktılar

Meram Muhittin Güzelkılınç Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları çerçevesinde açtıkları sergide projelerini sergilediler.

A+A-
Meram Muhittin Güzelkılınç Anadolu Lisesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları projesi çerçevesinde 45 öğrencinin yoğun çalışması sonucu ortaya çıkan 30 proje okulda düzenlenen bir tören“ Bilime İz Bırakıyoruz” ismiyle sergilendi.
4006 TÜBİTAK fuarlar projesi çerçevesinde Meram Muhittin Güzelkılınç Anadolu Lisesinde “Bilime İz Bırakıyoruz” isimli ikinci sergi okulda organize edilen bir programla hayata geçirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Muhittin Güzelkılınç Lisesi Müdürü Mustafa Uslu; “ 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları çerçevesinde bugün gerçekleştirdiğimiz sergi okulumuzun 2. sergisidir. Başvurumuzun kabul edildiği günden bu güne kadar öğrencisiyle, öğretmeniyle okul olarak hummalı bir çalışma içine girdik.
Sergimizde 30 proje, 45 öğrencimizin yoğun iştirakiyle ortaya çıktı. Hazırladıkları projeleri öğretmenlerinin rehberliğinde hayata geçiren öğrencilerimizin gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Onlar iki ödül birden kazandılar. 1. ödül bilimsel proje çalışma disiplinini öğrenmek, 2. ödül performans puanı kazanmak. Onların bu çalışmalarını öğretmenlerimizin elbette değerlendireceklerdir.
Proje sergimizin öğrencilerimiz üzerinde bilime ve bilimsel çalışmaya yönelik merak ve istek uyandırmasını, ülkemizin bilimsel gelişimine bir katkı sağlamasını canı gönülden temenni ediyorum. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.
Protokol konuşmalarının ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra protokol üyeleri sergi alanındaki projeleri tek tek inceleme imkânı buldular.
Meram Muhittin Güzelkılınç Anadolu Lisesi TÜBİTAK Proje Sergisinde Yeryüzü şekilleri, Su değirmeni, Yerel Saat çarkı, Zaman şeridi, Türkiye Tarım ürünleri haritası, Türkiye fiziki kabartma haritası, Yayla Evi, Harran Evleri, Volkan, Karstik Şekiller, Haçlı Seferleri Güzergâhları haritası, Mekke Krater Gölü projeleri gün boyunca öğrenci, öğretmen ve velilerin beğenisine sunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.